Muzykuj.com Forum
Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. (/showthread.php?tid=2696)Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Don Kozdro - 30.11.2019

No to informuję uroczyście, że Roland FP-30 już u mnie
Wersja biała bo taką też chciałem

Jaki statyw do takiego piana? Piano dość ciężkie i dobrze by było gdyby instrument nie kiwał się co chwilę.

- krzyżak dwuramienny
- stojak Z
- stojak ława..

Dobrze też, żeby się dało składać do transportu samochodem


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - pawelsz - 30.11.2019

Nie mam większego doświadczenia z statywami typu ława (rozumiem na czterech nogach i czasami rozsuwany górą), raz tylko grałem na lekkiej klawiaturze sterującej postawionej na takim statywie i chwianie się tegoż w poziomie wzdłuż klawiatury było zdecydowanie zauważalne jeśli trącić instrument od boku. Ale to nie było nic markowego raczej.

Krzyżak (koniecznie podwójny) typu X (Athletic w wersji z poprzeczką) stosowałem przez przeszło 10 lat z keyboardem 76 klawiszy ok. 9 kg i nie miałem żadnych zastrzeżeń do stabilności. Mam go do dzisiaj. Nawet 24 kg piano całkiem solidnie na nim siedziało, może tylko przy grze bardzo głośno w skrajnych rejestrach (czyli zwykle w dole), klawisz delikatnie zachybotał się w pionie, ale w ogóle mi to nie przeszkadzało. Aczkolwiek było widać i czuć jak statyw nieco "siada" pod ciężarem instrumentu.

Obecnie do 22 kg piana (wcześniej także 24 kg inne piano) używam statywu typu Z. Żadnego chwiania w pionie, chwianie w poziomie w zasadzie niewyczuwalne. Jest to Hercules KS400B, niestety trochę przekracza wyznaczony budżet, ale ma podwójną rozsuwaną poprzeczkę i dużo otworów do precyzyjnej regulacji wysokości + świetny mechanizm zatrzaskowy, nie trzeba kręcić żadnych śrub. Są też tańsze wersje, ale zawsze mają pokrętła do wykręcania i mniej otworów (ewentualnie można nawiercić własne, rezygnując przy tym z gwarancji). Unikałbym statywów typu Z z pojedynczą poprzeczką ze względu na możliwość chwiania w poziomie. Jeśli chodzi o przewożenie takiego statywu w samochodzie to owszem składa się on, ale pewne elementy są dość "rogate". Poza tym statyw po złożeniu leży na gładkiej metalowej powierzchni co powodowało przesuwanie się go w bagażniku przy skrętach, nie mówiąc o hamowaniu. Dlatego zakupiłem do niego takie coś jak "torba na namiot imprezowy". Statyw w takiej torbie nie jeździ po bagażniku, nie jest też narażony na ewentualne obtłuczenia farby. Muszę jednak powiedzieć, że statyw typu podwójny X jest wg mnie bardziej mobilny i wg mnie na piano o wadze 14 kg wystarczy, ale najlepiej by było gdybyś sam ocenił, taki statyw spotkasz w zasadzie każdym sklepie muzycznym. Statyw typu podwójny X jest też najszybszy w składaniu/rozkładaniu i regulacji wysokości jak dla mnie. Przy statywie czteronożnym typu ława musisz ustawić każdą nogę oddzielnie.


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Don Kozdro - 01.12.2019

Polecasz jakiś konkretny podwójny krzyżak? Zastanawiam się właśnie w co celować..jest jedna zetka nomad k282, ale on ma właśnie jedną poprzeczkę... Nie wiem sam czy to się sprawdzi


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - shallya - 01.12.2019

(01.12.2019, 09:50)Don Kozdro napisał(a): Polecasz jakiś konkretny podwójny krzyżak? Zastanawiam się właśnie w co celować..jest jedna zetka nomad k282, ale on ma właśnie jedną poprzeczkę... Nie wiem sam czy to się sprawdzi

Mam tego Nomada do 30kg klawiatury. Jest o wiele stabilniejsza niż mój poprzedni podwójny krzyżak przy 16kg obciążeniu. A przy tym sporo z nią wędruję, nic się nie luzuje, nie chwieje. Wysuwana za każdym razem do grania spod biurka.. O wiele bardziej polecam Z-kę, nawet jeśli pojedynczą. Do tego coś raptem 220zł..


