Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
28.08.2017, 18:46,
#1
[Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Witam, chciałbym rozpocząć przygodę z pianinem, dotychczas miałem styczność jedynie z keyboardem.

Poszukuję jak najlepszego pianina cyfrowego kolejno:
  • do 3500zł
  • do 4000zł

Nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie, także to czy pójdę i sprawdzę co jak gra w sklepie, na niewiele mi się zda, bo po prostu nie będę potrafił tego ocenić. Pytanie kieruję do Was, profesjonalistów: Co byście wybrali mając ww budżet?

Zależy mi na jak najlepszym brzmieniu i jakości wykonania. Pianino ma być do użytku domowego - mobilność nie gra większej roli.

Pozdrawiam!

Odpowiedz
28.08.2017, 20:23,
#2
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Polecam wpierw dokładniej przeglądnąć ten dział i przeczytać kilka wątków w tym dziale a znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie, bo temat był wałkowany wiele razy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
28.08.2017, 21:50,
#3
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
W takim razie czy Roland F140 byłby dobrym wyborem w tej cenie?

Odpowiedz
29.08.2017, 06:39,
#4
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Mógłby być ale to wszystko zależy co się komu podoba. Skoro nie potrafisz jeszcze grać i nie jesteś sam w stanie ograć klawiatury, to chociaż posłuchaj sobie dem na YouTube: Rolanda F140, Kawai KDP90, Yamahy YDP163 i oceń sam które brzmienie podoba się Tobie najbardziej.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.08.2017, 13:57,
#5
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Przed zakupem pianina warto trochę poczytać np. tutaj na blogu
http://www.elpiano.pl/blog/jakie-pianino...4000z.html
ale przede wszystkim przed zakupem ograć konkretne pianino.
Ja byłem zdecydowany na kawai KDP90 za ok 3500 zł, jednak wpadła premia i kupiłem w końcu kawai CN25 za 4490 zł.
Graja na nim córki, 10 i 13 lat, są bardzo zadowolone, a pianino gra i wygląda doskonale.

Odpowiedz
02.09.2017, 14:06,
#6
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
A więc... z tej trójki najlepsze opinie (a przeszukałem już chyba cały internet, w tym porównania z pozostałymi) zbiera Kawai KDP 90. Głównie dzięki klawiaturze.

Jednak moc głośników (2x13W) oraz brak możliwości podpięcia wzmacniacza->zewnętrznego nagłośnienia, czy też połączenia z komputerem (poza MIDI), trochę mnie odpycha.

Czy ta moc głośników wpływa negatywnie na brzmienie? Pytanie kieruję do tych, którzy mieli styczność z tym sprzętem.

Odpowiedz
02.09.2017, 15:31,
#7
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Dla warunków domowych i normalnego grania te 13W wg mnie w zupełności wystarcza ale jak ktoś lubi pograć z innymi instrumentami czy wokalistami, to może być trochę mało. MIDI, to zależy czy się z niego będzie korzystać. Klawiatura w KDP90 jest rzeczywiście dobra, teraz tylko pytanie czy brzmienie fortepianu odpowiada ale to już rzecz gustu.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.09.2017, 07:45,
#8
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Witam, pozwólcie że podłączę się do tematu.

Stoję przed podobnym wyborem i budżetem. Forum przetrzepałem, odwiedziłem bloga ELPIANO, byłem w kilku sklepach, od miesiąca nie oglądałem TV, za to znam chyba wszystkie filmiki o pianinach cyfrowych - zaliczyłem całą ścieżkę poszukiwacza pianina.

No i co? I nic.
Głównym przeznaczeniem instrumentu będzie nauka gry przez córkę, która chodzi do I klasy szkoły muzycznej. Nauczyciele nie doradzają nic poza prawdziwym akustykiem - w sumie rozumiem. F1 to F1 i żadna E formuła tego nie zastąpi.
Niestety ze względów lokalowych (mieszkanie w bloku) nie mogę skazać sąsiadów na przymusową edukację muzyczną w wykonaniu córki (a może i ja zacznę coś poplumkiwać). Dwa - nikt w moim najbliższym otoczeniu nie jest muzykiem i nie jestem pewien czy odróżniłbym kiedy pianino stroi a kiedy nie. Jeśli nadejdzie taka chwila że córka powie, że zamierza iść w tym kierunku poważnie i potrzebuje + ma umiejętności by dobrać instrument wtedy pewnie zdecyduję się na akustyka. Do tego czasu będzie musiała zadowolić się cyfrówką.

