Muzykuj.com Forum
Jaki klawisz na góre do zestawu - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Jaki klawisz na góre do zestawu (/showthread.php?tid=2109)Jaki klawisz na góre do zestawu - mati89 - 02.11.2018

Witam.
Potrzebuje drugiego klawisza na góre do zestawu z Ns2. Zależy mi na barwach bardziej uniwersalnych jak np. akordeon, brassy itp.
Zastanawiałem się nad MOXF 6, ewentualnie Roland Ds 61. Posiadam Rolanda Fantom X6 ale niestety nie spełnia moich oczekiwań, juz pomijając jego wagę Smile. Moze macie jakies propozycje?? Moze ktos kiedys tez kompletował podobny zestaw.??


RE: Jaki klawisz na góre do zestawu - Valtari - 02.11.2018

Yamaha MODX6 Smile


RE: Jaki klawisz na góre do zestawu - mati89 - 03.11.2018

No to troszeczke przekracza moj budzet Smile


RE: Jaki klawisz na góre do zestawu - pawelsz - 03.11.2018

Jeśli BRASSY i akordeony i pewnie inne akustyki, to muszę Cię zmartwić, ale Valtari ma rację xD Yamaha wypada tu najlepiej. Będąc w Twojej sytuacji... poczekałbym i zbierałbym Smile najlepiej na wersję 7, to wtedy ten klawisz nie zawsze byłby "tym drugim", ale jeśli 6 wystarcza i będzie zawsze wystarczać to 6. Ewentualnie brałbym MOXF6, którego teraz można chyba tanio wyrwać.
Uwaga, możesz nie być zadowolony w klawiatury w żadnym z nich. Tu "siódemka" Juno powinna dopiero wypaść zauważalnie lepiej, a nawet szóstka pewnie.


RE: Jaki klawisz na góre do zestawu - mati89 - 03.11.2018

No to w takim razie moze polecicie cos godnego uwagi w rozsadnych pieniadzach co uzupełnialo by barwami Ns2. Czytalem juz wiele watkow ale niestety dalej nie wiem czym sie zainteresowac.
Czytalem tez ze Korg Kross 61 jest wart zainteresowania. Co myślicie??


RE: Jaki klawisz na góre do zestawu - Valtari - 03.11.2018

Korg Kross nie jest wart zainteresowania jeśli chcesz takie barwy o jakich wspominasz na początku. Tu ich nie znajdziesz w przyzwoitej jakości. Gdybyś chciał syntetyki, pady, to wtedy tak. Dobre brzmienia akustyczne są w aranżerach. Może używany Korg Pa600, jeśli zaakceptujesz fakt że to keyboard


RE: Jaki klawisz na góre do zestawu - mati89 - 05.11.2018

No wlasnie nie bardzo chce kupowac typowy keyboard. Jesli chodzi o Pa to nie bardzo przypadla mi do gustu. Kurcze ciezki temat :/


RE: Jaki klawisz na góre do zestawu - Marty11 - 11.11.2018

Również według mnie Kross nie spełni tutaj swojej roli. Osłuchałeś Yamahę MX ?


RE: Jaki klawisz na góre do zestawu - endorfin - 02.12.2018

KORGA KROSSa nie polecam, Pa600 mialem - fajny ale kiepska jakościowo klawiatura. Jak już to KROME - siedzi u mnie na 3cim poziomie i często z niego korzystam.

A i lekki jest do tego Smile