Muzykuj.com Forum
Białe Stacjonarne Pianino Cyfrowe - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Białe Stacjonarne Pianino Cyfrowe (/showthread.php?tid=3059)Białe Stacjonarne Pianino Cyfrowe - JagodaK - 01.09.2020

Witajcie!

Moja przygoda z grą zaczęła się miesiąc temu, póki co grywam raz w tygodniu na lekcjach.

Nadszedł czas zakupu, abym mogła rozwijać swoje umiejętności, lub je dopiero zdobywać Big Grin 

Już zdążyłam prześledzić wątki i generalnie czytam, że Casio jest beee, szkoda bo była to moja pierwsza myśl zakupowa gdy zobaczyłam wykonanie I Giorni, zakochałam się i postanowiłam grać...

Mój nauczyciel wypowiada się tylko na temat Kurzweil i budżetowe Medeli, bo tylko to sprzedaje.

Szukam wymarzonego białego pianina cyfrowego, wizualnym ulubieńcem jest Casio serii Celviano, które wygląda klasycznie i pięknie.
Zależy mi aby pianino posiadało funkcje edukacyjne.
Pianino będzie stało w sypialni, ok 16 m2. Tylko tam udało mi się wygospodarować miejsce.

To co brałam dotychczas pod uwagę to: Kurzweil M210, Casio AP-270 lub AP-470.

Dołączając do was wyczytałam Yamaha YDP-164 oraz Kawai KDP110.

Na lekcjach gram najprawdopodobniej na Yamaha DGX 660 - nie zapytałam nauczyciela, sugeruje się zdjęciami w necie.

Jeżeli chodzi o mój budżet to powiedzmy, że +/- 5000 zł.

Ostatnia kwestia: Nie mam w pobliżu innych sklepów muzycznych, co eliminuje try&buy Wink 

Liczę na wasze doświadczenie i dziękuję.


RE: Białe Stacjonarne Pianino Cyfrowe - Valtari - 15.09.2020

Witaj.
Pani pytanie jest już sprzed wielu dni, ale jakoś umknęło mi zasypane kolejnymi wątkami i nie wiem czy jest nadal aktualne.

Pierwsza sprawa dotyczy dodatkowych funkcji, które chciałby Pani mieć w instrumencie. Skoro uczęszcza Pani na lekcje z nauczycielem to nie widzę sensu zabawy z funkcjami edukacyjnymi, mogą one zaburzyć plan nauczyciela i niepotrzebnie wprowadzić pewien bałagan. Najlepiej skupić się na lekcjach i intensywnie ćwiczyć zadany przez nauczciela materiał.

Jeżeli lekcje odbywają się na DGX660, to ten instrument posiada klawiaturę wystarczającą zaledwie na początkowy okres nauki i ciekawy jestem czy bardziej zaawansowani uczniowie tego Pana również mają lekcję na tym instrumencie. Mam nadzieję że na późniejsze lata nauki nauczyciel ten udostępnia instrument z bardziej zaawansowaną klawiaturą.

Nie łatwo będzie coś doradzić, ponieważ ma Pani już swojego faworyta który zrobił wizualne wrażenie a z wyborem emocjonalnym ciężko konkurować Smile
Inna sprawa że sklep znajdujący się w Pani okolicach preferuje Casio (tak zakładam skoro takie instrumenty Pani widziała w sklepie) to ciężko będzie przekonać sprzedawcę że jest Pani zainteresowana innym wyborem. Na 100% sprzedawca zrobi wszystko aby przekonać Panią do Casio a zrobi to wychwalając zalety tej firmy, niestety pomijając zalety instrumentów innych firm. Z drugiej strony jeśli seria AP od Casio podoba się Pani nie tylko wizualnie ale też podoba się brzmienie i praca klawiatury to chyba nie ma sensu mieszać w głowie i namawiać na coś innego, czego nawet nie ma jak zobaczyć na sklepie i byłby to zakup w ciemno.