W swoich rozważaniach doszedłem już do ściany, przed którą stoi Roland F140 lub 130. Dla mnie jako laika brzmienie jest OK w zestawieniu z Yamahą CLP 635, YDP 163/ 143 czy CASIO PX-760 czy AP260. Co do pracy klawiatury nie jestem w stanie odczuć różnicy między tymi modelami, a jak wiadomo sprzedawcy nie zawsze kierują się interesem klienta. Modele Casio raczej odpadają - nie przemawia do mnie ich jakość wykonania - obudowa naprawdę rozczarowuje, a jeśli to jest na niskim poziomie to z resztą może być różnie.

Yamaha zyskuje moje uznanie (bardziej na podstawie opinii niż własnych doznań) za klawiaturę (GH3/x) w grę wchodzi YDP 163 lub jakiś powystawowy CLP 635/625.

Na korzyść Rolanda przemawiają
- przyzwoite brzmienia fortepianu
- spora ilość pozostałych brzmień (gość w MXMusic naprawdę fajnie wymiatał podczas prezentacji. PS nie jestem ich pracownikiem Smile)
- mocno kompaktowa obudowa ( niestety jest to dla mnie także istotne)
- ma chyba wszystkie porty (2 USB, line IN/OUT, x2 słuchawkowe)
- trochę innych bajerów typu akompaniament/rytmy etc. które może pomogą córce w chwilach nudy podczas ćwiczeń.

W kilku komentarzach natknąłem się na opinię, że klawiatura Rolanda jest zbyt twarda i bywa "ospała" powodując zmianę techniki nacisku na klawisze. Mimo to wielu określa ją jako dobrą lub bardzo dobrą.
Pytanie brzmi:
- czy początkujący użytkownik jest w stanie zrobić sobie krzywdę takim mankamentem (jeśli pianino miałby być tylko dla mnie to nie zaprzątałbym Wam głowy bo wirtuozem już nie będę, ale martwię się że córka będzie miała problem z przeskoczenia na szkolnego akustyka)?
- Czy klawiatura GH3X z CLP635 jest na tyle lepsza od rolandowej PHA4 by wybulić 2 tysiaki więcej (mocno wykraczam poza budżet, ale czego się nie robi dla dzieci), ewentualnie 1 tysiak więcej na GH3 z YDP 163?
- Czy ową twardość klawiatury można jakoś zniwelować ustawieniami (podobno ma 5 poziomów)

Bardzo bym prosił o opinię osób które grały na w/w instrumentach. Sam złapałem się że chciałem coś napisać o danym modelu na podstawie wiedzy z forów czy YT, ale to przecież nie mam o tym bladego pojęcia.

Uściślę że chodzi mi o mebelek, a nie stage piano.

Reasumując to proszę Was o odwiedzenie mnie od zakupu Rolanda na rzecz którejś z w/w Yamah Smile.

Odpowiedz
09.09.2017, 10:49,
#9
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Witaj.
Jeśli decydujemy się już na pianino cyfrowe do nauki, szczególnie dziecka, to najbardziej polecam Kawaia lub Yamahę. Tam są najlepiej zbalansowane klawiatury pod względem równości nacisku na całej jej długości (brzeg, środek i głęboka część klawisza). Ustawienia czułości klawiatury nie zniwelują problemu jej nierównej pracy.

Oprócz wymienionych przez Pana Yamah, również polecam Kawaia KDP90. Roland, pomimo że lubiany przeze mnie za brzmienie, zasługuje na krytykę pod względem klawiatury PHA4. Jednak nowszy ich model PHA50 pozbawiony jest tego problemu więc może warto poczekać do 14go września, bo Roland szykuje jakąś nowość w dziale pianin.

