Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland Juno Stage - Master EQ trzaski i inne problemy
20.02.2016, 16:50,
#1
Roland Juno Stage - Master EQ trzaski i inne problemy
Cześć wszystkim,


Zauważyłem niedawno w moim Juno Stage dwa niepokojące problemy, otóż kiedy sobie gram na instrumencie, lub puszczam mp3 z pendrive'a, to w momencie kręcenia gałkami MASTER EQ LOW i HIGH słyszę trzaski. Najbardziej słyszalne są kiedy gram bez puszczania mp3, i nie ważne czy to piano stringi czy pady. Druga skucha jaką zauważyłem to, że nie zapamiętuje on po wyłączeniu ustawień gałek MASTER EQ, a mianowicie
podaję przykład: na presecie 001 88StageGrand ustawiam LOW na -15[db] a HIGH na +15[db] i kiedy wyłączę instrument , uruchomię ponownie to ustawienia MASTER EQ wracają do fabrycznych.
Mam na nim najnowszy system OS Version 1.05. Wcześniej był zainstalowany 1.03. I nie wiem czy źle uczyniłem robiąc update.
Ogólnie od nowości mało na nim grywałem stał z 4l spokojnie na statywie , gdyż jak to w większości dopadł mnie kryzys i zwyczajnie musiałem sobie odpocząć od muzykowania ;-).

Z góry dzięki za pomoc

Roland Juno-Stage, Roland Jupiter 80, Roland Xp-80, Korg M1, Korg KingKorg, Yamaha HS 80M, Mac Pro, Logic Pro 9, Propellerhead Reason 7,
Odpowiedz
24.02.2016, 08:55,
#2
RE: Roland Juno Stage - Master EQ trzaski i inne problemy
Może trzeba je rozruszać? Skoro nie zapamiętują to działają globalnie, na wszystko i nie będą pamiętały.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
24.02.2016, 17:03,
#3
RE: Roland Juno Stage - Master EQ trzaski i inne problemy
Hej,

poszperałem trochę w necie i po wymianie maili z użytkownikami tego modelu to na 99% padły potencjometry (wada tych modeli)

Roland Juno-Stage, Roland Jupiter 80, Roland Xp-80, Korg M1, Korg KingKorg, Yamaha HS 80M, Mac Pro, Logic Pro 9, Propellerhead Reason 7,
Odpowiedz
05.05.2016, 22:32,
#4
RE: Roland Juno Stage - Master EQ trzaski i inne problemy
Witam.
Potencjometr sam w sobie nie ma żadnej elektroniki tylko miedziane ścieżki i to jest jedyny powód trzasków.
1.) Zabawa z lutownicą trochę precyzyjnego rozbierania da się proszę mi wierzyć czy to suwakowy czy obrotowy.
2.) Przygotuj sobie jakiś płyn do czyszczenia styków, styki muszą być żółte jak są czarne tzn. że nie przewodzą bo zaśniedziały wyczyść.
3.) Jeżeli zauważyłeś wytartą ścieżkę delikatnie przestaw ten języczek kontaktowy i po problemie.
4.) Można kupić nowy ale najczęściej już nie produkują a w magazynie brak, można sprawdzić wartość ile "K" i szukać zamiennika.
Pozdrawiam.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roland Juno Di - Uszkodzona płyta główna Tektronik 0 2,020 24.09.2019, 12:33
Ostatni post: Tektronik
  USB Roland DS 61 Bladeix 0 3,639 27.11.2018, 00:12
Ostatni post: Bladeix
  Uszkodzony wyświetlacz w Juno G hammond 38 82,685 31.08.2018, 00:38
Ostatni post: silesian
  Juno DS-88 hammond 23 38,710 05.07.2018, 09:39
Ostatni post: zagoor

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS