Muzykuj.com Forum
FA 06 - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Syntezatory (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Dział: ROLAND (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: FA 06 (/showthread.php?tid=764)FA 06 - vladek2 - 27.03.2015

Witam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu mi sposobu podłączenia syntezatora Roland FA06 do wzmacniacza. Chodzi konkretnie o główne wyjścia audio, czyli L/mono oraz R. Według instrukcji, do gniazd audio należy stosować wtyki jack TRS, czyli stereo, /This instrument is equipped with balanced (TRS) type jacks - opis wg instrukcji/. Jest to poparte stosownym rysunkiem wtyku stereofonicznego. W sklepie nie potrafili mi tego sensownie wyjaśnić. Przecież wzmacniacze najczęściej mają gniazda wejściowe jack typu mono. Czyli kabel z jednej strony stereo a z drugiej mono? Na klawiszu też jest przy wyjściach audio rysunek jack stereo. Pierwszy raz widzę w klawiszu 2 wyjścia audio stereo. Jak to podłączyć, żeby coś nie zepsuć. Czy mogę zastosować zwykłe wtyki mono, ale jakby można stosować takie wtyki, to chyba powinno być o tym w instrukcji?
Proszę kolegów o pomoc. Pozdrawiam


RE: FA 06 - garit - 27.03.2015

Wyjścia balanced, czyli symetryczne to raczej dobrodziejstwo. Możesz połączyć je kablem symetrycznym z symetrycznymi wejściami w monitorach aktywnych, interfejsach, wzmacniaczach, mikserach. Sygnał jest wtedy mniej podatny na zakłócenia.

Jeśli twoje urządzenia nie mają wejść symetrycznych to nie ma znaczenia jakim kablem je połączych.
Czy koledzy forumowicze się nie mylę?


RE: FA 06 - vladek2 - 27.03.2015

Dziękuję garit za szybką odpowiedź. Ale moje nagłośnienie niestety nie ma wejść symetrycznych, tylko zwykłe mono. Mam dwa wzmacniacze, Laney oraz Solton, i żaden nie posiada takich wejść. Może ktoś miał podobny problem?