Jeśli chodzi o oferowane przez producentów dodatki, to może i fajnie je mieć ale najważniejsze są podstawowe cechy instrumentu jak równa praca klawiatury i brzmienie i tym bym się kierował w wyborze pianina do nauki dziecka.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.09.2017, 11:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2017, 11:32 przez pawelsz.)
#10
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Jeśli jest możliwe pewne naciągnięcie budżetu, przekierowuję uwagę na modele KAWAI CN27 i ewentualnie CN37. Tamtejsza klawiatura RHIII z przeciwciężarkami jest naprawdę dobra. Sprawdziłem ją ostatnio w CN35 i porównałem bezpośrednio z RM3 Grand II (CA17) i Grand Feel II (CA97), ale to już modele z wysokiej półki. A, i w modelach oznaczonych siódemkami znajdują się chyba nowe lepsze brzmienia, których nie było w CN25 i CN35.

Roland PHA IV Standard będzie miała problem o którym wspomina Rychubil - znaczna różnica w nacisku na klawisz na jego długości, czego nie mają modele Premium oraz Concert i oczywiście PHA-50. Wersja Standard ma krótsze klawisze.

A bloga Elpiano traktowałbym na pewno nie jako wyrocznię, szczególnie jeśli ktoś jest przedstawicielem konkretnej marki (Elpiano/Dynatone) i pisze na przykład o klawiaturze KAWAI RH II "bez udziwnień, dobra klawiatura keyboardowa." Big Grin Można tam znaleźć zresztą więcej "ciekawych" informacji. Przykładowo opis mojego FP-80:
"3 pedały (istotne w porównaniu z FP-50, gdzie jest tylko 1 pedał)" w obydwu są 3 niezależne wyjścia
"brzmienie standardowe Grand Piano jest z pogłosem, jakby w połączeniu z brzmieniem organów" Big Grin Big Grin Big Grin nie wiem co napisać
Opis FP-50:
"klawiatura typu: Compact Progressive Hammer-Action Keyboard" bzdura, jest Ivory-Feel G

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
09.09.2017, 15:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2017, 21:22 przez tarnos10.)
#11
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Dziękuję za Wasze uwagi, nigdy nie myślałem że wybór instrumentu może być tak trudny. Przy tym wybór samochodu, smartfona czy żony to mały pikuś.

Najtańszym Roland jaki znalazłem z PHA-50 jest DP 603 - ponad 8 tysiaków - gdybym je kupił to żona przygotowałby dla mnie walizkę Smile - trzeba poczekać do 14 września na nowości. Mam nadzieję że nowości = obniżka starych modeli lub jakaś promocja na start.

Kawaii jakoś do mnie nie przemawia - może jestem ignorantem - ale naprawdę nie widzę tego instrumentu u siebie w domu.

Co do Yamahy - w zasięgu jest YDP 163 z GH3 (bez wychwytu) lub jakaś powystawowa CLP 625 lub 635 (przy odrobinie szczęścia). Czy możecie mi powiedzieć, czy Yamaha ma możliwość podłączenia do komputera przez USB lub inny port? Chciałbym korzystać z takich programów do nauki jak PIANO MARVEL.

Mówiąc szczerze to potrzebuję by ktoś mi jasno powiedział - odpuść Rolanda, weź Yamahę YDP 163 lub dopłać 1,5 tysiąca do CLP bo:
1.
2.
3.

Pozostaje jeszcze kwestia nauczycieli bo jeden z nich mówił że Clavinova to shit i ściema i jak cyfrówka to coś lepszego, ale nie powiedział nic konkretnego. Problem w tym że Cavinowa CLP625 to szczyt moich możliwości finansowych.

Naprawdę jestem już zmęczony tym wyborem Sad


Odpowiedz
09.09.2017, 17:32,
#12
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Cytat:Kawaii jakoś do mnie nie przemawia - może jestem ignorantem - ale naprawdę nie widzę tego instrumentu u siebie w domu.
Modele "meblowe" od Kawai i od Yamahy są prawie identyczne w sensie wizualnym, więc nie rozumiem.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
09.09.2017, 18:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2017, 22:02 przez tarnos10.)
#13
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Jeśli chodzi o Kawaii to nie chodzi tylko o aspekt wizualny. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale jakoś tego nie widzę.

