Muzykuj.com Forum
Klawisze na początek - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Klawisze na początek (/showthread.php?tid=2699)Klawisze na początek - eric00x - 03.12.2019

Witam, chciałbym zakupić klawiaturę do nauki gry.
Budżet 500zł (ewentualnie maks 600zł), nie chcę grać na weselach ani profesjonalnie (dla zarobku) - prędzej jako hobby.
Posiadam FL Studio więc najlepiej żeby była to klawiatura sterująca.

Ogólnie wymagam:
- dużo klawiszy (nie zależy mi na padach lub potencjometrach)
- dobrze by było jakby były klawisze dynamiczne
- możliwość podłączenia klawiatury do komputera poprzez USB (MIDI odpada bo koszt takiej karty przewyższa wartość samego keyboarda)
- jeżeli będzie to syntezator to w miarę dobry bank sampli (wcześniej sprawdzałem na pewnym polskim portalu aukcyjnym klawiatury za mniejsze kwoty i jakość sampli była słaba; brzmiały dosyć tanio (keyboardy Casio szczególnie))
Nie jest potrzebna mi druga choinka w postaci świecącego keyboarda, ważne żeby sprzęt grał (i działał) w miarę dobrze

Nie mam możliwości fizycznego sprawdzenia jaka klawiatura by mi odpowiadała, ponieważ mieszkam na wsi i mam utrudniony dostęp do miasta, a w okolicy nie ma sklepu muzycznego.


RE: Klawisze na początek - bestspec - 03.12.2019

W tym budżecie to skupił bym się na klawiaturze sterującej a nie na samograju czy syntezatorze bo w tych pieniądzach to każdy z klawiaturą 61 będzie bardziej zabawką niż instrumentem (niektóre mają nawet wbudowane radio Wink ) i będzie brzmiał makabrycznie. Skoro masz FL Studio to kup klawiaturę sterująca i korzystaj z instrumentów VST których jest całe mnóstwo za darmo i świetnie brzmiących.

Klawiature wybierz dowolną która ci pasuje pod względem ilości klawiszy itp bo tu w tej cenie podobnie wszystko jest "po jednych pieniądzach" więc wszystko jest w podobnej jakości więc nie możesz liczyć (moim zdaniem) że wydasz 500 zł a mogłeś wydać 550 zł i miał byś produkt o niebo lepszy.
Raczej wybierz ze znanych firm (Alesis,M-audio, Roland,Korg,Novation,Nektar itp) a nie jakieś dziwolągi choć kto wie może i one są warte uwagi (Miditech, DNA itp).
W tej cenie będzie ci ciężko znaleźć coś z klawiaturą większa jak 61 klawiszy a i o taką ilość trudno i wyboru nie ma dużego.
Może takie coś? https://muzyczny.pl/154889_Alesis-V61-klawiatura-sterujaca-USBMIDI.html i tu: https://riff.net.pl/kontrolery/44610-alesis-v61.html
Ma dynamiczna klawiaturę i wszystko co wymieniłeś że potrzebujesz od klawiatury sterującej i mieści się w budżecie wraz z przesyłką.
Ewentualnie takie coś jesli jednak więcej manipulatorów bedzie ci potrzebne: https://allegro.pl/oferta/m-audio-oxygen-61-iv-klawiatura-sterujaca-8197760557 Musiał byś w przypadku M-audio nadwyrężyć swój max budżet ale chyba na nic lepszego nie możesz liczyć po za tymi dwoma wymienionymi klawiaturami (jeśli chodzi o nowe).


RE: Klawisze na początek - Filarel - 04.01.2020

Hej, ja kupiłem M-Audio 61 klawiszy, dobry sprzęt, w tej cenie praktycznie najlepszy. Ale niestety mam mało czasu żeby używać i leży cały czas, może byłbyś zainteresowany? Dokładniej mam ten model: https://www.m-audio.com/products/view/keystation-61


RE: Klawisze na początek - bestspec - 04.01.2020

Dla mnie za prosta. Dzięki