Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tyros czy ?
28.08.2018, 21:10,
#1
Tyros czy ?
Witam,
bardzo prosiłbym o podpowiedzi jaki keyboard wybrać i co będzie najlepsze w cenie do 7000. Nie ukrywam, że nie jestem obecnie w temacie gdyż od kilku lat nie gram i właśnie zamierzam to wznowić. Ostatni sprzęt jaki miałem dobrych kilka lat do tyłu to PSR1500 więc ciężko mi się odnaleźć w tym co teraz jest na rynku. Zawsze obiecywałem sobie, że kiedyś kupię Tyrosa ale minęło tyle czasu, że być może na chwilę obecną to zła decyzjaSmile
Sprzęt ten będzie używany tylko w domu bo chciałbym pograć "dla siebie" i dodatkowo udostępnić go mojej córce którą właśnie od września zapisuję do kółka muzycznego na pianino. Wiem że zadam teraz śmieszne pytanie dla osób zajmujących się tym profesjonalnie, ale ponieważ nie mam dużej wiedzy w tym temacie, gdyż nigdy nie grywałem na weselach itp. to proszę także o podpowiedź, co powinienem zakupić aby można było również śpiewać - najlepiej z jakimś modulatorem głosu aby poprawić niektóre niedoskonałości - tutaj myślę pod kątem córki, bo ja w ogóle nie potrafię śpiewać.
Z góry dzięki za odpowiedzi

PS
proszę o info - jeżeli chodzi o tyrosa, czy będzie dla mnie odczuwalna różnica pomiędzy 2,3 a 4 i czy w ogóle jest sens brać je pod uwagę bo nie wiem jak jest obecnie, ale kiedyś na yamahe było najwięcej dostępnych styli itp.

Odpowiedz
29.08.2018, 04:13,
#2
RE: Tyros czy ?
Witam.
Jest jedna zła wiadomośc, skoro córka będzie chodziła na lekcje gry na pianinie, to do ćwiczeń w domu nie będzie miała żadnego pożytku ani z Tyrosa, ani z żadnego innego keyboardu. Siadając do pięcio oktawowej nie doważonej klawiatury z keyboardu zrobi sobie poważną krzywdę.
Córka potrzebuje pianina, jeśli nie ma możliwości aby to był akustyk, to pianino cyfrowe. Z resztą jestem przekonany że od nauczyciela gry usłyszy Pan to samo.
Więc jedynym sensownym rozwiązaniem jest podzielenie budżetu i za te 7 tyś zakup zarówno pianina cyfrowego dla córki jak i keyboardu dla Pana. Odpusci Pan Tyrosa to wystarczy Smile

Odpowiedz
29.08.2018, 16:53,
#3
RE: Tyros czy ?
Albo yamaha dgx-660 lub korg havian-30

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
29.08.2018, 21:37,
#4
RE: Tyros czy ?
dzięki za odpowiedź, ale myślę że pianino kupię córce jak zdecyduje, że na pewno chce chodzić na zajęcia, bo na razie robimy z żoną test czy bardziej spodoba się jej pianino czy też skrzypce. Kupując pianino cyfrowe teraz zbyt dużo ryzykuję ponieważ ja nie umiem grać na pianinie tylko na keyboardzie i tylko na tym uczyłem się grać uczęszczając kilka lat do ogniska muzycznego jak byłem dzieckiem, więc na początek keyboard będzie uniwersalny, a później kupię pianinoSmile
Przeglądałem internet i zastanawiam się czy bardziej będę zadowolony z tyrosa 3 lub 4 czy też z PSR970 lub Korg PA800 no chyba, że Wy mi coś jeszcze w tej kwestii doradzicie, za co z góry dziękuję.

Odpowiedz
30.08.2018, 06:21,
#5
RE: Tyros czy ?
Czyli wybór ukierunkowany na Pana a córka idzie w odstawkę Big Grin

Bardzo dobrym rozwiązaniem są propozycje przedstawione przez Zagoora. Zarówno DGX660 jak i Havian 30 to keyboardy z 88 ważonymi klawiszami.
Z Pana propozycji Korga Pa800 bym skreślił, ma swoje lata a w tym budżecie spokojnie wystarczy na najnowszy Pa1000. Pod względem jakości brzmień oraz możliwości jest przepaść.
Prawdą też jest to o czym Pan wspomniał, że na Yamahę jest więcej dostępnych styli.
Starsze Tyrosy bym już odpuścił, mogą być mocno wyeksploatowane.
Różnica pomiędzy użytkowaniem keyboardu a na przykład Pianina cyfrowego jest taka, że na Pianinie cyfrowym więcej się gra a mniej w nim grzebie. Natomiast w keyboardzie więcej grzebie a mniej gra Smile
Wspominam o tym dlatego, że w keyboardach które mają już trochę lat na karku mogą niedomagać najczęściej używane przyciski. Takimi przyciskami są te od kontrolowania podkładu (intro, ending, variation 1,2..) Grając podkładami praktycznie cały czas ich używamy.
Więc istnieje ryzyko że nawet jeżeli teraz wszystko jest sprawne, część z przycisków zaczniemy wkrótce mocniej naciskać aby zadziałały, lub całkowicie przestaną reagować.

