Muzykuj.com Forum
Casio CTK-3500 czy coś innego? - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Casio CTK-3500 czy coś innego? (/showthread.php?tid=1987)Casio CTK-3500 czy coś innego? - MILLIANZ - 23.08.2018

Witam serdecznie,
Bardzo prosiłbym o Państwa poradę w kwestii zakupu pierwszego instrumentu klawiszowego. Interesują mnie klawisze do ~700zł. Gdzieś wyczytałem, że Casio CTK-3500 będzie dobrym klawiszem na start, a może znajdzie się coś fajniejszego w tej półce cenowej? Chciałbym, aby keyboard miał dynamiczną klawiaturę, wejście na słuchawki, co najmniej 5 oktaw i aby mógł się połączyć z komputerem (program Hauptwerk). Nie zależy mi zbytnio na tych podkładach, bitach, ugi-bugi, czy jak to nazwać... Wink Niestety nie za bardzo mogę wydać więcej pieniążków... (rodzice).

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam.


RE: Casio CTK-3500 czy coś innego? - Valtari - 24.08.2018

Witaj.
Ciężko coś polecić z czystym sumieniem. 700 zł to faktycznie skromny budżet i mam poważne obawy czy będziesz choć trochę zadowolony z tego Casio.
Nie wiem w jakim jesteś wieku, czy potrafisz już grać a jeśli tak to na jakim poziomie. Miej tą świadomość że ten CTK3500 to coś na pograniczu zabawki a instrumentu na początek ale dla dzieci.
Myślę że jednak najlepszym wyjściem jest poczekać jeszcze, wstrzymać sie i spróbować dozbierać trochę kasy. Ktoś polecił tego CTK na początek, tylko że ten początek będzie trwał krótko i przestaniesz go używać bo najzwyczajniej Ci sie znudzi, jak każda zabawka


RE: Casio CTK-3500 czy coś innego? - MILLIANZ - 24.08.2018

Witaj, bardzo dziękuję za odpowiedź.
Mam 15 lat, nigdy nie grałem na klawiszach, ale gram na gitarze od roku, którą zakupiłem za 300zł... Więc wydaje mi się, że na początku zdołam przetrwać te kartonowe brzmienia i nauczyć się trochę teorii. Chociaż i tak planuję większość przegrać na Hauptwerku, więc brzmienia nie będą mi przeszkadzać. Wie Pan może, czy zdołam połączyć tego CTK-3500 właśnie z tym programem? Wiele się nasłuchałem o MIDI, a w tym keyboardzie jest USB to host... Także nie wiem jak to działa. Za rok nareszcie będzie można dorobić w wakacje i kupię coś lepszego.

Miłego dnia.


RE: Casio CTK-3500 czy coś innego? - zagoor - 24.08.2018

(24.08.2018, 09:36)MILLIANZ napisał(a): Chociaż i tak planuję większość przegrać na Hauptwerku, więc brzmienia nie będą mi przeszkadzać.

Zgadzam się, brzmienia (przynajmniej większość mi znanych) z hauptwerka są OK. Ale komputer musi mieć trochę mocy obliczeniowej i pamięci, żeby uciągnąć i do tego karta muzyczna/inetrfejs audio z niską latencją + szybkie sterowniki do karty (najczęściej te z ASIO w nazwie).
(24.08.2018, 09:36)MILLIANZ napisał(a): Wie Pan może, czy zdołam połączyć tego CTK-3500 właśnie z tym programem? Wiele się nasłuchałem o MIDI, a w tym keyboardzie jest USB to host...

Nie jestem taki pewien, bo o wgrywaniu plików midi na keyboarda napisali producenty, a o sterowaniu MIDI już nie. Obawiam się, że w komputerze będzie widziany jak pendrive. Polecam w sklepie poprosić o prezentacje użycia sterowania MIDI (czyli użycie Kaszianki jako klawiatury sterującej MIDI).


RE: Casio CTK-3500 czy coś innego? - MILLIANZ - 24.08.2018

Witam,
Doczytałem w spisie specyfikacji tego instrumentu na stronie oryginalnego producenta, że keyboard ma jakieś wejście MIDI. Czy mogę w jakiś sposób stwierdzić, że ten keyboard na pewno zadziała jako kontroler w Hauptwerk? W internecie są też zdjęcia wejść do keyboarda z tyłu, ale kompletnie nie wiem jak to sprawdzić i z czym to się je. Niestety, keyboard kupuję przez internet. Może dobrą opcją będzie spytanie o to sprzedawcy w tymże sklepie internetowym?

Pozdrawiam.


RE: Casio CTK-3500 czy coś innego? - zagoor - 24.08.2018

Dużo taniej, a w tej samej klasie co Casio jest: https://www.gear4music.pl/pl/Keyboard-y-i-pianina/Keyboard-MK-6000-z-USB-MIDI-Gear4music/F5F?origin=product-ads&gclid=EAIaIQobChMIyoyktaWG3QIVVomyCh3xLwaMEAQYBCABEgKWvPD_BwE#full-des
lub trochę wyżej https://www.ceneo.pl/43417478;pla#tab=spec
oba mogą pracować jako kontroler midi.