Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile, jak i co ćwiczycie?
02.10.2012, 07:13,
#1
Ile, jak i co ćwiczycie?
Myślę że może być to interesujące :-)
Śmiało!

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
08.10.2012, 15:07,
#2
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
U mnie to jest z tym teraz różnie. Staram się grać chociaż te 30 min. dziennie, ale czasami nawet na to brakuje czasu. Czasami gram 4 godziny dziennie, a są dni, w których wgl nie gram...
Jak chodziłem do PSM to grałem systematycznie po 1,5 - 2 godziny dziennie na akordeonie.
Pozdrawiam Smile

Odpowiedz
08.10.2012, 20:36,
#3
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
Ja także różnie, w zależności od czasu (a ostatnio mam go dosyć mało), ale jak mam wolniejszy dzień potrafię siedzieć przy klawiszach niekiedy 2-3 godziny, chociaż częściej zabijam czas tworząc coś przy abletonie.

Odpowiedz
08.10.2012, 22:10,
#4
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
Z racji, że swoją Yamahe Clavinowe mam przy komputerze, codziennie się gra. Leci jakaś ciekawa nuta na youtube - obracam się krzesełkiem w strone pianinka, klikam w magiczny przycisk POWER i sprawdzamy w jakich tonacjach goście grają Wink

Gram na: Nord Stage 2 88, Studiologic VMK 188+, Yamaha Motif ES Rack, Yamaha Clavinowa CVP 405

Było: Korg N5 EX, Roland XP30, Kurzweil PC3, Kurzweil PC3 61 + Ribbon Controller
Odpowiedz
09.10.2012, 12:01,
#5
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
Bywa różnie.. Ciężko określić co ile i jaką ilość czasu przeznaczam na ćwiczenie.. Głównie wygląda to tak, że puszczam sobie pętlę perkusyjną i zwyczajnie improwizuję... Ostatnio postanowiłem zabrać się do muzyki klasycznej.. No ale zobaczymy jak to wyjdzie Wink

DAW: Zynewave Podium Free 2.42
Hardware: Virus TI Snow; Yamaha DX-21; M-Audio Axiom 49 MKII; M-Audio Keystation 88 Pro; M-Audio Audiophile 24/96; Yamaha CA610; Magnat Quantum 653
Software: Arturia Minimoog-V Original; Cakewalk Z3TA+; Free VST/VSTi
Odpowiedz
10.10.2012, 09:26,
#6
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
No właśnie najbardziej człowiek rozwija się kiedy gra z lepszymi i uczy się od nich, a YouTube daje takie możliwości.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
30.10.2014, 20:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.10.2014, 20:18 przez dzdzystyjames.)
#7
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
Jak byłem lata temu w PSM to grałem po te 2-3h dziennie ale teraz to już z czasem problem. Acz jakbym miał trochę więcej motywacji to dałbym rade te 40-60 min dziennie poćwiczyć. Bo imho granie "tak sobie" a ćwiczenie to 2 różne rzeczy. Btw myślałem niedawno żeby przypomnieć sobie etiudy Czernego czy inwencje Bacha (kto był w PSM może uroni ze mną łezkę w reakcji na ten obrazekBig Grin)
[Obrazek: 51994599_6_644x461_inwencje-dwuglosowe-n...-nuty-.jpg]

Ale też problem, bo mam niby Kurzweila SP2 ale w pokoju stoi Yamaha MX61, poza tym gram raczej rzeczy hammondowe i synthowe więc powinienem uczyc sie takiej gry a nie klasyki. Nie wiem jak inni kształceni pianiści ale ja np mam cały czas problem podczas szybkiej gry oktawami, na miękkiej klawiaturze ciągle wciskają mi sie klawisze "obok" i mam mase brzydkich baboli. Na normalnej klawiaturze pianina tego problemu nie ma.

Jak macie sprawdzone metody na ćwiczenie gospeli, reggae, funków na hammondzie to chętnie posłucham, poczytam bo szczerze to nie wiem od czego zacząć pracę.

Odpowiedz
31.10.2014, 12:56,
#8
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
Nieźle musicie być zaprawieni w boju Wink A macie jakieś łatwe nuty na poczatek albo filmiki eduukacyjen? Trochę na YT szperałam i starałam ćwiczyć, ale nie chce grać na pałę tylko z nut, coś polecacie? nawet jak by był to klasyk. Generalnie to już trochę dla Elizy na 2 ręcę gram hehe, czuję się przy tym jakbym była jedną z tych gitrarzystów co wchodzi do sklepu i gra nothing else matters, ale trudno od czegoś trzeba zacząć.

