Muzykuj.com Forum
Wykorzystywanie wtyczek VST - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Forum Główne (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=251)
+--- Dział: Luźne Rozmowy (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=140)
+---- Dział: Luźne rozmowy (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=176)
+---- Wątek: Wykorzystywanie wtyczek VST (/showthread.php?tid=2882)



Wykorzystywanie wtyczek VST - mati89 - 12.02.2020

Witam.
Mam pytanie odnośnie wykorzystywania zainstalowanych wtyczek w innych programach. Mianowicie:
Mam pełną wersję programu Studio One Profesional 4 z zainstalowanymi wtyczkami i chciałbym je móc otwierać w abletonie 10. Czy jest taka możliwość? Próbowałem już na różne sposoby ale pomysły mi się wyczerpały. Potrzebuję fajnej paczki instrumentów (a taką posiada Studio One) ale niestety wszystko co w necie jest strasznie "badziewne" Big Grin
Myślałem nad kupnem NI Komplete 12 ale trochę cena za wysoka jak dla mnie. Mam okazyjnie do kupienia Ni komplete 8 ale nie wiem czy warto. Do najnowszych nie należy nestety. Może macie jakieś propozycje??
Pozdrawiam.


RE: Wykorzystywanie wtyczek VST - bestspec - 13.02.2020

Jeśli instrumenty Studio One to VSTi to musisz odnaleźć folder w którym się znajdują (to pliki "nazwa instrumentu".dll jeśli instrument jest w wersji VST2 albo "nazwa instrumentu".vst3 jeśli to instrument typu VST3-te z reguły są w c:\program files\common files\VST3) i w ustawieniach Ableton odnośnie VST wskazać ten folder aby Ableton go również przeszukiwał.
I to wszystko.
Ja w ten sposób mam np instrumenty Cakewalk dostępne również w Cubase.

Jesli nie udaje ci się namierzyć tych instrumentów to może się zdarzyć że są w jednym z ukrytych folderów i zazwyczaj jest to folder AppData lub Program Data. Musisz wtedy włączyć w windows widok ukrytych folderów (uktyte elementy) i odnaleźć AppData lub Program Data, a jak to już sobie wygoogluj


RE: Wykorzystywanie wtyczek VST - mati89 - 13.02.2020

Znalazłem folder z tymi instrumentami z dopiskiem dll. ale niestety kopiując te pliki do folderu który ableton ma wskazany do wtyczek,niestety ich nie widzi.
A w abletonie da się wskazać parę folderów do przeszukiwania?? Może nie trzeba tego kopiować tylko wskazać drugi folder??
A może Studio One posiada te wtyczki w wersji 32bitowej a ja mam Abletona w wersji 64 i może dlatego to się gryzie??
A powiesz mi coś na temat Ni komplete wersji 12 i 8 ?? Miałeś może z nimi styczność?? Pytam bo na necie jest bardzo mało o wersji komplete 8 i nie wiem czy warto ją kupić. Ona chyba wyszła jakoś ok. 2001 roku.

Znalazłem w necie że studio one działa tylko na 64 biowych systemach także ta kwestie można wykluczyć.


RE: Wykorzystywanie wtyczek VST - bestspec - 13.02.2020

(13.02.2020, 13:01)mati89 napisał(a): 1. Znalazłem folder z tymi instrumentami z dopiskiem dll. ale niestety kopiując te pliki do folderu który ableton ma wskazany do wtyczek,niestety ich nie widzi.
2. A w abletonie da się wskazać parę folderów do przeszukiwania?? Może nie trzeba tego kopiować tylko wskazać drugi folder??
3. A może Studio One posiada te wtyczki w wersji 32bitowej a ja mam Abletona w wersji 64 i może dlatego to się gryzie??
4. A powiesz mi coś na temat Ni komplete wersji 12 i 8 ?? Miałeś może z nimi styczność?? Pytam bo na necie jest bardzo mało o wersji komplete 8 i nie wiem czy warto ją kupić. Ona chyba wyszła jakoś ok. 2001 roku.

Znalazłem w necie że studio one działa tylko na 64 biowych systemach także ta kwestie można wykluczyć.

