Muzykuj.com Forum
Paul M - Nowy radosny utwór - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Nasza muzyka (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=242)
+--- Dział: Co gracie, co tworzycie? (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=243)
+--- Wątek: Paul M - Nowy radosny utwór (/showthread.php?tid=843)Paul M - Nowy radosny utwór - Skydancer - 13.06.2015

Zapraszam do wysłuchania mojego nowego radosnego utworu https://www.youtube.com/watch?v=MIjlJk5BeRA
Opinie mile widziane Smile


RE: Paul M - Nowy radosny utwór - Azzorek - 10.07.2015

Utworek fajny, w klimacie lat 80-tych. Trochę za mało się rozwija, powtarzasz często te same frazy. Mógłbyś dorzucić miejscami jakąś szybką improwizowaną solówkę na leadzie czym czymś co się wybije chwilowo ponad resztę.

Zauważyłem niedociągnięcia w miksie. Posłuchaj sobie np. moment 2.33-2.36 - nierówno skleiłeś i jest małe opóźnienie - brak płynności.

2.49-2.50 Zmieniłeś koncepcję, w mojej ocenie trochę za bardzo. Słucha się tego jakby nagle inny utwór się rozpoczął bez żadnej kontynuacji czy nawiązania. Nagle perka urywa się i zmienia na jakąś stłumioną, zupełnie inną - mnie to nie pasuje, ale to oczywiście subiektywny pogląd. Założę się, że ta centralka to nie jest ta sama co wcześniej.
Staraj się trzymać tych samych próbek perkusji, zmieniaj tylko jej wariację - taka rada ode mnie.

3.48-3.49 to samo co wyżej. Unikaj takich odpałów, to się po prostu nie trzyma całości Smile . Nagle wchodzi gitara nie wiadomo kurna skąd. Wcześniej ani razu nie zagrała. Gdyby perkusja dalej grała ta sama a weszła sama gitara byłoby lepiej, a tak czapka. Gitarą mogłeś też zagrać fajną solówkę na samym początku, np. mogłaby wejść na 0.08-0.09 i coś krótko zaanonsować Smile .

Dopracuj też kwantyzację i pamiętaj o jednej ważnej zasadzie. Jeśli nagrałeś jakąś ścieżkę i masz ją w postaci wave to (może poza perkusją) nie powinna się ucinać równo z końcem taktu. Dźwięk przecież powinien chwilę wybrzmiewać, a nie nagle się ucinać np. 1.24-1.25.

Jakiego DAW używasz?

Pozdrawiam,

Azz


RE: Paul M - Nowy radosny utwór - Skydancer - 10.07.2015

Poprawiona wersja, zapraszam !

https://soundcloud.com/user-111038119/rendez-vous-at-the-discotheque