Muzykuj.com Forum
Jaki keyboard dla średnio początkującego? Drugi keyboard w życiu - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Jaki keyboard dla średnio początkującego? Drugi keyboard w życiu (/showthread.php?tid=3009)Jaki keyboard dla średnio początkującego? Drugi keyboard w życiu - Skipperab - 26.05.2020

Witam. Mam 13 lat i od kilku lat gram na jakimś badziewnym keyboardzie MK 2061 który dostałem pod choinkę w 2012 roku. Sprzęt działa, klawisze chodzą bardzo lekko, ale irytuje to, że przy niektórych stylach lub wielu dźwiękach na raz głośniki wariują i jest takie bruum. 

Wydaje mi się, że całkiem dobrze ogarniam prawą rękę, tworzę akordy na lewą. Przez małą ilość funkcji tego keyboarda traktuję go nie jako samograja a jako pianino cyfrowe, przez brak możliwości podłączenia do komputera. Jednakże chcę kupić nowy keyboard ze wszystkimi bajerami jakie keyboardy posiadają, wgrywanie własnych styli, podkładów, podłączanie do komputera i hauptwerka i tak dalej. 


Mój budżet to 1000 zł, keyboard musi mieć prawie bardzo lekką klawiaturę z możliwością wyłączenia dynamicznej gdyby taka była. Musi mieć możliwość podłączania do komputera, robienia podkładów, nowych stylów i co tam jeszcze jest potrzebne w keyboardach. (chyba jest coś takiego jak sample? Fajnie jakby to też było) 


Pozdrawiam!


RE: Jaki keyboard dla średnio początkującego? Drugi keyboard w życiu - Valtari - 26.05.2020

Witaj.
Dzisiejsze keyboardy potrafią bardzo wiele, można wgrywać sample a nawet edytować brzmienia jak w syntezatorze. Tylko że nie za tysiąc złotych...Taka kwota pozwala na zakup nowego, dość podstawowego keyboardu którejś z liczących się firm. Ale i tak porównując do Twojego MK 2061 to możesz być pewien, że propozycje za tysiąc złotych rozłożą go na łopatki Smile zarówno możliwościami jak i jakością brzmień.
Jeśli chcesz podłączyć keyboard do komputera, to musi mieć złącze USB to host, za tysiąc złotych znajdziesz keyboardy z takim złączem.
Proponuję żebyś zainteresował się Yamahą PSR E 363 lub Casio CTX700. Poszukaj na YouTube prezentacji, posłuchaj jak brzmią, bo bajery bajerami ale jeśli brzmienia Ci nie podejdą to instrument samymi możliwościami się nie obroni.


RE: Jaki keyboard dla średnio początkującego? Drugi keyboard w życiu - Skipperab - 26.05.2020

Bardziej myślę o Yamaha PSR E463. Troszkę dołożę a wydaje mi się, że jest dużo lepszej jakości. Smile Co o tym sądzisz?


RE: Jaki keyboard dla średnio początkującego? Drugi keyboard w życiu - Valtari - 26.05.2020

Jak najbardziej warto. Nie proponowałem bo przekracza Twój budżet a z racji Twojego wieku zdaję sobie sprawę że nie koniecznie możesz mieć możliwości aby dołożyć do droższego modelu.

Różnic na korzyść droższego modelu jest sporo. Dużo więcej brzmień, więcej styli. Rejestrator w droższym modelu jest 6 ścieżkowy a w tańszym tylko 2. Po lewej stronie masz już koło Pitch Bend. Ogólnie dużo wygodniejsza i przyjemniejsza praca na modelu E463 z racji większego wyświetlacza.