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Don Kozdro - 01.12.2019

@shallya

No właśnie myślę o tym nomadzie, ale kolega wyżej pisze, że może się klawisz kiwać.. już sam nie wiem..

Da się tego nomada złożyć jakoś do transportu żeby nie wystawały mu te nogi i podpórki pod piano? Kiwa się instrument bardzo?


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - pawelsz - 01.12.2019

Może się kiwać ale nie musi, nie miałem do czynienia Smile jeśli się tak nie dzieje to bardzo dobrze, a i cena fajna. Wygląda jak uproszczona wersja Herculesa. Kto wie, może i ta sama fabryka tylko marka inna Smile


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Don Kozdro - 03.12.2019

No właśnie mam ochotę go kupić. Jedna poprzeczka, ale może faktycznie będzie stabilniej niż podwójny krzyżak.


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Don Kozdro - 03.12.2019

Nomad k282 zamówiony. Pojutrze zobaczę co to za sprzęt i czy da radę z moim Rolandem.


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Feather - 24.02.2020

Witajcie!

Pozwolę sobie odświeżyć temat statywu, szukam stabilnego statywu w przystępnej cenie pod Korga PA1000, waga instrumentu około 10 kg. Do gry na stojąco. Czy ktoś z Was testował już ten statyw?

Statyw

Wygląda spoko i jest tańszy od Stay Stand

Pozdrawiam


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Don Kozdro - 24.02.2020

Sprawdź wysokość tego nomada. Ja jestem zadowolony z niego, ale no ja siedzę przy nim. Jednak jest on chyba dość wysoki.


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Rychubil - 25.02.2020

Nie miałem takiego statywu ale patrząc na niego, wydaje mi się, że stabilność spodnich nóżek w kwestii bujania się przód-tył może być na poziomie statywu typu X, za to kwadratowa konstrukcja prawdopodobnie zapewnia lepszą stabilność od X-a, zapobiegając bujaniu się na boki. Plusem jeszcze jest sporo wolnej przestrzeni pomiędzy nogami statywu na własne nogi i swobodę ruchu.
W sumie, to całkiem ciekawa konstrukcja Smile


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Feather - 23.05.2020

Witajcie!

Zdecydowałem się wkońcu na ten statyw z Gravity. Bardzo stabilny, można go fajnie regulować, największy plus to przestrzeń pod instrumentem. Prezentuje się może gorzej albo to mój klawisz nie wygląda za dobrze na nim. Podsyłam fotki.

1

2

3

4

Pozdrawiam  Cool


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Valtari - 23.05.2020

Statyw z pewnością spełni swoją funkcję, bo Korg Pa jakoś specjalnie ciężki nie jest a poza tym ma dość lekką klawiaturę, więc nie gramy na nim jak na pianinie cyfrowym, nie przenosimy dużej energii z rąk. No ale statyw statywem ale rzuciło mi się w oczy krzesło obrotowe na kółkach Smile Nie dałbym rady Smile


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Feather - 24.05.2020

Krzesło obrotowe oczywiście zostaje w domu Smile Może w przyszłości zdecyduje się na 88 klawiaturę sterującą lub jakieś stage piano. Fortepiany w tym Korgu są bardzo dobre, ale na tej klawiaturce nie odda się ich możliwości. Może kiedyś producenci zaczną robić profesjonalne aranżery z 88 klawiszami?


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Valtari - 24.05.2020

Jest Yamaha DGX660 i Korg Havian 30, tylko że w tej Yamasze jest moduł brzmieniowy z PSR-E a w Havianie z PA300.
Tak więc trzeba dobudować piętro na stojaku, Pa1000 dać na górę a na dole Stage Piano Smile


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - pawelsz - 26.05.2020

Haviana już nie robią, ale pewnie da się go gdzieś jeszcze znaleźć. A w sumie ciekawy instrument był, inny niż wszystkie.


RE: Statyw do Rolanda FP30, najlepsza opcja do 250 zł. - Valtari - 26.05.2020

Nie wiedziałem że wycofany z produkcji, był trochę drogi i zakładam że sprzedawał się słabo. Teraz próba numer 2 połączenia stage piana z aranżerem czyli Xe20, cenowo już bliżej do Yamahy DGX i chyba w ten model celował Korg