Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie syntezatora do wzmacniacza.
16.12.2017, 11:37,
#1
Podłączenie syntezatora do wzmacniacza.
Witam. Mam wielki dylemat odnośnie podłączenia sprzętu. Na chwilę obecną mam laptopa z Cubase 9.5, kilka wtyczek vst oraz interfejs audio Focusrite 2i4.. Całość sterowana za pomocą klawiatury sterującej m-audio keystation 61. Na chwilę obecną nie posiadam monitorów studyjnych a komp za pomocą interfejsu podłączony jest wyjsciami niesymetrycznymi (RCA) do kina domowego. Planuje zakup do domowego studia syntezatora i mam do wyboru 2 modele tj. Roland FA06 albo Korg Korss 2. Wiem że obydwa modele mają wbudowany interfejs audio USB i z podłączeniem do komputera nie ma żadnego problemu. Co innego jeżeli chodzi o wyjścia główne z Rolanda które są symetryczne. Jak wspomniałem wcześniej mam tylko wzmacniacz który ma wejścia niesymetryczne RCA.. I jak to teraz wszystko podłączyć w przypadku gdybym kupił Rolanda? Czy moge podłączyć wyjścia symetryczne z instrumentu bezpośrednio do wejść niesymetrycznych RCA we wzmacniaczu? Jeżeli tak to jakich przewodów użyć? Jeżeli nie ma takiej możliwości to może mógłbym wykorzystać porty MIDI in i out które są w interfejsie Focusrite do komunikacji z Rolandem i podłączyć go do wejść liniowych w interfejsie? I znów jakich przewodów w tym wypadku użyć? Dziękuję za wszelkie porady i wskazówki.

Odpowiedz
16.12.2017, 15:20,
#2
RE: Podłączenie syntezatora do wzmacniacza.
Nie ma najmniejszego problemu aby w wyjścia symetryczne albo inaczej zbalansowane (TRS) wpiąć przewody niesymetryczne i drugie końca wsadzić do zwykłego wzmacniacza.
W moim Kurzweilu Forte Se producent zaleca przewody symetryczne i tak są nawet opisane wyjścia (balanced cables recommended) a używam zwykłych niesymetrycznych i łączą one instrument ze zwykłym wzmacniaczem stereo.

Przewody niesymetryczne mają ekran i jedną żyłę przesyłającą sygnał, natomiast w symetrycznych są dwie żyły. Druga żyła przesyła sygnał odwrotnie spolaryzowany, odwrócony w fazie w stosunku do pierwszego. Takie rozwiązanie ma na celu zminimalizować zakłócenia w przypadku stosowania długich przewodów.
Przewody symetryczne i niesymetryczne rozpoznasz po wyglądzie Jacka, ale tak jak wspomniałem spokojnie możesz stosować zwykłe niesymetryczne.

Pozdrawiam

Odpowiedz
16.12.2017, 16:01,
#3
RE: Podłączenie syntezatora do wzmacniacza.
Dziękuję bardzo za informację!

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podłączenie dwóch instrumentów do siebie Sylwestwr13081974 2 3,463 10.11.2020, 21:41
Ostatni post: Sylwestwr13081974
  Podłączenie e. pianina do tabletu. Pawel0515 1 3,439 29.01.2020, 21:41
Ostatni post: pawelsz
  Podłączenie instrumentów do komputera mati89 43 45,701 23.10.2019, 16:50
Ostatni post: Rychubil
  Podłączenie klawiatury sterującej do syntezatora. pawlopc 4 16,139 19.10.2013, 14:20
Ostatni post: Marek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS