Muzykuj.com Forum
Korg i 4s czy można wgrać style midi - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Keyboardy (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=150)
+--- Dział: Korg (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=160)
+---- Dział: I, IX, IS (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=166)
+---- Wątek: Korg i 4s czy można wgrać style midi (/showthread.php?tid=3228)Korg i 4s czy można wgrać style midi - Lukasz - 09.02.2021

Cześć Wam,
Jestem posiadaczem Korga i 4s jeszcze z ubiegłego wieku. Długo już służy ale nigdy do końca nie mogłem rozgryźć jego możliwości bo problem ze znalezieniem instrukcji po polsku. Jeżeli ktoś ma to chętnie wziąłbym Smile. Kolejnym tematem jest stacja dyskietek, która się wysłużyła i widziałem, że przerobić można na USB. Czy wówczas można instalować zakupione style MIDI, czy ten klawisz ma te możliwości wgrywania zakupionych styli? Dzięki z góry za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich


RE: Korg i 4s czy można wgrać style midi - Valtari - 10.02.2021

Witaj.
Wszystko to co da się wgrać oryginalną stacją dysków, można również potem wgrać z pendrive'a po przerobieniu, bo tylko wtedy ma to sens. Tak więc style wgrasz tylko trzeba je przerzucić z dyskietek na pena.


RE: Korg i 4s czy można wgrać style midi - Lukasz - 11.02.2021

Dzięki za info. Zastanawiam się tylko czy nowe style on pociągnie np. od serii pa


RE: Korg i 4s czy można wgrać style midi - bestspec - 11.02.2021

(11.02.2021, 22:31)Lukasz napisał(a): Dzięki za info. Zastanawiam się tylko czy nowe style on pociągnie np. od serii pa

Dodanie USB niczego tu nie zmieni. Jeśli wcześniej nie był wstanie czytać takiego formatu to teraz też nie będzie.
Wyjątkiem jest użycie specjalnego programu który służy do konwersji stylów między różnymi keybordami różnych firm a program się nazywa Style Works XT. Pełna wersja którą posiadam bez problemu przerobi style z dowolnego modelu serii PA na coś co da się wgrać do serii od i1 do i5 nie wspominając że również da się przerabiać style z innych firm jak keyboardów Yamahy czy Rolanda i innych.
TU znajdziesz darmowe dodatki od Korga gdzie w pozycji Computer Tools znajdziesz wersję demo programu Style Works XT w wersji dedykowanej dla Korga (czyli zapisuje style z różnych firm i modeli to formatów Korga - normalna wersja zapisuje też do formatów innych firm czyli przekonwertujesz np coś z Yamahy np na Rolanda itp).

Jeśli jesteś w stanie coś zapisać na dyskietkę (masz działającą stację dyskietek) to mogę ci podesłać style przekonwertowane z PA80 czy PA1X na format serii i1 do i5


RE: Korg i 4s czy można wgrać style midi - Valtari - 11.02.2021

No nie ma tak dobrze Smile, style do serii Pa mają rozszerzenie .STY, w serii "i" w tym I4s style również mają takie rozszerzenie. Tylko że sam plik ma już inną strukturę a style w nowej serii są zbudowane w innej architekturze. Z resztą nie trzeba sięgać aż do Twojego I4s. Spróbuj do Pa3x wgrać style z Pa4x to zobaczysz komunikat "no Pa file"