Inna sprawa, że świat muzyki się zmienia, powstają nowe trendy, nowe brzmienia. Producenci instrumentów starają się reagować na to, więc taka PSR S970 pomimo że nie jest flagowym aranżerem, to jako nowszy model będzie miała nowocześniejsze brzmienia niż dajmy na to Tyros 2 lub 3.
Podsumowując - Korg PA1000 vs Yamaha PSR S970 vs...Tyros 4 Smile

A jeżeli pomyśli też Pan o córce to DGX660 lub Havian 30 Smile

Odpowiedz
30.08.2018, 13:04,
#6
RE: Tyros czy ?
Rozumiem i dziękuję za obszerną odpowiedź, ale mimo to chciałbym konkretną sugestię czy lepiej kupić Tyrosa 4 czy też PA1000 lub PSR970.
Chciałbym żeby to była dobra decyzja a ja na razie wkraczam w tematykę od nowaSmile
PS
Czy PA1000 ma wokalizer tak jak Yamaha i czy nie ma problemów aby pozyskać style jak w przypadku PSR czy Tyrosa?

Odpowiedz
30.08.2018, 14:06,
#7
RE: Tyros czy ?
Korg Pa1000 ma bardzo fajny wokalizer, pochodzący od Tc Helicon.

Tutaj przykłady jak prezentuje się procesor głosowy w niższym modelu Pa700
https://www.youtube.com/watch?v=os5QZStmRVU

A tutaj poprzednik Pa1000 czyli Pa900
https://www.youtube.com/watch?v=x8vaszVrG-o

Korg Pa1000 nie był jeszcze testowany na naszym portalu, dlatego przykłady z modelu niższego oraz poprzednika.
Na Korga można zdobyć dodatkowe style, pakiety płatne i darmowe. Jednak dla Yamahy rynek jest bogatszy.

Na YouTube są filmy porównujące brzmienia i style Pa1000 vs PSR S970. Nie można jednoznacznie stwierdzić który instrument jest lepszy, wystarczy zobaczyć na komentarze pod filmami, gdzie opinie są podzielone Smile.
Myślę że podobnie jest z łatwością obsługi, są Yamahowcy i są Korgowcy, jedni czują się dobrze pracując z systemem Korga, inni wolą Yamahę.
Tyros 4 jako były flagowiec z pewnością oferuje dużo i jest wart przemyślenia, jednak kupując używany model dobrze by było aby nie pochodził on od chałturnika grającego na weselach. Takie instrumenty często są dość mocno sfatygowane wizualnie, przez nieodpowiednie i częste przewożenie. Na samych weselach zdarza się też że jakiś wstawiony gość podejdzie i nadepnie lub zahaczy o kable więc wejścia mogą nie działać już idealnie, mogą nie dawać pełnego styku, być poluzowane itp.
Używany instrument tylko od domownika

Odpowiedz
30.08.2018, 20:24,
#8
RE: Tyros czy ?
Zapytam jeszcze o jedno w kwestii Tyrosa 4 tj. gdzie można kupić głośniki i jakie wejście musi mieć mikrofon?
Pytam bo znalazłem niby mało używanego ale bez głośników, a nie mogę znaleźć na al...ro.
Ciągle mnie gryzie PA1000 ale boję się że nic nie znajdę w necie jeśli chodzi o nowe style czy midi, natomiast PSR kusi mnie nowością, ale mam wrażenie - przeglądając youtube, że Tyros brzmi lepiej i ma regulowany wyświetlacz.
Sam nie wiemSmile a jak kupię już w weekend tyrosa to będzie za późno, tym bardziej że nie wiem jak był używany, bo normalne że wg sprzedającego "ciągle leżał w szafie..."

Odpowiedz
30.08.2018, 21:55,
#9
RE: Tyros czy ?
Jeśli w Tyrosie i PSR S będzie to samo brzmienie, to w Tyrosie zabrzmi ono lepiej, bardziej dynamicznie. Powodem są lepszej jakości przetworniki, we flagowcu nie trzeba było oszczędzać na elektronice.
Nagłośnić Tyrosa nie trzeba dedykowanym zestawem, można podpiąć wzmacniacz z kolumnami lub nabyć niedrogie monitory aktywne, czyli z wbudowanymi wzmacniaczami.