Poszperałem trochę i może nie warto się upierać, nie skreślam Kawy całkowicie.

Wg mnie sprawa wygląda następująco

Roland F140 (3600pln)- zalety: wiele brzmień; wychwyt; wodotryski typu akompaniament;rytmy i co dla mnie też ważne kompaktowa obudowa; wady klawiatura która nie oddaje w pełni mechanizmu akustyka VS Yamaha YDP 163 (3700pln) - 20W watowe głośniki; klawiatura które ma dobre recenzje; sterowanie z tabletu (nie wiem czy można jakoś podłączyć do androida; IOS działa).
W planach jest też ponowne sprawdzenie Kawai KDP90 - nie sposób ignorować tak polecanego instrumentu.

Jak pewnie zważyliście nie oceniam jakości brzmień bo to jakby Stevie Wonder miał oceniać obrazy w muzeum.

Z wyższej półki to wybór między wspominaną przez Was Kawą; a CLP 625/635
Kawa CN25 4800 lub CN27 pln; CLP 625 podobnie CLP 635 powystawową znalazłem za 5,5K.

Męczą mnie nadal słowa jednego z nauczycieli który stwierdził, że co by nie było na prąd to fejk, jeśli Kawa i CLP są fejkowe to czy warto dopłacać 1 - 1,5 tysiąca za? no właśnie za co? Zwłaszcza ze grozi to kilkoma dniami ciszy w domu.

Odpowiedz
10.09.2017, 11:02,
#14
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Ja również, jak pawelsz nie rozumiem uprzedzenia do Kawaia, który jeśli chodzi o pianina cyfrowe mieści się jednak w czołówce, no chyba że ktoś jest na tyle osłuchany, że ma już swój wyrobiony gust muzyczny i świadomie wybiera innego producenta. Rozpatrujemy temat oczywiście w kategoriach instrumentów cyfrowych!
Jeśli chodzi o wypowiedź nauczyciela względem Clavinovy, to niech ją poprze konkretnym argumentem, bo samo stwierdzenie że coś jest shit, nic nie mówi ale co do jednego się zgodzę - każde cyfrowe pianino to fejk! To się jednak odczuwa dopiero, kiedy gra się na przemian na akustycznym i cyfrowym a w przypadku dziecka uczącego się w szkole muzycznej, taka opcja grozi.

Zgadzam się też z pawelsz co do modeli CN27/37 Kawaia, które mają o wiele lepiej pracującą klawiaturę od KDP90 z wyczuwalnym wymykiem, no i nowsze brzmienia, które różnią się od siebie bardziej niż to było dotychczas.

Blog Elpiano z racji swojego zadania musi być tendencyjny na korzyść tego producenta, no i oczywiście jest, dlatego również nie uważam go do końca za obiektywne źródło wiedzy, pomimo że kwestia klawiatury PHA4 została słusznie zauważona. Jednak takie "byki", jakie wymienia pawelsz, dotyczące pianin Kawaia dyskwalifikują autora na starcie.

Czy warto dopłacić tysiaka do trochę lepszej cyfrówki? W twoim przypadku chyba raczej nie.
No i kierując się dobrem przyszlej techniki ręki twojego dziecka, skreśliłbym Rolanda F140. Yamaha albo Kawai Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.09.2017, 12:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2017, 14:20 przez pawelsz.)
#15
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Może niech więc córka zdecyduje, charakter brzmienia od którego producenta jej bardziej odpowiada Wink

Bardzo lubię filmiki z tego źródła (Bonners Music), można tu wiele znaleźć:
https://www.youtube.com/watch?v=BvgNlFHyH78 YDP163
https://www.youtube.com/watch?v=8r27m3_qask CLP625
https://www.youtube.com/watch?v=YcEcJeOX0-I CN27
https://www.youtube.com/watch?v=y6KE0thAiyQ CLP625 vs CLP635
https://www.youtube.com/watch?v=cvnKpj2wxd4 porównanie charakteru brzmienia w pianinach tanich
https://www.youtube.com/watch?v=dEKFGkR6KAk porównanie charakteru brzmienia w pianinach drogich
https://www.youtube.com/watch?v=YLNjuLu5I28 tu też te drogie
https://www.youtube.com/watch?v=zi91uyzGuEc YDP vs CLP porównanie dźwięku z głośników, jest różnica, choć nie ma przepaści. No i nie ulega wątpliwości, że najlepszym mikrofonem jaki istnieje jest ludzkie ucho Wink

Co do dodatkowych brzmień, możliwości podłączenia do komputera i urządzeń mobilnych (pytanie czy do każdego czy tylko tych od Apple), to wiadomo, że fajnie, gdy te rzeczy są, ale nie są celem samym w sobie, poza tym mogą czasem nieco rozpraszać. Jeśli Yamaha, to chyba bym się kierował w stronę YDP163, na pewno będzie warta pieniędzy na nią wydanych.
A z tym wymykiem, to jest fajny gadżet w pianach cyfrowych, który może się podobać, a który na dobrą sprawę nie bardzo wpływa na samą grę. Na grę, a konkretnie szybkie powtarzanie jednego dźwięku, wpływa obecność towarzyszącego wymykowi trzeciego czujnika, który w GH3 wg opisu jest, mimo braku kawałka tworzywa symulującego wrażenie fizycznego wymyku.
Sensownie zbliżona do fortepianowej symulacja wymyku jest dopiero w Kawai RM3 Grand (II) i Grand Feel (II). Nie wiem jak to jest u Yamahy z symulacją fizycznego wymyku, ale podejrzewam, że podobnie jak w PHA od Rolanda i RH od Kawai. Jeżeli się mylę, proszę poprawić.

Cóż więcej mogę powiedzieć Smile

EDIT:
Wychodzi na to, że klawiatury Yamaha oznaczone przez X mają fizyczny wymyk, zlokalizowany podobnie jak w PHA i RH
http://sinergiamusic.es/blog/tipos-de-te...es-yamaha/

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
10.09.2017, 15:07,
#16
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
(10.09.2017, 12:50)pawelsz napisał(a): Może niech więc córka zdecyduje, charakter brzmienia od którego producenta jej bardziej odpowiada Wink

... nie ulega wątpliwości, że najlepszym mikrofonem jaki istnieje jest ludzkie ucho Wink

Racja i tak by było najlepiej a jeszcze lepiej byłoby pojechać z córką do sklepu muzycznego, żeby sama pograła na kilku pianinach i wtedy może wszelkie wątpliwości się rozwieją, bo specyfikacje, specyfikacjami a muzyczne ucho córki i palce najlepiej wybiorą Smile
Samo odsłuchiwanie na YT też do końca nie jest miarodajne, choć daje jeaiś obraz.

(10.09.2017, 12:50)pawelsz napisał(a): Nie wiem jak to jest u Yamahy z symulacją fizycznego wymyku, ale podejrzewam, że podobnie jak w PHA od Rolanda i RH od Kawai. Jeżeli się mylę, proszę poprawić.

Yamaha YDP163 nie ma trzeciego sensora.

(10.09.2017, 12:50)pawelsz napisał(a): A z tym wymykiem, to jest fajny gadżet w pianach cyfrowych, który może się podobać, a który na dobrą sprawę nie bardzo wpływa na samą grę. Na grę, a konkretnie szybkie powtarzanie jednego dźwięku, wpływa obecność towarzyszącego wymykowi trzeciego czujnika, który w GH3 wg opisu jest, mimo braku kawałka tworzywa symulującego wrażenie fizycznego wymyku.
Sensownie zbliżona do fortepianowej symulacja wymyku jest dopiero w Kawai RM3 Grand (II) i Grand Feel (II). Nie wiem jak to jest u Yamahy z symulacją fizycznego wymyku, ale podejrzewam, że podobnie jak w PHA od Rolanda i RH od Kawai. Jeżeli się mylę, proszę poprawić.

