Muzykuj.com Forum
Prośba o pomoc w wyborze instrumentu - keyboard - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Prośba o pomoc w wyborze instrumentu - keyboard (/showthread.php?tid=2683)



Prośba o pomoc w wyborze instrumentu - keyboard - isi@ - 22.11.2019

Dzień dobry
Dziś od rana czytam posty na tym forum. Chciałam się zorientować czy uda mi się znaleźć odpowiedź na moje pytanie.
Częściowo tak choć jednak mam pewne wątpliwości i dlatego proszę o poradę.
Zakup będzie dla chóru w niewielkiej miejscowości. Do tej pory służył nam instrument Yamaha PortableGrant DGC-305. Niestety odmówił posłuszeństwa. Spodziewam się, że naprawa jest nieopłacalna dlatego chcemy za nasze składki kupić coś nowego. Generalnie na próbach używany jest do akompaniamentu. Podczas śpiewania dyrygentka jedynie podaje dźwięki dla głosów.
Założenia są następujące:
- dobrej jakości dźwięk
- dobra i trwała klawiatura
- lekki (mobilność)
- bez bajerów - właściwie tylko wystarczy funkcja pianina bez żadnych dodatkowych efektów
- z dodatkową możliwością zasilania z baterii.
Znalazłam YAMAHA NP-32B ale opinie są różne. Wiele osób pisze, że dźwięk jest nieciekawy i dziwnie działają klawisze.
Gdyby nie konieczność częstego przewożenia pewnie wybór padł by na YAMAHA P-125. Jednak NP-32B jest o połowę lżejszy.
Będę wdzięczna za wskazówki i opinie.
pozdrawiam
isi@


RE: Prośba o pomoc w wyborze instrumentu - keyboard - Valtari - 22.11.2019

Witaj.
Seria NP wypada słabo. Zarówno brzmienie jak i klawiatura.
Piszesz że zależy Tobie na dobrej jakości dźwieku, czy potrzebujesz tylko jak najlepszej barwy fortepianu czy również inne, jakieś barwy organowe itp ?


RE: Prośba o pomoc w wyborze instrumentu - keyboard - Qaroll - 22.11.2019

Prawdopodobnie miałaś na myśli Yamahę DGX-305? Czyli keyboard, który barw ma jednak sporo. W serii P będzie ich zdecydowanie mniej (za to prawdopodobnie w lepszej jakości). Jest coś takiego jak Yamaha P121, czyli 73-klawiszowa wersja P125. Poza tym niczym się nie różnią praktycznie. Waga to 10kg, czyli praktycznie tyle co zgrzewka wody mineralnej Smile Moim zdaniem warto się nad tym zastanowić.


RE: Prośba o pomoc w wyborze instrumentu - keyboard - Valtari - 22.11.2019

Jestem tego samego zdania co Qaroll, 73 klawisze przeważnie w zupełności wystarczają. Różnica w wadze w stosunku do P125 to ok 2 kg, trzeba też pomyśleć o jakimś pokrowcu czy skrzyni transportowej skoro instrument będzie często przewożony. Taka skrzynia też troszkę waży.

Jeśli 10kg to nadal za dużo, to trochę lżejszy jest Korg B2N, proszę zobaczyć co o nim mówi Paweł z naszego portalu. Uważam że jest to bardzo ciekawa propozycja, uwzględniając Pani oczekiwania.

https://www.youtube.com/watch?v=O2geD28k1k4


RE: Prośba o pomoc w wyborze instrumentu - keyboard - isi@ - 22.11.2019

Potrzebuję tylko funkcji fortepianu.
Na zakup poprzedniego instrumentu nie mieliśmy wpływu - po prostu taki był. Nigdy żadne dodatkowe funkcje nie były używane dlatego wystarczy opcja fortepianu.

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Zainteresował mnie ten Korg B2 N. Mieści się też w naszych możliwościach finansowych.
Filmik bardzo dobry i sugestywny.


RE: Prośba o pomoc w wyborze instrumentu - keyboard - Valtari - 22.11.2019

Proszę dać znać jaki był ostateczny wybór i późniejsze wrażenia Smile Jeśli ma Pani jeszcze jakieś pytania, to wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.


RE: Prośba o pomoc w wyborze instrumentu - keyboard - isi@ - 22.11.2019

Nadal analizuję - Korg N2 N to bardzo dobry wybór kiedy jest konieczność grania. Właściwie oprócz "podgrywania" i podania dźwięków to zbyt wiele instrument się nie napracuje.
Nie ma też potrzeby żeby miał tak dużą klawiaturę.
Zatem pozostając w temacie jednak pianin a nie keyboardów znalazłam coś takiego: Roland GO Piano (mały, zgrabny, lekki).
W jednym ze sklepów przeczytałam opinię - gość porównał do NP32 na korzyść Rolanda (zarówno dźwięk jak i klawiatura). Niemniej jednak w innych sklepach przeczytałam bardzo złe opinie.
Zaletą jest też możliwość pracy na zasilaniu bateryjnym.
Proszę jeszcze o opinię.


RE: Prośba o pomoc w wyborze instrumentu - keyboard - Valtari - 22.11.2019

Zaletą GO Piano jest niska waga i zasilanie bateryjne...i to koniec zalet Smile

Trudno mi określić dla kogo przeznaczony jest ten instrument, chyba dla nikogo Big Grin

Tandetne brzmienie, klawiatura nie lepsza.