Muzykuj.com Forum
Kurzweil SP2X vs Korg TR88 vs Roland Fantom X8 - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Kurzweil SP2X vs Korg TR88 vs Roland Fantom X8 (/showthread.php?tid=3146)



Kurzweil SP2X vs Korg TR88 vs Roland Fantom X8 - MaximusT2 - 19.11.2020

Witam, sporo czasu temu pisałem tutaj post żeby się doradzić w wyborze klawisza, jednak czasu sporo uciekło, pieniędzy również Big Grin  Poszukuję syntezatora/stage piano tym razem do 2,500zł. Zależy mi mocno na ważonej klawiaturze, dobrym pianie jak i elpianach, padach leadach i stringsach. Mam upatrzone 3 klawisze w podobnej cenie, tak jak w temacie Fantoma X8, SP2x oraz TR88, które mocno się od siebie różnią i zastanawiam się w co uderzyć, i co najbardziej spełni moje wymagania. Najbardziej podobają mi się brzmienia z Korga i najchętniej wybrałbym właśnie jego, jednak Kurzweil pochodzi z pewnego źródła i technicznie jest to pewniak, plus cena poniżej mojego budżetu, dlatego proszę o poradę co wybrać Smile klawisz używany będzie na spółkę z moim Tyrosem 2 Smile  Pozdrawiam Big Grin


RE: Kurzweil SP2X vs Korg TR88 vs Roland Fantom X8 - bestspec - 19.11.2020

(19.11.2020, 19:40)MaximusT2 napisał(a): Witam, sporo czasu temu pisałem tutaj post żeby się doradzić w wyborze klawisza, jednak czasu sporo uciekło, pieniędzy również Big Grin  Poszukuję syntezatora/stage piano tym razem do 2,500zł. Zależy mi mocno na ważonej klawiaturze, dobrym pianie jak i elpianach, padach leadach i stringsach. Mam upatrzone 3 klawisze w podobnej cenie, tak jak w temacie Fantoma X8, SP2x oraz TR88, które mocno się od siebie różnią i zastanawiam się w co uderzyć, i co najbardziej spełni moje wymagania. Najbardziej podobają mi się brzmienia z Korga i najchętniej wybrałbym właśnie jego, jednak Kurzweil pochodzi z pewnego źródła i technicznie jest to pewniak, plus cena poniżej mojego budżetu, dlatego proszę o poradę co wybrać Smile klawisz używany będzie na spółkę z moim Tyrosem 2 Smile  Pozdrawiam Big Grin

Ja bym dozbierał lub pożyczył 700 zł Wink i kupił Kurzweila SP6 (obecnie na OLX za 3200zł). Znacznie lepiej uzupełnił by T2 od wymienionych bo w nim siedzi cała synteza z PC3/Forte SE i ma dobrze brzmienia orkiestrowe i zakładam że pianina zarówno akustyczne jak i elektryczne na wyższym poziomie ( w końcu siedzi tam 2 GB próbek) a pianina mają też odwzorowane String Resonance czego nie ma w Fantomie X i SP2x na pewno a w Korgu nie wiem ale pewnie też nie ma. Masz do dyspozycji 1024 barw użytkownika (plus 256 fabrycznych) i możesz wgrywać barwy z Forte SE (od syntezatorowych na bazie wirtualnego analoga który tam siedzi po piękne elektryczne pianina syntezy FM i wiele więcej ) a jest tego dużo do pobrania za darmo i profesjonalne.


RE: Kurzweil SP2X vs Korg TR88 vs Roland Fantom X8 - Valtari - 20.11.2020

W Tr88 pady piękne, szczególnie z trybu Combi, barwa fortepianu kiepska.