W Tyrosie 4 do podłączenia mikrofonu służy wejście jack-combo. Możesz w to samo wejście podpiąć dużego jacka lub XLR
Wygląda tak
https://www.keymusic.com/item/hk-audio-c...-xlr-jack/

Oględziny używanego instrumentu przed zakupem to temat - rzeka. A i tak wszystkiego nie jesteśmy w stanie sprawdzić i jakieś faule o których nie wspomni sprzedający mogą wyjść po jakimś czasie.

Odpowiedz
30.08.2018, 22:14,
#10
RE: Tyros czy ?
Ukierunkowałeś mnie na T4 i mam nadzieję że sprzedający mnie nie oszuka ukrywając jego pewne wady...
PS
a gdzie kupię te głośniki z wzmacniaczami bo nie mogę znaleźć żadnej aukcji?

Na marginesie nie wiem tylko dlaczego czytając opinie na forach niektórzy porównują PSR970 do T5, a z tego co piszesz to jest róznica nawet z T4.

Odpowiedz
30.08.2018, 22:33,
#11
RE: Tyros czy ?
PSR S970 jest porównywany z T5 ponieważ były produkowane mniej więcej w tym samym okresie.
Nie brakuje jednak na różnych zagranicznych forach wątków porównujących T4 z PSR S970.

Co do monitorów aktywnych to
https://allegro.pl/listing?string=monito...e-1-5-0725

Przeczytaj też ten wątek
http://www.muzykuj.com/forum/showthread....t=monitory

Odpowiedz
30.08.2018, 23:14,
#12
RE: Tyros czy ?
Widzisz ja myślałem że tylko pasuje zestaw TRS-CM04Smile

Odpowiedz
30.08.2018, 23:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.08.2018, 23:33 przez Valtari.)
#13
RE: Tyros czy ?
Gdyby dało się podłączyć tylko ten zestaw, to co z weselami, występami na większych scenach, plenerach Smile
Jest estrada, nagłośnienie estradowe i jest Tyros...którego nie da się podłączyć Smile

A wiesz o tym że obecnie jest jeszcze nowszy flagowy model Yamahy ? Genos Smile Nie oglądaj zbyt dużo na jego temat bo możesz się "zarazić" Smile

Odpowiedz
31.08.2018, 06:13,
#14
RE: Tyros czy ?
Jestem pewien że jeśli używał bym tego sprzętu zarobkowo to kupiłbym Genosa, ale do użytku domowego szkoda na to pieniądzy, zwłaszcza że tak jak pisałem ja po 7latach powracam do tematu. Jednak jak się wkręce na nowo to może wkrótce kupię nawet do gry w domu bo na imprezach to nie będę grać na pewno bo mam inne zajęcie.

Odpowiedz
01.09.2018, 19:38,
#15
RE: Tyros czy ?
I jaka decyzja ostatecznie ? T4 ? Smile

Odpowiedz
02.09.2018, 15:11,
#16
RE: Tyros czy ?
a ostatecznie to T5Smile różnica pomiędzy T4 a T5 to poziom ok 2,5tys więc pomyślałem że nie ma sensu brać starego sprzętu - bo jednak ciężko coś zadbanego kupić. Natomiast wydaje mi się jak przeglądałem youtube, że jednak PSR970 jest trochę gorszy ale może tak oceniam bo są źle nagrane...
A co Ty Valtiri sądzisz o tym?

Odpowiedz
02.09.2018, 15:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.09.2018, 18:00 przez Valtari.)
#17
RE: Tyros czy ?
No skoro możesz kupić T5 to tu nie ma żadnych wątpliwości.

Odpowiedz
07.09.2018, 22:17,
#18
RE: Tyros czy ?
Witam ponownie na forum. Panowie chciałbym podziękować za podpowiedzi pomocne w wyborze sprzętu, a ostatecznie kupiłem Tyrosa 5 i jestem bardzo zadowolony. Co prawda ma expansion packi z PSR970 i trochę mnie to gryzło, ale ostatecznie stwierdziłem że nie będę instalować na chwilę obecną z T5 - ale nigdy nie mówię nigdySmile
Tak czy inaczej szczególnie chciałbym podziękować koledze Valtari bo jego wiedza jest najbardziej obszerna, a argumenty które wskazywał były przy wyborze bardzo istotne.



(02.09.2018, 15:53)Valtari napisał(a): No skoro możesz kupić T5 to tu nie ma żadnych wątpliwości.

Odpowiedz
08.09.2018, 12:31,
#19
RE: Tyros czy ?
No proszę, jednak Tyros 5 Smile
Gratuluję zakupu i życzę miłej zabawy z instrumentem.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,195 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 291 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,633 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,053 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 456 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS