Muzykuj.com Forum
[Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 (/showthread.php?tid=1568)

Strony: 1 2


RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - arovar - 01.12.2017

Ano jak w pierwszym filmie, tyle że jeszcze w mniej zaawansowanym stopniu.


RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - Valtari - 01.12.2017

Zatrzymaj sobie na chwilę ten filmik aby przyjrzeć się jak wygląda budowa klawiatury, tu akurat model Ca95 ale zwróć uwagi na srebrne kołki w głębi klawiatury.

https://www.youtube.com/watch?v=2zfNdQSQTvA

A tu pokazany problem z tymi kołkami i dźwięk jak wydają.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=WRtd-61SFB0

Takie zjawisko nie powinno mieć miejsca w nowym instrumencie, choć możliwe że nie ma to wpływu na samą grę to z pewnością jest irytujące. Poobserwowałbym jeszcze i jak co to reklamacja


RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - W0jci3ch0 - 14.04.2021

(25.11.2017, 12:15)arovar napisał(a): Zakupiłem Kawai KDP 90 i jestem bardzo zadowolony z zakupu Smile

Dziękuję za pomoc

Również dokonałem takiego zakupy i jestem z niego bardzo zadowolony. Pianino jak najbardziej na plus i są to dobrze wydane pieniądze.
Mi w wyborze pianina pomógł nauczyciel/korepetytor do, którego uczęszczałem na naukę gry na pianinie - https://www.dompelenmuzyki.pl/nauka-gry-na-pianinie/ .
Zaczynałem naukę od zera więc takie korepetycje były idealnym wyjściem. Teraz mając już pianino generalnie sam ćwiczę swoje umiejętności, ale czasami zdarza mi się odwiedzić nauczyciela i pokazać co potrafię. Zawsze dostanę jakąs radę co mogę robić lepiej i jak łatwiej i szybciej można się szkolić.


RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - Konrad - 23.12.2021

Witam wszystkich serdecznie ,

Pozwoliłem podłączyć się do tematu by nie zakładać nowego .A wiadomo o jaki chodzi dla początkującego Smile .

Nigdy nie miałem styczności z instrumentami klawiszowymi.Nie grałem , nie znam się . Przejrzałem tematy i wątki z forum odnośnie zakupu pianina cyfrowego na początek i mam swoje typy .Lecz z braku ogrania ich, czy postukania w klawisze dla dźwięku jak dziecko , nie mam możliwości odczucia tych brzmień na żywo i który to byłby ten jedyny . Mało tego, w niektórych sklepach jest teraz brak tych co wybrałem a nawet ich nie ma w sprzedaży . Osłuchałem się brzmień poszczególnych modeli na yt tych, co sobie wybrałem ale nie potrafię stwierdzić który byłby dla mnie .Dźwięki są dla mnie identyczne i różnicy nie czuje za bardzo ,tak samo z klawiatura niestety . Dlatego proszę Was o pomoc.Mój budżet to 4000 -5000 tyś a moje typy to :

Ta wyższa półka jak na moje progi : Roland F 701 ,YAMAHA-YDP-164 , Chciałem jeszcze kawai z seri CN do tej kwoty ale trzeba czekać niestety.

I mniejsza to : Kawai KDP/120 ,Yamaha YDP-144 , Roland f 120


Pozdrawiam


RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - pawelsz - 23.12.2021

Witaj.
Trudno doradzić jeśli jesteś całkowicie początkujący, natomiast gdybym miał wybierać I kierować się kryteriami klawiatury i brzmienia to byłaby to Yamaha YDP-164 albo Kawai CN29.
Rolandy też są fajnym wyborem, choć klawiatury mają nieco "ospałe" co na razie niewiele Ci mówi i nie będzie szczególnym ograniczeniem. F701 będzie miał cięższą, nowszą, natomiast ta z F-120 Ivory-Feel G jest ciut lżejsza. Brzmienie Rolandów jest specyficzne.
Kawai KDP120 nie miałem pod palcami ale miałem chwilę KDP120 i te klawiaturę zaliczyłbym do niższej półki, a Yamahę YDP-144 tym bardziej.


RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - Konrad - 24.12.2021

(23.12.2021, 18:44)pawelsz napisał(a): Witaj.
Trudno doradzić jeśli jesteś całkowicie początkujący, natomiast gdybym miał wybierać I kierować się kryteriami klawiatury i brzmienia to byłaby to Yamaha YDP-164 albo Kawai CN29.
Rolandy też są fajnym wyborem, choć klawiatury mają nieco "ospałe" co na razie niewiele Ci mówi i nie będzie szczególnym ograniczeniem. F701 będzie miał cięższą, nowszą, natomiast ta z F-120 Ivory-Feel G jest ciut lżejsza. Brzmienie Rolandów jest specyficzne.
Kawai KDP120 nie miałem pod palcami ale miałem chwilę KDP120 i te klawiaturę zaliczyłbym do niższej półki, a Yamahę YDP-144 tym bardziej.

Hej ,

Dziękuje serdecznie za Twoją podpowiedz .  Dużo mi dała , naprawdę. I tak zrobię .  Teraz tylko wybrać mi zostało . Czy czekać na 29 czy brać 164 bo są jeszcze dostępne na sklepach Nie-wiadomo jak po nowym roku będzie z cena. Ale to już moje zmartwienie Smile

Raz jeszcze dzięki wielkie 

Pozdrawiam


RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - pawelsz - 24.12.2021

Pamiętaj, że moja opinia jest, jak każda, subiektywna. Inni będą chcieli grać tylko na Rolandach. Posłuchaj jeszcze jak co brzmi. Aha, i brzmienie takie jak wysłuchasz w Internecie to będzie brzmienie jakie będziesz mógł usłyszeć na słuchawkach, natomiast wbudowane nagłośnienie też swoje do brzmienia wnosi albo raczej mu odejmuje, im lepsze tym mniej Wink. Trudno mi powiedzieć czy Yamaha czy Kawai czy Roland zabrzmi lepiej przez swoje głośniki w Twoim pokoju.


RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - Konrad - 24.12.2021

(24.12.2021, 14:02)pawelsz napisał(a): Pamiętaj, że moja opinia jest, jak każda, subiektywna. Inni będą chcieli grać tylko na Rolandach. Posłuchaj jeszcze jak co brzmi. Aha, i brzmienie takie jak wysłuchasz w Internecie to będzie brzmienie jakie będziesz mógł usłyszeć na słuchawkach, natomiast wbudowane nagłośnienie też swoje do brzmienia wnosi albo raczej mu odejmuje, im lepsze tym mniej Wink. Trudno mi powiedzieć czy Yamaha czy Kawai czy Roland zabrzmi lepiej przez swoje głośniki w Twoim pokoju.


Spoko .Podjąłem już decyzje  .Biorę tą Yamahę ydp 164  . Najwcześniej po świętach a i znalazłem  przystępna cenę z wyprzedaży za 4449 pln .
Zadzwonię i raczej wybiorę się  do Torunia ,  by  mi jakiejś wystawowej nie dali .Jest napisane ze mają od ręki  i na magazynie .
W każdym razie zobaczę  po świętach . A  póki  co  :

Wszystkiego Najlepszego dla Wszystkich Forumowiczów oraz miłego wieczoru


Pozdrawiam


RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - Konrad - 27.12.2021

Witam raz jeszcze ,

No niestety szukam dalej .

Mógłby ktoś mi powiedzieć parę slow na temat  tego modelu kto miał z nim styczność ?

Dynatone Slp 260

Jest wart zainteresowania ?  Musze przyznać ze pierwszy raz słyszę odczucie różnicy  jeśli chodzi o brzmienie na YT od poprzednich ,o których wspomniałem wyżej.Jakoś tak bliższe mi dźwięki się zarobiły.  Albo po prostu oddźwięk na nagraniu robi różnice.


Edytowane 14:07

Chciałem poinformować ze zamykam temat mojej osoby o moich wypocin Smile  . Od napisania postu troszeczkę poszperałem i stwierdziłem ze zakupuje model wyższy Dynatone SLP 360 .Definitywnie .Wisienkę na torcie dołożył pan z forum i kanału YT  muzykujkropkacom .

Dziękuję za pomoc ,pozdrawiam i za spam serdecznie jak coś przepraszam .Miłego dnia wszystkim życzę i do zaś


RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - pawelsz - 27.12.2021

Nie miałem do czynienia. Ogólnie mam małe doświadczenie z tymi egzotycznymi markami Medeli czy Dynatone. W każdym razie gratuluję zakupu i teraz tylko się uczyć.


RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - Auror - 12.04.2022

Witam, postanowiłem nie zakładać kolejnego wątku. Planowany budżet jak i stopień zaawansowania adepta jest zawarty w temacie.
Planuję zakup pianina cyfrowego i mój wybór zawęziłem do dwóch modeli Kawai ES-110 z mebelkiem (na 12.04.2022 cena nowego zestawu [Kawai ES110 + HML-1 + F350] to około 3200zł) oraz Yamahy YDP-144 (na 12.04.2022 cena nowego to około 3300zł - 3700zł)
Może dodam, że Roland FP30x odpadł ze względu na brzmienie w bezpośrednim porównaniu z ES-110.
Niestety nie miałem możliwości usłyszeć ES-110 i YDP-144 w bezpośrednim porównaniu. W kwestii preferencji wizualnych bardziej wpada w oko Yamaha.
Będę wdzięczny za odpowiedź/podpowiedź.


RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000 - Amadeus90 - 26.06.2022

Dobre pianino nie należy do najtańszych instrumentów, dlatego taki sprzęt najlepiej kupić tylko w sprawdzonym sklepie muzycznym. Ofertę takiego sklepu znajdziesz na stronie https://www.musicaudio.pl/pianina-cyfrowe/. To na prawdę sprawdzone miejsce z długoletnią historią na rynku. Na pewno będziesz zadowolony z instrumentu, który tam kupisz.