Muzykuj.com Forum
Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem. - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Syntezatory (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Dział: KURZWEIL (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=65)
+---- Dział: PC3 / PC361 / PC3X (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=68)
+---- Wątek: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem. (/showthread.php?tid=247)



Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem. - Rafal - 25.03.2013

Cześć tak się złożyło, że stałem się posiadaczem Kurzweil'a PC3. Jako, że lubię czasem stworzyć coś swojego, wpadłem na pomysł by podłączyć instrument do Mac'a i nagrywać swoje wypociny za pomocą Logica.
Po podłączeniu instrumentu kablem MIDI-USB (za 15 zł) po prawej stronie w sekcji library pojawiło się kilka opcji midi. Niestety gdy chcę zmienić kanał wraz z brzmieniem z kanału np. 2 z Kurzweil'a odzywa się harmonijka ustna. Może ktoś z Was się w to bawił i może mi pomóc, jeśli nie to będę skazany na sekwenser z Kurza.
PozdroSmile


RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem. - hammond - 25.03.2013

Harmonijka ustna odzywa się z... Logica czy z Kurzweila?


RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem. - Rafal - 25.03.2013

Już sobie poradziłem, odzywał się dźwięk z drugiego kanału.
Wiesz może jak wgrać plik definicji Kurzweil'a do Logica?


RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem. - hammond - 25.03.2013

Poszukaj w necie. Ja na Cubase siedzę. Może ktoś inny pomoże.


RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem. - Azzorek - 01.04.2013

Może ja co nie co podpowiem Koledze Smile .

Jak rozumiem, chodzi o nagrywanie w sekwencerze Logica grając barwami Kurza, i po na graniu mają też grać barwy Kurza.

Po kolei:

1. Podłącz Kurza kablami MIDI IN/OUT z Makiem (ja podłączam z kartą dźwiękową na USB - patrz moja stopka)

2. Odpal Logica.

3. Wybierz nowy projekt na początek.

4. Dodaj nowy track.
Tutaj pokaże Ci się okienko wyboru. Zaznacz External MIDI i daj "Create".

5. Z prawej strony ekranu pokaże Ci się okno z szesnastoma kanałami MIDI. W kurzu wybierz tryb SONG. Wybierz w Logicu kanał na którym masz w Kurzu żądaną barwę.

Zwróć uwagę, że na moim screenie w zakładce "Library" jest urządzenie "Quad-Capture". Trudno mi powiedzieć jak będzie u Ciebie bo nie używam kabla o którym mówisz.

SCREEN 1


6. Wybierz sobie jeszcze metronom (patrz screen) aby tykał Ci ten z Kurza. Zrobisz to naciskając PPM na ikonę metronomu i wybierając opcję "Metronome Settings". Teraz zaznacz MIDI Port na taki jaki masz skonfigurowany w Logicu (ja mam Quad-Capture).

SCREEN 2

Oczywiście aby to wszystko słyszeć musisz mieć podłączony odsłuch do Kurza, bo Logic Ci nie zagra Smile .


Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem.


Azzorek


RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem. - Rafal - 02.04.2013

Właśnie miałem jeszcze problem z metronomem, z resztą sobie jakoś poradziłem. Dzięki za obszerne wytłumaczenie!
Wiesz może jeszcze jak wgrać pliki definicji Kurzweila do Logica, bym widział jakimi barwami gram?


RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem. - Azzorek - 02.04.2013

W zciąganie definicji się nie bawiłem na Kurzu. Kiedyś jak miałem Korga M50 to definicje barw instrumentu pobierało się z wtyczki którą się instalowało z dołączonego oprogramowania.

Mi tam się komfortowo pracuje tak jak jest, i tak wybieram barwy na Kurzu bo przyzwyczaiłem się do wyświetlacza. W wolnej chwili zerknę jak się importuje definicje barw.

Pozdrawiam,

Azzorek

P.S.

Nie czas zakręcić się za jakąś dźwiękówką Smile ? No chyba że nagrywasz tylko z MIDI. Ja mam też starsze sprzęty i kawałki z nich nagrywam analogowo bezpośrednio do Logica. Ostatnio dogrywałem Yamaszkę CS2X. Bez karty dźwiękowej nie będzie raczej szału Smile .


RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem. - Rafal - 02.04.2013

Mam e-mu 404 z peceta (na sprzedaż). Szkoda tylko, że nie mam już blaszaka. ;_;
Karty raczej nie będę na razie kupować bo mam jeszcze trochę wydatków - Kore 64, ribbon, aktualizacja do logica 9/ewentualnie kupię Cubase7, MacBook Pro/Mac Mini (mam jeszcze tego w starej obudowie z C2D i potrafi się na dłuższą chwilę zamyślić) odsłuch no i właśnie interface. ;<
Ale na razie raczej kupię graty do instrumentu, bo większą uwagę zamierzam obecnie skupić na grze live. Ale jeśli masz coś ciekawego na sprzedaż to czemu nie. Wink


RE: Kurzweil PC3 i konfiguracja pod Logicem. - Azzorek - 02.04.2013

Jak będziesz kupował kartę dźwiękową do Apple to dobrze rozeznaj rynek. Można trafić na taką, która ma niedopracowane stery i nie działa jak powinna lub co gorsza nie działa w ogóle. Uważaj też z aktualizacją MacOS - wtedy będziesz pewnie musiał upgradować Logica, a to już są koszty. Inna sprawa ma się z oprogramowaniem VST. Producenci nie zawsze wspierają swoje produkty dla nowych wersji OS (tak jest np. z Korg Legacy Collection). Generalnie w świecie Apple jest tak - jak coś działa to tego nie zmieniaj/ulepszaj, bo przestanie działać Smile . Ja siedzę na starym poczciwym MacMini Core2Duo 2,26GHz i 4GB RAM z Logic Express w wersji 7. DO tego są wtyczki VST i na razie nie narzekam (no może w Omnisphere potrafi trochę zakaszleć przy niektórych samplach) Smile.

Ja z moich inwestycji potrzebuję Kore 64 i dobry mikser z 16 kanałami bez procesora efektów. Pewnie za jakiś czas założę wątek dotyczący miksera bo nie znam się na tym za bardzo, a zależy mi na mało szumiącym rozwiązaniu.

Pozdrawiam