Nie upierałbym się jednak bardzo przy tym trzecim sensorze w instrumencie, bo ta funkcja, tak naprawdę dobrze pracuje w wyższych modelach (cyt. pawelsz). W tych tanich, owszem jest dodana ale jej jakość moim zdaniem jest nieco wątpliwa (za krótki odcinek jego pracy na klawiszu, żeby go realnie wykorzystać, zwłaszcza w przypadku początkującego pianisty). Najważniejsza uważam jest ogólna synergia pomiędzy klawiaturą a brzmieniem.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.09.2017, 15:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2017, 15:23 przez pawelsz.)
#17
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Yamaha YDP163 ma według specyfikacji klawiaturę GH3, więc powinna mieć ten trzeci czujnik (na stronie Yamaha piszą, że ma), czyli "wymyk elektroniczny" bez odczucia kliknięcia, coś jak w Nord Piano 3. YDP162 miała GH jeszcze, na dwóch czujnikach. W każdym razie klawiatura powinna mieć lepszą repetycję od starszego modelu.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
10.09.2017, 17:23,
#18
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Zgadza się, YDP163 ma trzeci sensor. To co czytałem dotyczyło poprzedniego modelu.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.09.2017, 21:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2017, 21:57 przez tarnos10.)
#19
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Co do mojego uprzedzenia do Kawai to bierze się stąd, że na początku moich poszukiwań trafiłem widocznie na jakiś tańszy model (niestety nie pamiętam jaki), który jakoś wyglądał mi "chińsko", no i sprzedawca też jakoś specjalnie nie namawiał.

Całe szczęście, że jest to forum i Kawai wchodzi do gry - tylko cena 5.5K. (CN 27)

Pracuje w branży elektronicznej i kuszą mnie różne wodotryski które posiada Roland a zostały omówione w prezentacji na e-muzykuj.pl https://www.youtube.com/watch?v=48T9TiAvulk, a jak rozumiem F-140 to zabudowane FP-30 w dużej mierze.

Jednak skoro to ma być instrument do nauki i to jest jego głównym celem, a klawiatura Rolanda mimo regulacji nie da się zbliżyć do akustyka to zgodnie z Waszą sugestią musi zostać wykreślona z listy Sad

Może dobrym rozwiązaniem będzie zakup YDP163, który ma lepszą klawiaturę (chociaż bez wymyku), może mało brzmień, ale jakość jest przyzwoita. No i w grę wchodzi ryzyko, że córka powie że jednak fortepian to nie to i chce chodzić na judo Smile Wtedy taką Yamaszkę będzie łatwiej sprzedać lub nawet jeśli zostanie dla mojego brzdąkania (stąd chciałbym żeby instrument wysyłał MIDI po USB do kompa) to nie będzie jakiś mega ból d...y.

Chyba że namierzę jakąś Kawai CN27 z ekspozycji lub promocji w cenne około 4K.

Jeśli córka przebrnie przez pierwsze 3 lata nauki i będzie chciała coś poważniejszego to wtedy coś się pomyśli.

Tak czy siak czeka mnie wycieczka do stolicy i objazd kilku sklepów: Pasja, RIFF, MXmusic - jeśli możecie polecić jeszcze jakiś będę wdzięczny.

Dzięki panowie że naprowadziliście mnie na Kawai - może kiedyś CN 37

Odpowiedz
11.09.2017, 07:32,
#20
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
[/quote]
Z wyższej półki to wybór między wspominaną przez Was Kawą; a CLP 625/635
Kawa CN25 4800 lub CN27 pln; CLP 625 podobnie CLP 635 powystawową znalazłem za 5,5K.
[/quote]
Kawai CN25, są oferty w kilku sklepach za 4699 zł z dostawą gratis, po negocjacjach można uzyskać cenę ok 4500, np tutaj:
http://sklepmuzycznydemo.pl/kawai-cn-25-...frowe.html
https://trytonmusic.com/pl/p/Pianino-cyf...CN25R/1895
gwarancja 2 lata producent i 1 rok sklep

Odpowiedz
11.09.2017, 08:48,
#21
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
A rozpatrując między CLP 625 i CN 25?

