Muzykuj.com Forum
Pianino cyfrowe do nauki - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Pianino cyfrowe do nauki (/showthread.php?tid=3467)Pianino cyfrowe do nauki - wilku2243 - 17.01.2022

Witam, mam świadomość że pytanie to prawdopodobnie było na forum setki razy. Jednak śledząc inne tematy doszedłem do wniosku że są raczej nie aktualne, proponowane pianina ciężko już dostać. 
Więc szukam cyfrowego pianina do nauki, jestem kompletnie zielony więc nie potrzebuje cudów, ważne tylko żeby miało wejście na słuchawki, nie chciałbym wydać więcej niż 2000/2500, chcę grać coś w stylu muzyki klasycznej. Sprawdzałem yamahy r35, r45, roland fp-10, niestety ciężko znaleźć je dostępne od miejsca. Więc zwracam się do was o poradę, co w takim przedziale cenowym jest jeszcze warte uwagi?


RE: Pianino cyfrowe do nauki - pawelsz - 18.01.2022

Witamy na forum.
TERAZ to ogólnie wiele rzeczy ciężko dostać, a na miejscu do pogrania to już w ogóle Smile i to się stopniowo nasilało od prawie dwóch lat, a roku to na pewno, bo się zapasy pokończyły Smile
Pewnie miałeś na myśli Yamahy P-35 i P-45, a nie R, ale to szczegół. Roland FP-10 jest dobrym wyborem w tym budżecie (i nie ma wielkiego wyboru, a na tych wszystkich Alesisach się nie znam), warto do niego dokupić pedał DP-10, choć na samym początku pewnie wystarczy ten dołączony. Kiedyś w tych pieniądzach można było dostać FP-30 (jeszcze nie było FP-30X).