Odpowiedz
07.12.2014, 15:54,
#9
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
Ja obecnie ćwiczę pentatoniki Smile

Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz.
Odpowiedz
07.12.2014, 23:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.12.2014, 23:12 przez Zep.)
#10
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
Ja ćwiczę głównie jak mam się do czegoś przygotować, czasami gram sobie coś co mi akurat bardzo się spodoba, wpadnie w ucho. Czasami zgłębiam bardziej zaawansowane tajniki i techniki ale i tak za mało żeby być choć w połowie tak dobrym jakbym chciał...
Lenistwo i brak czasu Wink
Tutaj się trochę uczę, uważam że to jest bardzo wartościowa strona. Można się tu pouczyć grać jazz i funk:
http://www.freejazzlessons.com/how-to-play-jazz/

Kurzweil PC361
Odpowiedz
21.08.2015, 10:49,
#11
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
(21.08.2015, 08:40)AlinaKrolikowska napisał(a): W przypadku dzieci
duże znaczenie ma wzajemna motywacja i wsparcie rodziców.

Wsparcie rodziców PRZEDE WSZYSTKIM. Jeśli to jest, to już jest połowa sukcesu. Umiejętność motywowania dzieci przez zabieranie ich na koncerty i oglądanie oraz słuchanie wykonań dobrych muzyków, ich występów na żywo. Wszelkie warsztaty muzyczne dla dzieci, spotkania z artystami też bardzo pomagają. No i nagradzanie dziecka za jego pracę nad sobą - bardzo ważne.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.08.2015, 11:20,
#12
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
(21.08.2015, 10:49)rychubil napisał(a): ...zabieranie ich na koncerty i oglądanie oraz słuchanie wykonań dobrych muzyków, ich występów na żywo.

Ja nie miałem okazji posłuchać dobrej muzyki przed skończoną 18-stką. Żyłem disco polo/techno itp. tanecznymi gatunkami. Miałem potem duuużo zaległości do nadrobienia Wink

W temacie pojawiła się teza, że ćwiczenie nie równa się graniu sobie ot tak. Zgoda, tylko trzeba uważać, żeby nie pójść za bardzo w drugą stronę. Często u osób po klasycznej edukacji muzycznej można zaobserwować, że aparat techniczny, owszem, mają wspaniały, ale muzykalnie ich gra wypada bardzo słabo. Tzn. uprawiają odtwórstwo z nut, ale już coś zaimprowizować, albo zagrać ze słuchu nie potrafią. Ważne, żeby nasz mózg nauczył się rozpoznawać interwały, patterny rytmiczne itd. Bezmyślne klepanie skal co by palce były szybsze i mocniejsze nie bardzo w tym pomaga.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
21.08.2015, 13:52,
#13
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
(21.08.2015, 11:20)Qaroll napisał(a): Ja nie miałem okazji posłuchać dobrej muzyki przed skończoną 18-stką. Żyłem disco polo/techno itp. tanecznymi gatunkami. Miałem potem duuużo zaległości do nadrobienia Wink

Tylko pogratulować apetytu i chęci na tzw lepszą muzykę.
Miałem na myśli fakt, iż dziecko które słucha jak najwcześniej dobrej muzyki, jeszcze bardziej się umuzykalnia, co przynosi lepsze i szybsze efekty w dalszej edukacji muzycznej.

(21.08.2015, 11:20)Qaroll napisał(a): W temacie pojawiła się teza, że ćwiczenie nie równa się graniu sobie ot tak. Zgoda, tylko trzeba uważać, żeby nie pójść za bardzo w drugą stronę. Często u osób po klasycznej edukacji muzycznej można zaobserwować, że aparat techniczny, owszem, mają wspaniały, ale muzykalnie ich gra wypada bardzo słabo. Tzn. uprawiają odtwórstwo z nut, ale już coś zaimprowizować, albo zagrać ze słuchu nie potrafią.

Oj miałem kiedyś takie doświadczenia z tzw zawodowymi muzykami, którzy bez wcześniejszego przygotowania z nut, nie byli w stanie wydać z siebie żadnego dźwięku, była tylko cisza.
Zgadzam się z Tobą. To jak ze znakomitym instrumentem, który sam nie zagra i nie opowie swojej historii. Powiem tak - warto improwizować bez nut i funkcji, szukać własnego wyrazu, próbować znaleźć "własną nutę" ale warto też ćwiczyć gamy i pasaże, trudne utwory i czytać nuty a vista, co potem pozwala na większą swobodę wykonawczą właśnie w improwizowaniu.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.03.2016, 15:36,
#14
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
W większości tygodnia nie udaje mi się grać codziennie z racji tego, że dużo podróżuję. Ale za to nadrabiam w weekendy z chłopakami, spotykamy się na salce co sobotę, gramy i pijemy zazwyczaj do rana.

Odpowiedz
21.03.2016, 20:26,
#15
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
Ja gram na pianinie od czterech lat. Kiedyś ćwiczyłam prawie codziennie. Teraz mam małe dziecko i czasu braknie. Ale cały czas staram się troszczyć o moje granie.

Odpowiedz
04.04.2016, 22:53,
#16
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
Ja gram różnie. Mam klawisz koło komputera, więc codziennie coś gram.

Odpowiedz
07.06.2016, 11:48,
#17
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
czas prób i ilość godzin ćwiczeń to indywidualna sprawa każdego człowieka, znam osoby, które potrafią ćwiczyć nawet kilka godzin ale również takie, które poświęcają temu tylko pół godziny dziennie i nie mogę powiedzieć, że te drugie są gorzej przygotowane

Odpowiedz
07.06.2016, 20:14,
#18
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
Ooo widzę, że nie zabrałem w tym wątku głosu Smile .

W moim przypadku nie ćwiczę jako tako, po prostu gram jak mnie najdzie. Czasem jest to kilka godzin gry praktycznie bez przerwy (kręgosłup daje się później we znaki Sad ). Największą wenę mam podczas grania muzyki filmowej, lub podczas komponowania nowego numeru. Nawet nie wiem kiedy mija te kilka godzin Smile .

Czasami dłuższa przerwa w graniu (np. dwa tygodnie) niesamowicie mnie inspiruje. Wtedy nowe nuty same przychodzą do głowy, a improwizacja wychodzi super. Nawet poszczególne brzmienia same podsuwają melodię. Dlatego, jeśli nic Wam nie wychodzi i cierpicie na brak weny - trzeba zrobić "Wielki Piątek".

Pewnie spotkaliście się z sytuacją, kiedy włączacie w jakiś dzień syntezator, i coś Wam nie gra. Brzmienie jakby inne, sprawdzacie czy słuchawki się nie popsuły. Ja nawet tak kiedyś skorbiałem, że wymieniłem cały kabel od słuchawek bo myślałem, że coś zakłóca i dźwięk jest przytłumiony. Potem się okazuje, że to nie kable, nie słuchawki i nie syntezator jest winny, tylko nasz mózg Smile. Przemęczenie, jakieś zaległe sprawy i inne przeszkadzajki potrafią skutecznie obniżyć jakość odbieranych przez nas bodźców. Pamiętajcie o tym!

Pozdrawiam,

Azz

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
07.06.2016, 22:28,
#19
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
(07.06.2016, 20:14)Azzorek napisał(a): W moim przypadku nie ćwiczę jako tako, po prostu gram jak mnie najdzie. Czasem jest to kilka godzin gry praktycznie bez przerwy (kręgosłup daje się później we znaki Sad

Ja mam niestety podobnie gram albo dużo albo wcale a wrodzony brak systematyczności bardzo mi przeszkadza w unormowaniu ćwiczeń.

(07.06.2016, 20:14)Azzorek napisał(a): Czasami dłuższa przerwa w graniu (np. dwa tygodnie) niesamowicie mnie inspiruje. Wtedy nowe nuty same przychodzą do głowy, a improwizacja wychodzi super. Nawet poszczególne brzmienia same podsuwają melodię. Dlatego, jeśli nic Wam nie wychodzi i cierpicie na brak weny - trzeba zrobić "Wielki Piątek".

To u mnie czasem działa ale głównie wywołuje frustrację, że znowu długo nie grałem i sporo przez to straciłem.

(07.06.2016, 20:14)Azzorek napisał(a): Pewnie spotkaliście się z sytuacją, kiedy włączacie w jakiś dzień syntezator, i coś Wam nie gra. Brzmienie jakby inne, sprawdzacie czy słuchawki się nie popsuły.

Ja mam tak, że czasem siadam i mam wrażenie, ze nie potrafię nic zagrać, nawet w prostych funkcjach a czasem ot tak siądę i pomysły przychodzą jeden za drugim. Oczywiście nic nie rejestruję, nie robię notatek i wszystko przepada.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.06.2016, 17:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2016, 12:20 przez Azzorek.)
#20
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
[undefined=undefined]"Oczywiście nic nie rejestruję, nie robię notatek i wszystko przepada. "[/undefined]

Rysiek, dlatego musisz zacząć obcować z DAWem na komputerze. Bez tego zawsze poleci w eter. Można też nagrywać przez mikrofon lub rejestrator. Ważne żebyś uwiecznił gdzieś pomysł. Później dopracujesz go w DAWie i będzie fajny numer Smile .

Przesłuchaj mojego ostatniego numeru Smile o polskiej nazwie - "Przygotowania" . Perka z Logic, reszta z jednego syntezatora czyli Korga X5DR Smile.

"Preparing - by Azz"

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
02.07.2016, 01:08,
#21
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
(20.06.2016, 17:14)Azzorek napisał(a): "Preparing - by Azz"

Fajny kawałek Smile
Wrzuć go koniecznie do działu "Nasza twórczość".

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
07.07.2016, 17:42,
#22
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
Wrzucę jeśli nie zapomnę Smile . Założyłem sobie na razie konto na SoundCloud. Tam z czasem zbuduje sobie jakiś posłuch - większa liczba potencjalnych słuchaczy Smile . Może znajdę ludzi o podobnych gustach muzycznych co ja i skleję z kiś jakiś cover.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
07.07.2016, 19:02,
#23
RE: Ile, jak i co ćwiczycie?
Dobry pomysł z kontem na SoundCloud. Jak wrócę z wakacji, to nagram kilka moich pomysłów na FP30 i też tam wrzucę. Póki co raczę się kolegi wtyczką Ivory, Yamahą MX i Waldorfem Blofeldem Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS