Muzykuj.com Forum
Stacja robocza z funkcjami aranżera - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Stacja robocza z funkcjami aranżera (/showthread.php?tid=2890)Stacja robocza z funkcjami aranżera - haggridd - 15.02.2020

Cześć,

Szukam instrumentu dowolnej firmy, spełniającego dość konkretne oczekiwania do gry na żywo/improwizacji/komponowania.

Generalnie zadowala mnie każdy kombajn typu Montage, Kronos, Fantom, ale brakuje mi w trybie pattern mechanizmów Genos/Pa - nagrania fazy w danym kluczu oraz ustawienie że ta fraza podlega dopasowaniu do aktualnie zeskanowanego z klawiatury akordu (tak jak wszystkie style w keyboardach).

Jednocześnie nawet te topowe keyboardy jak Genos mają co najwyżej tryb programowania nowego stylu kawałek po kawałku, a to mnie nie urządza. Idealny do robienia w locie jest chociażby clip seq z Fantoma, gdzie można zbudować utwór w całości od zera na oczach (uszach) ludzi, bez zatrzymywania i skakania po funkcjach, tylko jak sprawić by nagrana np. w 4 taktach partia basu zaczęła podążać harmonicznie za późniejszymi akordami na klawiaturze...

Czy ktoś spotkał się z takim instrumentem lub uzyskał funkcjonalność "styli" w inny sposób na typowych workstation?

Pozdrowienia,
H


RE: Stacja robocza z funkcjami aranżera - bestspec - 16.02.2020

Gdyby było coś takiego pewnie ten instrument stał by już u mnie Wink

Szukasz instrumentu w którym dodanie/stworzenie nowego stylu jest o parte na funkcjonalności Pattern Seq.
Łączenie w sobie najlepszych zalety Workstation i Keyboardów chyba nie jest intencją producentów, bo po co mieli by sprzedawać jeden produkt skoro można sprzedać dwa, a w każdym zawsze czegoś brakuje więc może dokupisz też i trzeciWink

Są stacje robocze które mają wielościeżkowe arpegiatory które zachowują się podobnie jak akompaniament ale niestety ich edycja i tworzenie nowych fraz/przebiegów nie jest tak prosta jak w Pattern Seq.
Te same stacje posiadają Pattern Seq. który jak wiadomo nie posiada interakcji z klawiaturą czyli jego patterny nie podążają za akordem jak style w Keybordach.

Oczywiście to tylko moje zdanie i może ktoś już spotkał rozwiązanie którego szukasz (jednak myślę że gdyby się toś takiego pojawiło to nie umknęło by to mojej uwadze -ale mogeę się mylićSmile)


RE: Stacja robocza z funkcjami aranżera - haggridd - 16.02.2020

To chociaż mi raźniej, że nie jestem sam w oczekiwaniu jakiś niestworzonych rzeczy od instrumentów za 15 tyś zł.
Albo to kwestia pseudo-prestiżu, nikt nie "zhańbi" flagowej stacji roboczej funkcjonalnością walczyka i twista startującego na C-dur w lewej ręce Smile

Zobaczmy jeszcze, może ktoś zetknął się z czymś podobnym na jakimś grooveboxie lub instrumencie innej marki (nie wiem za dużo o Kurzweial'ach itp.).

Albo spróbować list intencyjny paru osób (dorzuciłbym fora zagraniczne), to ktoś w nowym OS swojej stacji dodałby do nagrywania klipu pole wyboru tonacji bazowej i opcje klipu "chord-aware" czy jak to tam nazwać, byłby pierwszy krok w dobrą stronę.

W pierwszej kolejności podbijałbym chyba do Rolanda, nowym Fantom ma naprawdę fajny ten sekwencerek.

Pozdrawiam,
H


RE: Stacja robocza z funkcjami aranżera - bestspec - 16.02.2020

(16.02.2020, 12:20)haggridd napisał(a): (nie wiem za dużo o Kurzweial'ach itp.).

Mam Kurzweila i tu to samo co u innych czyli Pattern Seq jest ale działa jak u innych

Prędzej znajdzie się jakiś soft i chyba już tu gdzieś coś na ten temat padło na forum przy okazji omawiania korgowskiej Karmy

Znalazłem: Sprawdź możliwości tego softu: https://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?t=280406


RE: Stacja robocza z funkcjami aranżera - haggridd - 18.02.2020

Dzięki, bardzo fajny trop.

Btw - Zyklus w latach '80 produkował hardware'owe sekwencery MIDI MPS-1, nie ustaliłem jeszcze czy miały wtedy już taką funkcjonalność, ale fajny kawał historii.


RE: Stacja robocza z funkcjami aranżera - bestspec - 19.02.2020

Problem w tym że to raczej software którego już chyba się nie da zakupić. Sporo googlowałem i nie udało mi się nic namierzyć na temat strony producenta czy możliwości zakupu.