Muzykuj.com Forum
Syntezator dla żółtodzioba :) - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Jaki wybrać instrument? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=229)
+--- Dział: Nie wiem, jaki instrument wybrać... (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=230)
+--- Wątek: Syntezator dla żółtodzioba :) (/showthread.php?tid=715)



Syntezator dla żółtodzioba :) - Jamaj - 10.01.2015

Siemanko, szukam syntezatora, lub klawiatury sterującej za około 2- 2,5K.
Myślałem o Rolandzie Juno di, korgu taktille i novation tu nie wiem jaki model wybrać Big Grin Z tym, że w tej dziedzinie jestem zielony i nie wiem na co zwracać uwagę po prostu potrzebuję drugi instrument do grania na żywo.
Jedyne co mogę określić ogólnie to nie podoba mi się konieczność podłączania instrumentu pod komputer i to, że (chyba) bez komputera nie da się grać na klawiaturze sterującej.
Doradzicie mi coś? Smile
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedźSmile
P.s. Sory za głupie pytania ;D


RE: Syntezator dla żółtodzioba :) - Valtari - 10.01.2015

Jakbyś napisał jaki już masz instrument ? Poza tym, grasz na żywo ale gdzie i w jakim celu i jaka muzykę ? Jakie brzmienia Ciebie interesują, czego Ci brakuje w dotychczasowym instrumencie ?
Pozdrawiam


RE: Syntezator dla żółtodzioba :) - Jamaj - 10.01.2015

KAWAI ES100 i KORG PA 50, ten drugi do wymiany Smile
Prawdę mówiąc gram wiele gatunków muzyki, ale syntezator potrzebuję do muzyki "elektronicznej".
W dotychczasowym klawiszu denerwuje mnie to, że to jest keyboard, a ja nie wykorzystuję jego styli.
Klawisz chcę zmienić ze względu na to, jak już napisałem, że go nie wykorzystuję do końca, ale poza tym chyba z czystej ciekawości Smile Żeby sprawdzić coś innego.


RE: Syntezator dla żółtodzioba :) - Valtari - 11.01.2015

Korga już przerabiałeś, to może czas na inną firmę. Juno Di bym odpuścił, już pisałem przy okazji innego tematu - kiepska klawiatura, bardzo płytka, brzmień dużo ale czy znajdzie się w muzyce elektronicznej...nie koniecznie. Może zainteresujesz się Yamahą MX61. Może pod względem klawiatury też rewelacji nie ma, ale brzmieniowo jest super. Z pewnością znajdziesz tam wiele inspiracji do muzyki elektronicznej.


RE: Syntezator dla żółtodzioba :) - hammond - 11.01.2015

Może to:
http://allegro.pl/yamaha-mox-6-stan-niemal-idealny-i4968722320.html


RE: Syntezator dla żółtodzioba :) - puncho - 11.01.2015

Może i przerabiałeś Korga, ale z półki aranżerów. Polecam zaprzyjaźnienie się ze starym, dobrym Korgiem X50. Do muzyki elektronicznej, na której Ci zależy, w tej cenie więcej, niż znalazł. Bardzo przyzwoity silnik brzmieniowy Tritona (nie orientuję się, co "napędza" Twoją serię PA), dużo "żywych" i "tłustych", przestrzennych barw syntetycznych, możliwości budowania własnych brzmień, a pod ręką masz jeszcze kontrolery czasu rzeczywistego - co nie jest wcale powszechnością w nowych i najnowszych parapetach klasy mobile. Minusy? Mało intuicyjne, "poukrywane" funkcje menu i edycji dźwięku przeznaczone raczej dla programisty, aniżeli kogoś ceniącego swobodną konfigurację soniczną na scenie. Klawiatura? Niezgorsza, choć nie rewelacyjna. Pograj sam, pobaw się, "obwąchaj" uchem.


RE: Syntezator dla żółtodzioba :) - Zep - 12.01.2015

Też polecam X-50/ Tr.
No chyba że nie chcesz iść już w stronę korga to może ta yamaha MOX co hammond podesłał.


RE: Syntezator dla żółtodzioba :) - Jamaj - 13.01.2015

Mam jedno, ostatnie pytanie, czy lepiej rozglądać się za jakimiś używanymi syntezatorami, czy zwracać uwagę na te nowe. Chodzi mi też o wiek, tzn. czy dobrym pomysłem jest kupno jakiegoś starszego instrumentu


RE: Syntezator dla żółtodzioba :) - Zep - 13.01.2015

Lepiej i dużo opłacalniej kupić używany, tylko sprawdzić osobiście albo mieć możliwość zwrotu gdyby coś było nie tak. Instrumenty kilkuletnie zazwyczaj są w dobrym stanie.


RE: Syntezator dla żółtodzioba :) - Jamaj - 13.01.2015

Ok, dzięki wielkie za pomoc Smile


RE: Syntezator dla żółtodzioba :) - bona - 15.04.2015

Jamaj trochę czasu minęło, ale mam pytanie.... kupiłeś już sprzęt czy jeszcze się z nim nosisz? Jaki jest twój finalny wybór?