Muzykuj.com Forum
Jak najbardziej zbliżony do klasyka - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Jak najbardziej zbliżony do klasyka (/showthread.php?tid=3438)Jak najbardziej zbliżony do klasyka - Aniseed - 07.12.2021

Witam forumowiczów,
poszukuję pianina jak najbardziej zbliżonego do pianina klasycznego. Nie interesują mnie dodatki, tylko odczucie klawiatury, wymyk, dźwięk klasycznego pianina. 
Grane będą zarówno utwory klasyczne, jak i muzyka filmowa/rozrywkowa. Grałam w ognisku muzycznym przez 10 lat, utwory na poziomie, powiedzmy, np. Walca cis-moll Chopina (na pewno długo mi zajmie zanim wrócę na ten poziomWink). 
Potem wyprowadziłam się z domu, brakło sprzętu do ćwiczeń (rodzice też zmienili mieszkanie, moje pianino sprzedali). Teraz po 10 latach przerwy chcę do tego wrócić. 
Budżet najchętniej do 5 tys., chyba że w budżecie powyżej będzie coś super hiper ekstra i ta klawiatura mnie zauroczy, to myślę, ze pomyśle o ratach, powiedzmy do 10tys. 
Początkowo miało być stagepiano, ale pojawiło się trochę przestrzeni i może też być coś bardziej zabudowanego.
Przed ostateczną decyzją pójdę sobie ograć sprzęt, ale chciałabym wytypować kilka modeli, które potencjalnie mogłyby mi pasować. 
Kiedyś jak miałam już podejście do zakupu to całkiem pasował mi stage Yamahy bodajże P-255 (ale pewności nie mam czy to był na pewno ten model). Wtedy budżet pozwalał mi na coś w stylu P-45, ale bardzo kiepskie odczucia miałam i się wycofałam.
Rozejrzałam się po modelach i w budżecie do 5 tys. widzę, ze warto przetestować Rolanda FP-30 i Kawaii ES-110 przy obecnych Yamahach najbardziej interesująca wydawała mi się CLP-725, czy warto dla niej zwiększyc budżet?
Będę bardzo wdzięczna jak ktoś pomógłby mi trochę przefiltrować obecne modele.