Muzykuj.com Forum
Casio cdp s100 czy Korg B2 - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Casio cdp s100 czy Korg B2 (/showthread.php?tid=2656)



Casio cdp s100 czy Korg B2 - agatta - 22.10.2019

Hej, planuje zakup swojego pierwszego pianina. Po odwiedzeniu kilku sklepów muzycznych, przeczytaniu wielu opinii na forach i youtube waham się między Casio cdp- s100 a Korg B2. W Korg B2 bardziej podoba mi się brzmienie (nie miałam okazji słyszeć na żywo, tylko na yt), w casio-klawiatura, i ot zagwozdka co tu wybrać. Będę wdzięczna za wszelkie rady i opinie!
Pozdrawiam Smile


RE: Casio cdp s100 czy Korg B2 - Rychubil - 22.10.2019

No hej
Wybrałbym brzmienie, bo o to przecież chodzi w instrumencie muzycznym ale skonfrontowałbym to jeszcze z Yamahą P45 i Rolandem FP10.


RE: Casio cdp s100 czy Korg B2 - agatta - 22.10.2019

(22.10.2019, 16:32)Rychubil napisał(a): No hej
Wybrałbym brzmienie, bo o to przecież chodzi w instrumencie muzycznym ale skonfrontowałbym to jeszcze z Yamahą P45 i Rolandem FP10.

Prawdę powiedziawszy do sklepów muzycznych szłam z myślą kupienia Yamaha P-45B ale mi odradzono mówiąc, że w tej cenie można kupić coś lepszego. Dziękuję za odpowiedź, przemyślę jeszcze Rolanda FP-10


RE: Casio cdp s100 czy Korg B2 - Valtari - 22.10.2019

Te "coś lepszego" to była propozycja zainteresowania się Casio ? Smile


RE: Casio cdp s100 czy Korg B2 - agatta - 22.10.2019

(22.10.2019, 18:54)Valtari napisał(a): Te "coś lepszego" to była propozycja zainteresowania się Casio ? Smile

Tak


RE: Casio cdp s100 czy Korg B2 - Valtari - 22.10.2019

Więcej pytań nie mam Smile


RE: Casio cdp s100 czy Korg B2 - Rychubil - 22.10.2019

(22.10.2019, 18:40)agatta napisał(a): Prawdę powiedziawszy do sklepów muzycznych szłam z myślą kupienia Yamaha P-45B ale mi odradzono mówiąc, że w tej cenie można kupić coś lepszego.

(22.10.2019, 19:01)agatta napisał(a):
(22.10.2019, 18:54)Valtari napisał(a): Te "coś lepszego" to była propozycja zainteresowania się Casio ? Smile

Tak

Wiadomo Smile

Pani Agato! Proszę pamiętać, że polscy sprzedawcy wciskają Casio nie dlatego, że to coś lepszego, bo nie jest niczym lepszym, tylko dlatego, ze mają na tym najlepszy zysk.

(22.10.2019, 18:40)agatta napisał(a): przemyślę jeszcze Rolanda FP-10

Ta Yamaha, to byłby dobry wybór ale moim zdaniem obecnie najlepszym na rynku budzetowym pianinem cyfrowym jest Roland FP10.
Proszę jednak ograć, to będzie najlepsza metoda wyboru.


RE: Casio cdp s100 czy Korg B2 - agatta - 23.10.2019

(22.10.2019, 19:09)Rychubil napisał(a):
(22.10.2019, 18:40)agatta napisał(a): Prawdę powiedziawszy do sklepów muzycznych szłam z myślą kupienia Yamaha P-45B ale mi odradzono mówiąc, że w tej cenie można kupić coś lepszego.

(22.10.2019, 19:01)agatta napisał(a):
(22.10.2019, 18:54)Valtari napisał(a): Te "coś lepszego" to była propozycja zainteresowania się Casio ? Smile

Tak

Wiadomo Smile

Pani Agato! Proszę pamiętać, że polscy sprzedawcy wciskają Casio nie dlatego, że to coś lepszego, bo nie jest niczym lepszym, tylko dlatego, ze mają na tym najlepszy zysk.

(22.10.2019, 18:40)agatta napisał(a): przemyślę jeszcze Rolanda FP-10

Ta Yamaha, to byłby dobry wybór ale moim zdaniem obecnie najlepszym na rynku budzetowym pianinem cyfrowym jest Roland FP10.
Proszę jednak ograć, to będzie najlepsza metoda wyboru.

Bardzo dziękuje za odpowiedź! Ruszam w takim razie jeszcze raz po sklepach muzycznych, być może uda się obejrzeć jakieś pianino na miejscu, bo na podstawie yt najbardziej brzmienie podoba mi się w Korg B2, później yamaha- P45B, a pozniej Roland-FP10
Napisał Pan, że według Pana Roland to obecnie najlepsze pianino budżetowe, czy mógłby Pan rozwinąć myśl? pod jakim względem najlepsze? (jestem totalnym laikiem, stąd tyle pytań)


RE: Casio cdp s100 czy Korg B2 - Rychubil - 23.10.2019

(23.10.2019, 10:52)agatta napisał(a): Napisał Pan, że według Pana Roland to obecnie najlepsze pianino budżetowe, czy mógłby Pan rozwinąć myśl? pod jakim względem najlepsze? (jestem totalnym laikiem, stąd tyle pytań)

Klawiatura najlepiej z nich symuluje akcję mechanizmu fortepianu akustycznego i brzmienie również jest najbardziej realistyczne, zwłaszcza pod względem selektywności i wybrzmiewania ale to wszystko indywidualna kwestia gustu więc też proszę do końca się nie sugerować. Pani ręce i uszy ocenią najlepiej Wink


RE: Casio cdp s100 czy Korg B2 - Qaroll - 25.10.2019

(23.10.2019, 10:52)agatta napisał(a): Bardzo dziękuje za odpowiedź! Ruszam w takim razie jeszcze raz po sklepach muzycznych, być może uda się obejrzeć jakieś pianino na miejscu, bo na podstawie yt najbardziej brzmienie podoba mi się w Korg B2, później yamaha- P45B, a pozniej Roland-FP10
Napisał Pan, że według Pana Roland to obecnie najlepsze pianino budżetowe, czy mógłby Pan rozwinąć myśl? pod jakim względem najlepsze? (jestem totalnym laikiem, stąd tyle pytań)

Nie sugerowałbym się zbytnio filmami z YT. Każdy nagrywa te dema w inny sposób, niektórzy robią potem lekki "mastering" (kompresor, EQ), inny jest repertuar prezenterów (można grać w taki sposób, aby "zakryć" wady instrumentu, np. nie dając wybrzmieć akordowi, grając szybko).

Z wymienionych polecam najbardziej Rolanda FP10/FP30. Najlepsza klawiatura i porządna barwa fortepianu. Korg ma mocno okrojone sample fortepianu w tym budżecie, ciężko o dobrą dynamikę. Yamaha, cóż - jeśli brzmienie fortepianu się podoba, to pomimo gorszej od Rolanda klawiatury, nie jest to zły wybór.

Oczywiście, powtórzę to, co mówią wszyscy: warto wziąć swoje ulubione słuchawki, iść do sklepu i porównać wymienione instrumenty osobiście.