Muzykuj.com Forum
Kompatybilność MODX ze starszą serią - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Syntezatory (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Dział: YAMAHA (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=44)
+---- Dział: MODX (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=284)
+---- Wątek: Kompatybilność MODX ze starszą serią (/showthread.php?tid=2361)Kompatybilność MODX ze starszą serią - Mike - 20.03.2019

Mam sporo zakupionych bibliotek do MOXF. Zawierają one brzmienia voice, performance i songi. Co się stanie z brzmieniami voice jeśli załaduje taką bibliotekę do MODX? Gdzie to się zapiszę i czy w ogóle się gdzieś zapisze? Co z songami?


RE: Kompatybilność MODX ze starszą serią - bestspec - 23.03.2019

Jest pełna kompatybilność we wczytywaniu formatu MOXF jeśli chodzi o biblioteki (voice, performance, arp) tyle że jest kilka bibliotek w których użyto (kilku) sampli w starym Yamahoskim formacie kompresji i MODX jak i Montage nie czytają skompresowanych sampli więc nie wszystko się wgrywa. NIe ma tego dużo i nie wiem czy akurat masz jedną z tych bibliotek (na forum Yamahy są wymienione które to). Biblioteki które nie korzystają z kompresowanych sampli wczytają sie w 100% co do barw (w tym arpegiatorów). Zarówno Modx i Montage nie wczytują z serii Motif Songów, Paternów, ani ustawień Master ale trochę pracy i jest na to sposób.
Do MODX masz dostępne narzędzie pozwalające wczytać Songi w formacie Yamahy do Cubase i pozostaje tylko ręcznie odtworzyć przypisane barwy i ich ustawienie w Mix-ie w widoku SONG w edytorze dla MOXF. Jak to zrobisz to możesz gotowy Song zapisać w Cubase jako midi i wgrać do MODX i już.

Nie mam doświadczenia w serią MOtif czy z MOXF ale jesli masz jeszcze MOXF to może można ustawienia dla Songu (przypisanie barw i ustawienie w miksie) zapisać jako Performance bo jesli tak to nie musiał byś ręcznie robić tego co opisałem wyżej.

Wracając do bibliotek to podczas wgrywania wybierasz czy chcesz to wgrać do pamięci Library czy do pamięci USER. W obu przypadkach wgra się cała zawartość USER z MOXF więc robi sie sporo duplikatów które trzeba usunać. Przykładowo jeśli zakupiona biblioteka miała 128 barw w banku USER1 to również wgra się zawartość pozostałych banków USER nawet jeśli były skasowane i wyświetlają się jako Initialized itp.
Dlatego najlepiej jest wgrać bibliotekę do pamięci Library a następnie za pomocą funkcji Library Import zaznaczyć tylko potrzebne rzeczy i wgrać do USER a następnie zapisać sobie to już jako bank Library i również USER.

Trochę o importowaniu przeczytasz w Wątku Yamaha MODX w poście #292 i 297


RE: Kompatybilność MODX ze starszą serią - Mike - 25.03.2019

Moglbys podac link do strony na ktorej wymienione sa biblioteki ktore sie nie wgrywaja?


RE: Kompatybilność MODX ze starszą serią - bestspec - 25.03.2019

Na przykład tu https://www.yamahasynth.com/ask-a-question/vintage-keys-sound-library-compatibility