Do Twojej wypowiedzi cytowanej wyżej naniosłem punkty aby łatwiej się odnieśćWink

Ad.1. Nie kazałem przecież kopiować. Moja instrukcja była inna. Choć metoda ta czasem może się udać to jak widać w tym przypadku nie działa.

Ad.2. Nie mam teraz Abletona (za jakiś czas go zainstaluje-chwilowo nie miałem czasu po wymianie laptopa) więc nie moge poręczyć ale z reguły te go typu programy pozwalają na wskazanie wielu folderów gdzie program szuka VST więc nie wyobrazam sobie aby program tej klasy nie miał takiej możliwości - prawie pewne.

Ad.3. sam sobie odpowiedziałeś.

Ad.4. Mogę tylko powiedzieć że mam Komplete 12 bo można go było kupić jeszcze niedawno za połowę ceny (a nawet mniej co opisywałem TU) teraz na twoim miejscu wstrzymał bym się z zakupem 12-stki do kolejnej sensownej promocji (pewnie latem - Summer Sale;-))
Wersja 8 - jest mniej bibliotek do Kontakta i mniej instrumentów VST oraz są one w starszych wersjach. Sam Kontakt jest w wersji 5 a nie 6 a z tego co pamiętam to wersja 6 jest za dopłatą bo update jest możliwy za darmo max do 5.8 więc żadna nowa biblioteka/instrument wymagający wersji 6 nie będzie ci działać.
Oczywiście jak masz legalny zarejestrowany na siebie Komplete 8 to Native Instrument od razu umożliwia ci przejście na wersję 12 z rabatem czyli jak widzę za 199 EUR (miesiąc temu wydał byś połowę tego).
Podsumowując to jeśli tą wersję 8 masz w naprawdę dobrej cenie i chcesz przejść na 12 że dodając te 199 EUR cena jest dla ciebie OK to na pewno warto kupić tą 8. Musisz mieć tylko pewność że sprzedający gwarantuje ci przeniesienie licencji na ciebie bo bez tego to wyrzucone pieniądze w błoto.


RE: Wykorzystywanie wtyczek VST - mati89 - 23.02.2020

Dzięki za odpowiedzi. Przepraszam że tak późno ale niestety nie miałem jak pisać. No właśnie mam w dobrej cenie bo ok. 800 zł więc przy cenie update do 12 wersji 199euro to razem wyjdzie ok. 1600zl. Także ok 800zl w kieszeni. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie dysków. Niestety mój komputer który kupiłem nie poradził sobie zbyt dobrze i niestety musiałem go sprzedać. Testowałem macbooka którego pożyczyłem od kolegi i po zainstalowaniu wszystkiego czyli ableton, studio one 4 profesional i paru wtyczek wszystko hulało rewelacyjnie. Macbook to Retina pro 2015 i7 4770hq 16gb ram i 256gb dysku. Planuję kupić taki komputer tylko z dwiema opcjami procesora:
I7 4770hq 2.2ghz lub i5-5287u 2x2.9GHz 4x3.3GHz
Nie znam się na tym wiec wole zapytać.


RE: Wykorzystywanie wtyczek VST - bestspec - 23.02.2020

Macbooki to już nie moja bajka więc nie pomogę


RE: Wykorzystywanie wtyczek VST - Rychubil - 23.02.2020

Nie jestem ekspertem od komputerów Apple a jedynie świeżym użytkownikiem Maca mini, jednak wydaje mi się, że z tą konfiguracją jaką podajesz nie powinieneś mieć powodów do zmartwień.

Ja mam czterordzeniowy i3, 3.6GHz z 8GB ram DDR4 i dyskiem SSD 128. Jako pamięć wspomagającą, na której trzymam wtyczki jest dysk typu M2 Samsung Evo 970 plus lecz niestety na dość przeciętnej kieszeni, która ogranicza jego prędkość do 1GB/s.

Myślę, że moja konfiguracja w porównaniu do twojej na i7 i 16GB ram jest jednak nieco skromniejsza a póki co wszystko u mnie śmiga jak należy. Podczas testu na prędkość odczytu i zapisu dysków wyszło mi, że dysk SSD w Macu wykręca w zapisie 1GB/s a w odczycie 2.5GB/s, gdzie mój poprzedni laptop Della na Windows 7, i5, 2.5GHz i SSD Samsung 850 pro wykręcał niecałe 0.5GB/s.