Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Utwór "Urok"
05.03.2018, 20:49,
#1
Utwór "Urok"
No tak, żeby nie było.. mam wolny czas i zapał, zapraszam do posłuchania i komentarzy:

https://soundcloud.com/jaros-aw-juszczyk/urok

Odpowiedz
06.03.2018, 07:01,
#2
RE: Utwór "Urok"
Widać że bawisz się muzyką i sprawia Ci to radość Smile
Gdyby to był mój utwór to przemyślałbym rozplanowanie utworu w czasie. Według mnie trochę za długo trzeba czekać na tą zmianę - refren od 1.47 min. I sprecyzowałbym schemat w których momentach ma pojawiać się solówka na gitarze, bo czasami niespodziewanie milknie, potem pojawia się na chwilkę i znowu jakaś przerwa. No ale na koncercie może tak być, tam ważny jest spontan i improwizacja Smile Jako utwór studyjny musi przebiegać według schematu.
Więc utwór skróciłbym trochę, refren powinien pojawić się wcześniej a po takim samym odstępie czasu ponownie refren który już kończy utwór i wyciszenie zamiast urwania.

Pozdrawiam i sorry że mieszam się do Twojej muzyki Smile

Odpowiedz
06.03.2018, 08:36,
#3
RE: Utwór "Urok"
Mieszaj się mieszaj, o to właśnie chodzi. W zamyśle miał to być przerywnik nie refren ale wyszło jak zwykle Smile
Jeśli chodzi o utarte schematy nie zgodzę się z Tobą, właśnie próbuję uciekać od schematów (w trakcie nauki i eksperymentów) zawiła aranżacja, która kiedyś tam na pewno mi wyjdzie będzie jednym z czynników odróżniającą moją muzykę od reszty.
Oczywiście wielkie dzięki za opinie i pozdrawiam.

Odpowiedz
06.03.2018, 12:30,
#4
RE: Utwór "Urok"
Oczywiście rób swoje ! Tworzysz muzykę w oparciu o własne pomysły i taką która Tobie się podoba (nie tylko Tobie Smile ) Nieprzewidywalność i brak schematu to cecha rocka progresywnego.
Ja ten schemat chciałem podpiąć w tym utworze tylko pod solo na gitarze.

Zazdroszczę Ci energii, chęci i pomysłów. Mnie niestety zdarzają się dłuższe przerwy, gdy po prostu nie chce mi się grać, po mimo tego że mam na to czas. Zganiałem na wiek Smile no ale jesteśmy w podobnym wieku. Więc jak wrzucasz kolejne utwory to nie ukrywam że wpływa to na mnie żeby coś robić. Myślę sobie - cholera, ten gościu Tworzy i cieszy się muzyką a ja nic Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz
06.03.2018, 16:03,
#5
RE: Utwór "Urok"
Tak myśle ile dać Ci czasu na stworzenie czegośSmile a na serio chętnie bym posłuchał twojej twórczości. Życzę iskry zapalnej.

Odpowiedz
06.03.2018, 16:04,
#6
RE: Utwór "Urok"
Smile fajnie buja Wink lubię takie klimaciki Rolleyes
P.S. Jaricz - znasz i lubisz może zespół z gatunku funky "Incognito"? Jego lider, gitarzysta Jean-Paul 'Bluey' Maunick wydaje też solowe albumy. Byłem 3 lata temu na ich koncercie. Fajni ludzie, można było z nimi normalnie pogadać.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.03.2018, 16:37,
#7
RE: Utwór "Urok"
Moje muzyczne przemyślenia powstały na instrumentach których już dawno nie mam Smile
Głównie Korg Triton Extreme wspomagany przez chwile Rolandem Juno Di, a wcześniejszy duet to koniec lat 90tych i początek XXI wieku czyli Yamaha Qs300 + Korg N5ex.

Teraz masz do czynienia z gościem który nie wie czego chce Smile (zapytaj Rychubila to Ci powie ile razy mnie namawiał żebym na coś się zdecydował Smile )
Zawsze byłem zwolennikiem instrumentów workstation, no ale z obecnie produkowanych żaden mnie nie przekonuje więc czekam a czas leci. Zaglądam w stronę softu (Native Instruments, Spectrasonic) ale nie mam w tym doświadczenia więc szukam wiedzy i zadaję głupie pytania w tematach oczywistych dla innych Wink
Kurzweil Forte Se pomimo że brzmieniowo bardzo mi odpowiadał to jednak współpraca z tym instrumentem to nie było to czego oczekiwałem.
Aktualnie "w oczekiwaniu" pocieszam się elektroakustykiem Samic Ga100 + multiprocesor ZoomA3

No ale zszedłem z tematu, twórz i dziel się tym z innymi bo nigdy nie wiadomo kto kiedyś to usłyszy i odezwie się proponując współpracę

Odpowiedz
06.03.2018, 21:31,
#8
RE: Utwór "Urok"
Wiesz, że niema głupich pytań, uczymy się całe życie.
Jak zobaczyłem pierwszy raz DAW jakieś ponad rok temu, powiedziałem sobie: aha już to widzę jak to opanuje...Smile Oczywiście nie znam wiele trików i ułatwień podczas pracy ale wiem na tyle, żeby w miarę komfortowo pracować.
To wszystko dzięki stawianiu pytań na forach muzycznych i uprzejmości ludzi świata muzyki, przeglądaniu dziesiątków postów w dążeniu do odpowiedzi. Nie myślałem w kategoriach pytań mądrych, bądź głupich - pytanie to pytanie i już.

Odpowiedz
06.03.2018, 23:23,
#9
RE: Utwór "Urok"
Słuszna uwaga! Nie ma głupich pytań, bo po to właśnie służy m.im. forum żeby zadawać pytania. Tutaj na pewno możesz o wszystko zapytać i nie musisz się obawiać żadnych przykrych odpowiedzi a jeśli by taka wystapiła, to modetator szybko takiego odpowiednio przystrzyże Wink

Oj było tych dyskusji z Valtarim na temat, co tu dla niego wybrać Big Grin No cóż, Valtari to syntezatorowy marzyciel a Ja fortepianowy Wink ale na pocieszenie jeszcze dodam, że Ja sam z braku czasu, ostatnio pogrywam tylko okazjonalnie w przerwach w pracy na starym 60-io letnim kornecie Olds Ambasador Big Grin

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Utwór "I love my city" Jaricz 0 2,154 21.08.2018, 23:10
Ostatni post: Jaricz
  Utwór "night madman" Jaricz 3 6,162 08.06.2018, 09:51
Ostatni post: Rychubil
  Utwór "Fourth Dimension" Jaricz 2 4,440 05.06.2018, 21:06
Ostatni post: Jaricz
  Utwór "Eliksyr" Jaricz 5 7,637 01.05.2018, 19:42
Ostatni post: Jaricz
  Utwór "turn around" Jaricz 7 15,107 16.04.2018, 17:19
Ostatni post: hebsnskw

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS