Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Macro do uśpienia dysku
05.12.2012, 09:17,
#1
Macro do uśpienia dysku
Panowie i Panie mam problem ze zrobieniem macra w K2600 aby twardy dysk na pokładzie nie uruchamiał się przy włączeniu instrumentu. Chcę aby dysk był "uśpiony" ponieważ nie zawsze po włączeniu instrumentu korzystam z sampli a zapominam o wyłączeniu dysku który niepotrzebnie "rzeźbi" ....
Chyba że jest jakiś inny sposób aby dysk nie wstawał przy uruchomieniu instrumentu ....

Kurzweil PC361 Yamaha Motif XF8 Korg M3 Roland Fantom XR
Kupię Kurzweil K2600R
Odpowiedz
05.12.2012, 09:36,
#2
RE: Macro do uśpienia dysku
Rozumiem że ręcznie nie chcesz go usypiać? Dysk i tak musi wstać aby mógł zostać zamknięty.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.12.2012, 09:44,
#3
RE: Macro do uśpienia dysku
właśnie o tym ręcznie często zapominam i kręci się potem po 10 godzin dziennie Smile a macro które chcę aby go usypiało nie działa ...

Kurzweil PC361 Yamaha Motif XF8 Korg M3 Roland Fantom XR
Kupię Kurzweil K2600R
Odpowiedz
05.12.2012, 10:40,
#4
RE: Macro do uśpienia dysku
Nie mam teraz K2600x , ale może podajesz nie ten slot dysku?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
06.12.2012, 09:48,
#5
RE: Macro do uśpienia dysku
Nie - tu raczej chodzi o to że nie wiem czy w ogóle da się zrobić takie macro, ponieważ w momencie kiedy "nagrywamy" macro pojawia się odpowiedni opis przycisku (macro) i nim akceptujemy dany np program setap czy sample do wczytania tworząc coś w rodzaju mapy macro (czyli co kiedy i w jakiej kolejności) a jeżeli chodzi o usypianie dysku to przycisk "sleep" jest w głównym menu i nie ma podstron wiec nie powstaje żaden dodatkowy opis nad guzikiem do akceptacji w danym (tworzonym) macro.
Z drugiej strony to dziwne jest bo pamiętam że w K2500 miałem macra w których po załadowaniu ustawień dysk się wyłączał, nie wiem teraz czy to było spowodowane tym że robił to automatycznie (kwestia systemu instrumentu?! itp. ) po załadowaniu plików (k2600 tak nie robi), czy po załadowaniu plików było jeszcze dołożone macro (krok w macro) z uśpieniem dysku ?!

Kurzweil PC361 Yamaha Motif XF8 Korg M3 Roland Fantom XR
Kupię Kurzweil K2600R
Odpowiedz
06.12.2012, 11:01,
#6
RE: Macro do uśpienia dysku
Przyznam że nie bardzo pamiętam jak działała funkcja makro, ale czy nie jest tak że w samym banku, który przygotowujesz do automatycznego wczytania nie można "dopisać" sleep disk?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS