Muzykuj.com Forum
Klawisze dla początkującego - Alesis VI 61 - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Klawisze dla początkującego - Alesis VI 61 (/showthread.php?tid=2880)Klawisze dla początkującego - Alesis VI 61 - magere - 09.02.2020

Witam, od zawsze chodziła mi po głowie myśl żeby nauczyć się grać na pianinie, teraz w związku z tym że będę miał trochę więcej wolnego czasu chciałbym coś w tym kierunku zrobić.
Na prawdziwe pianino nie mam teraz ani warunków ani pieniędzy oprócz tego nie mam pewności czy zajawka nie minie zbyt szybko Wink Chciałbym kupić coś możliwie najtańszego żeby spróbować, najbardziej chyba pasowałaby mi klawiatura midi. Niedaleko mnie jest na sprzedaż Alesis VI 61 za 350 zł z 3 miesiącami do końca gwarancji. Czy w tej cenie jest to dobry wybór, czy może do powiedzmy 600 zł da się kupić coś lepszego?
Chodzi mi głównie o naukę gry popularnych piosenek i może z czasem klasyki.
Pozdrawiam


RE: Klawisze dla początkującego - Alesis VI 61 - Rychubil - 09.02.2020

Cześć
Jak na naukę na pianinie, to trochę mało klawiszy ale jak chcesz tanio zaryzykować, to i może bezpieczny zakup. W razie czego może Ci się przydać do innego gatunku muzyki albo szybko sprzedasz. Nie wiem tylko na co Ci tyle pokręteł i przycisków (VI61) do grania piosenek, za które płacisz prawie 2 razy tyle co za wersję bez nich (V61). Jedynie sama klawiatura trochę lepsza w VI61 ale nadal nie pianistyczna. W każdym razie te Alesisy mają bardzo przyzwoite klawiatury jak na syntezatorowe oczywiście i na upartego można na nich pograć jak na pianinie. Jednak jak połkniesz bakcyla pianistycznego, to zmiana na większą i lepszą klawiaturę będzie konieczna.


RE: Klawisze dla początkującego - Alesis VI 61 - magere - 09.02.2020

Szczerze to kusi mnie cena - myślę że jak nic z tego nie będzie to spokojnie sprzedam ją bez straty, zdaję sobie sprawę że to nie jest "prawdziwa" klawiatura ale z tego co zdążyłem wyczytać to w tej cenie nie widziałem nic z klawiaturą półważoną (?). Co do V61 to tez nie widziałem jej w tej cenie podobnie jak innych najczęściej polecanych modeli. Co do padów i pokręteł to kto wie - słucham też muzyki elektronicznej więc czemu by nie spróbować się pobawić. Ale nie jest to kwestią decydującą.
Nie gram na żadnym instrumencie i trochę obawiam się inwestowania X tysięcy w coś z czym będę się bujał ze sprzedażą, a tak jak zajawka zaskoczy na dobre to zawsze mogę iść wyżej (taką mam nadzieję).


RE: Klawisze dla początkującego - Alesis VI 61 - bestspec - 09.02.2020

(09.02.2020, 00:13)magere napisał(a): Niedaleko mnie jest na sprzedaż Alesis VI 61 za 350 zł z 3 miesiącami do końca gwarancji. Czy w tej cenie jest to dobry wybór, czy może do powiedzmy 600 zł da się kupić coś lepszego?

Aby w tej cenie dało się kupić coś lepszego to ktoś to coś lepszego musi chcieć sprzedać w tej cenie Wink
Raz na jakiś czas trafia się okazja że jakiś instrument z różnych powodów jest sprzedawany trochę taniej niż jego średnia cena rynkowa. Takie okazje mają do siebie to że rzadko się powtarzają więc podejmuj decyzję albo przez jakiś czas będziesz miał szum w głowie "mogłem kupić" Wink

Idealnie było by gdyby sprzedawca przepisał na ciebie też licencje softu jaki był załączony z klawiaturą czyli Abelton Lite oraz AiR Xpand2. Jeśli sprzedawca zarejestrował klawiaturę na stronie Alesis to poproś aby ją wyrejestrował. Wtedy ty sobie zarejestrujesz i będziesz miał dostęp do dodatkowych rzeczy jakie są w pakiecie.
Do tej klawiatury dostępne jest też oprogramowanie AKAI VIP 3 do zarządzania klawiaturą i wirtualnymi instrumentami.