Znalazłem te dwa modele w zbliżonej cenie. Rozpatrujemy trzy elementy
1. Praca klawiatury
2. Brzmienie
3. Możliwość podłączenia do PC (aspekt najmniej ważny dla córki, ale ja zamierzam także zacząć się uczyć)

Odpowiedz
11.09.2017, 20:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2017, 13:54 przez pawelsz.)
#22
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
1. Z tego co pamiętam to klawiatury Yamaha z natury maja bardzo liniową charakterystykę, nie czuć tzw. punktu przesilenia młotka, o czym wspomina pan Radek w filmach na YouTube pochodzących z portalu e-muzyk.pl. W klawiaturach Yamaha z tego co wiem młoteczki (lub raczej obciążniki w formie zagiętego drutu) są "sztywno" połączone z klawiszem, co ujmuje klawiaturze realizmu. Kawai na pewno wygra jeśli chodzi o klawiaturę: bezwładny, znaczy się niezależny od klawisza młoteczek, przeciwciężarki. Została ona określona jako "plastikowy ideał" w teście ES8 na muzykuj.com http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,593.html . O, proszę, a tu teścik CN25 http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,572.html Smile
2. Co do brzmienia, jeśli porównujemy tę Yamahę z modelem CN25, to skłaniałbym się w kierunku Yamahy. Gdyby była mowa o CN27, wybór Yamahy nie byłby dla mnie oczywisty. Model 25 brzmi jak dla mnie dość "cienko". 27 ma dwa nowe lepsze brzmienia.
3. Tu niech się wypowiedzą doświadczeni w temacie.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
11.09.2017, 22:58,
#23
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Ja tylko chciałem dodać, że nic więcej ciekawego nie jestem w stanie dodać - kolega pawelsz idealnie ujął zagadnienia związane z klawiaturami oraz brzmieniem. Co do programów edukacyjnych dla PC, również się nie wypowiem, bo nie korzystam.
Powtórzę jedynie - choćby wszyscy tutaj powiedzieli że najlepsze jest pianino A, to nic po tym jeśli córka stwierdzi, że dla niej najlepsze jest pianino B.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.09.2017, 23:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2017, 08:31 przez tarnos10.)
#24
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Jeszcze raz Wam dziękuję.

Przed zakupem napewno odwiedzimy kilka sklepów i "ogramy" te którymi jesteśmy zainteresowani.

Odpowiedz
25.11.2017, 12:15,
#25
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Zakupiłem Kawai KDP 90 i jestem bardzo zadowolony z zakupu Smile

Dziękuję za pomoc

Odpowiedz
25.11.2017, 18:14,
#26
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
No i super Smile w jakiej cenie udało się wyrwać ?

Odpowiedz
28.11.2017, 19:56,
#27
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
3287 nówka z muzyczny.pl (rabat: facebook)

Odpowiedz
28.11.2017, 20:10,
#28
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
Czyli udało się utargować z 3.5 tys Smile
Jakie refleksje jak dotąd ? Klawiatura, brzmienie, nagłośnienie, plusy i minusy ?

Odpowiedz
01.12.2017, 19:38,
#29
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
A więc...

Brzmienie pianina jak najbardziej na plus. Mimo głosów na różnych forach jakoby to 12W mogło nie wystarczać, to gram na połowie, może 3/5 głośności. Na maksymalnej aż uszy bolą Tongue

Klawiatura bardzo przyjemna, ale..
-jeden klawisz już od pierwszego uruchomienia pstryka przy puszczaniu
-granie forte fortissimo poskutkowało, że 3 sąsiadujące klawisze (mimo, że używany do tych celów był tylko środkowy z nich) również wydają pstrykające odgłosy przy puszczaniu, co irytuje (jak sie pogorszy to gwarancja)


Wygląd również na plus

Odpowiedz
01.12.2017, 21:55,
#30
RE: [Początkujący] Pianino cyfrowe do 3500/4000
coś takiego ?
https://www.youtube.com/watch?v=uQzMlf1AsaU
https://www.youtube.com/watch?v=KiqEfBsnZQE

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,900 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,116 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS