Muzykuj.com Forum
Coś dla początkujecego - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Coś dla początkujecego (/showthread.php?tid=3241)Coś dla początkujecego - Misiek124 - 23.02.2021

Cześć, mam 18 lat i chciałbym się pouczyć grać na instrumencie, budżetu dużego nie mam (koło 1000zł), nie wiem czy dla osoby początkującej lepiej jest zacząć na keyboardzie czy pianinie elektrycznym


RE: Coś dla początkujecego - Valtari - 23.02.2021

Witaj.
Zależy jaki poziom Ciebie interesuje, chcesz nauczyć się gry na dwie ręce od podstaw aby móc potem zagrać na przykład na pianinie akustycznym, czy celujesz w chałturzenie czyli gra jedną ręką melodii wspomagając się podkładami (stylami).
Inna sprawa że za około tys złotych nie kupisz pianina cyfrowego, chyba że jakieś używane, nie pierwszej młodości. Więc chyba nie masz wyboru i przy Twoim budżecie możesz sobie pozwolić na keyboard i to taki mocno "podstawowy". Ewentualnie pomyśleć nad zwiększeniem budżetu przynajmniej dwukrotnie aby kupić pianino cyfrowe.


RE: Coś dla początkujecego - Misiek124 - 23.02.2021

Zawsze można poczekać i zwiększyć budżet, moim celem jest bardziej to żeby coś zacząć z muzyką i poprawić wokal


RE: Coś dla początkujecego - Valtari - 23.02.2021

Jaki repertuar Ciebie interesuje ? Co chciałbyś umieć grać ?


RE: Coś dla początkujecego - Misiek124 - 23.02.2021

Raczej zdecydowanie na początku jakiś pop, słuch polepszyć i ogólnie zwiększyć swoją swiadomosc i wiedze o muzyce


RE: Coś dla początkujecego - Misiek124 - 23.02.2021

zawsze marzyłem ,żeby coś w tym kierunku zrobić ale niestety w małym mieście żadnych zajęć rodziców też za bardzo na jakieś instrument czy lekcje z dojeżdaniem do jakiegoś miasta nie było stac


RE: Coś dla początkujecego - Valtari - 23.02.2021

To jednak zdecydowanie pianino cyfrowe lub pianino sceniczne. Takie z dobrym brzmieniem fortepianu oraz e-piano, mile widziany wybór innych brzmień aby instrument zainspirował Ciebie do nauki i eksperymentowania.
Yamaha P125 jest dobrym wyborem dla początkującego do nauki. Posłuchaj na Youtube różnych prezentacji. Ciekawą propozycją jest Casio PX5s, które dodatkowo posiada sporo brzmień syntezatorowych.
Jednak zacząłbym od kilku lekcji u nauczyciela gry na pianinie, który pokaże podstawy, ćwiczenia. Ważne żeby dobrze się do tego zabrać Smile


RE: Coś dla początkujecego - Misiek124 - 23.02.2021

Dzięki wielkie, na pewno poszukam jakiegoś nauczyciela ,żeby sprawdzić czy się ogolnie do tego nadaje


RE: Coś dla początkujecego - Valtari - 23.02.2021

Tak sprawdza się predyspozycje (muzykalność) Smile

https://www.youtube.com/watch?v=gq01uIlpA-4

Natomiast musisz wiedzieć że ćwiczenia które są na początku nauki, są bardzo istotne. Dzięki nim będziesz umiał odnaleźć się na klawiaturze a dłonie nabędą umiejętności aby potem były w stanie technicznie podołać utworowi który będziesz chciał zagrać. Więc choć są nudne to trzeba od nich zacząć. I to rola nauczyciela aby odpowiednio pokierował rozwojem.

Oczywiście nie każdy kto gra, chodził do szkoły muzycznej, czy choćby prywatnie pobierał lekcje u nauczyciela. Można być samoukiem, jednak uważam że z nauczycielem pójdzie szybciej i unikniesz początkowych błędów.