Muzykuj.com Forum
Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 (/showthread.php?tid=524)



Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - Krzysztof - 27.02.2014

Witam serdecznie wszystkich użytkowników niniejszego forum.

Przymierzam się do kupna nowego instrumentu. Do tej pory użytkowałem keyboard Yamaha PSR 640. Chciałbym przestawić się na coś lepszego. Chodzi mi szczególnie o dobrą klawiaturę, dobre brzmienia fortepianów,
e-pian i co ważne, brzmienia organów kościelnych, ponieważ gram również jako organista. Instrument potrzebuję do grania w domu, jak również okazjonalnie do grania jako akompaniament, jak również do zabawy w samodzielne tworzenie utworów.
Wiem, że przestawienie się z grania na keyboardzie do grania na syntezatorze to inna filozofia. Do tej pory nie miałem takiej okazji. Mam nadzieję, że podołam temu zadaniu.
Na tapetę wziąłem te dwa przedstawione w nagłówku instrumenty tj. Yamahę MOXF8 oraz Rolanda Jupitera 50. Wydaje mi się, chociaż różne już czytałem opinie i oglądałem testy, że mogłyby spełnić moje wymagania. Szczególnie zależy mi na opinii Pana Pawła Lemańskiego.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.


RE: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - gofer - 27.02.2014

Krzysztof , ja uczyłem się za młodego na organach kościelnych, miałem już iść na kurs organmistrzowski, ale życie pokazało inaczej i poszedłem w inną stronę. Grałem na piszczałkowych, potężnych organach w moim mieście, chodziłem z nauczycielem organistą na chór i po mszy sobie mogłem chwilę pogrywać i do tej pory najładniejsza, najbliższą barwę, usłyszałem w Kurzweilu PC3. Niesamowite odwzorcowanie piszczałek, poszczególne registry, można suwakami ustawiać.
Ja mogę Ci je polecić Wink


RE: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - Krzysztof - 27.02.2014

(27.02.2014, 15:16)gofer napisał(a): Krzysztof , ja uczyłem się za młodego na organach kościelnych, miałem już iść na kurs organmistrzowski, ale życie pokazało inaczej i poszedłem w inną stronę. Grałem na piszczałkowych, potężnych organach w moim mieście, chodziłem z nauczycielem organistą na chór i po mszy sobie mogłem chwilę pogrywać i do tej pory najładniejsza, najbliższą barwę, usłyszałem w Kurzweilu PC3. Niesamowite odwzorcowanie piszczałek, poszczególne registry, można suwakami ustawiać.
Ja mogę Ci je polecić Wink

Bardzo dziękuję za podpowiedź i sugestię. Ale czy chodzi o Kurzweil a PC3 K8 ?


RE: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - hammond - 28.02.2014

Jupitera nie ogrywałem, więc nie pomogę. Obie konstrukcje, które wybrałeś są ok, ale zwróć uwagę, że Roland nie ma ważonych klawiszy a Yamaha tak. Pytanie czy dla Ciebie jako organisty nie trzeba lżejszego modelu?


RE: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - gofer - 28.02.2014

(27.02.2014, 15:26)Krzysztof napisał(a): Bardzo dziękuję za podpowiedź i sugestię. Ale czy chodzi o Kurzweil a PC3 K8 ?

nie, serie bez K, też są potężnymi maszynami, czyli zwykły pc3, pc3 le, posłuchaj:

http://www.youtube.com/watch?v=FcT8bK3YGZ4
ten z filmu to Kurzweil PC3 le6 i ma klawiaturę Fatar TP8, czyli półważoną, ponoć jedna z najlepszych z półważonych, a klawisz waży 14kg Smile


RE: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - Krzysztof - 28.02.2014

Dziękuję, Gofer za linki.
Panie Pawle, lżejszego modelu, w sensie ceny, wagi czy lżejszej klawiatury ?
Ja, owszem jestem organistą, ale potrzebuję instrumentu uniwersalnego (wiem, że to trudne) z rasowymi barwami, klawiaturą, która szybko się nie "rozklekocze". To będzie chyba mój ostatni instrument w życiu, nie jestem już młodzieniaszkiem, więc bardzo dziękuję za wszelką pomoc.


RE: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - hammond - 28.02.2014

Chodziło mnie o klawiaturę, ale jeśli brzmienia organowe to nie priorytet, a instrument ma być uniwersalny, to fakt posiadania możliwości wczytywania próbek zewnętrznych jest dobrą opcją. Pc3K i MOXF posiada takie możliwości, ale PC3K pozwala na znacznie większą edycję. Niestety Roland Jupiter 50 również jest znakomity :-) Yamaha i Roland mają brzmienia zorientowane na muzykę nowoczesną - nie wiem na ile to istotne.


RE: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - Krzysztof - 28.02.2014

Dziękuję. Myślę, że MOXF wystarczyłby, jeśli chodzi o edycję (tak mi się wydaje), tylko muszę gdzieś znależć ten instrument w wersji 88 klawiszy i sprawdzić pod ręką klawiaturę. No i oczywiście, czy ma chociaż parę przyzwoitych barw organowych (piszczałkowych). Cena jednak w porównaniu do PCk też jest istotna.
Jeśli można, gdyby nasunęły mi się jeszcze jakieś wątpliwości, odezwę się z pytaniami.
P.S.
Gratuluję utworu "Kiedy Jesteś". To moje klimatySmile


RE: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - garit - 28.02.2014

Panie Krzysztofie, moxf6 juz widzialem w slepach (w Warszzawie), lada dzien ma byc tez dostepny moxf8. Pc3K8 jest z 2000 zl drozszy, ale warty swojej ceny. Obawiam sie, ze kurzweila bedzie trudniej spotkac w sklepach.

Pozdrawiam


RE: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - hammond - 01.03.2014

(28.02.2014, 11:25)Krzysztof napisał(a): Gratuluję utworu "Kiedy Jesteś". To moje klimatySmile
Dziękujemy!


RE: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - Mike - 01.03.2014

moje też klimaty Smile, uwielbiam te wstawki na brzmieniu z efektem portamento, fajnie tego używa Kirk Franklin,
pamiętam, że kiedyś akompaniowałeś z bratem u nas w Lublinie na Warsztatach Gospel z chórem Gospeople na zaproszenie Reni i chóru
świetne robicie te utwory i te smaczki... Smile


RE: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - hammond - 02.03.2014

o kurcze to troszkę lat temu :-) Czyli MIKE znamy się? Smile


RE: Porównanie Yamaha MOXF8 - Roland Jupiter 50 - Mike - 03.03.2014

można powiedzieć, że pewnym sensie tak Smile