Muzykuj.com Forum
Vocal Designer zawitał do Roland Jupiter X i Xm - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Aktualności (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=255)
+--- Dział: Newsy (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=256)
+--- Wątek: Vocal Designer zawitał do Roland Jupiter X i Xm (/showthread.php?tid=3413)Vocal Designer zawitał do Roland Jupiter X i Xm - bestspec - 17.11.2021

Znana technologia Vocal Designer Rolanda, teraz ulepszona, którą wcześniej można było poznać jako rozszerzenie do modułów syntezatorów V-Synth czy VariOs czy w modułach z serii VP zawitała właśnie do świata rolandowskiego Zen-Core jako Model Expansion dla Jupiter X i Xm (liczę że za jakiś czas będzie dostępna dla Fantoma czy Zenology).
Trzeba przyznać że Zen-Core to bardzo elastyczna platforma systemowa czy synteza ich nowych instrumentów która pozwala znacząco podnosić atrakcyjność instrumentów z Zen-Core.
Korgu, Yamaho i reszto świata, drżyjcie i bierzcie przykład Wink

https://www.roland.com/global/products/rc_vocal_designer_model_expansion/

https://www.youtube.com/watch?v=wly4NR4vwk0


RE: Vocal Designer zawitał do Roland Jupiter X i Xm - Alien - 30.12.2021

Ściślej, to vokoder w Jupiterze był od  początku. Rozszerzenie które zakupujemy w cenie 149$ tylko odblokowuje możliwości edycyjne tej funkcji. Wprowadza również kilka gotowych presetów z różnymi brzmieniami. Roland po prostu wymyśkił jak wyciągnąć pieniądze od potencjalych posiadaczy tegoż instrumentu.Co do Vsynth Gt, którego również posiadam,  ta funkcja jest od początku pełna, bez blokady. Można z niej korzystać bez dokupowania rozszerzeń. No ale jak kupujesz najnowszy sprzęt Rolanda, to musisz zgodzić się z polityką odblokowywania kolejnych funkcji instrumentu za niemałe pieniądze.