Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha MODX
11.10.2018, 11:53,
RE: Yamaha MODX
Ja jeszcze nic nie wgrałem. W weekend będzie czas to wsadzę Bosendorfera Smile

Odpowiedz
11.10.2018, 12:33,
RE: Yamaha MODX
(11.10.2018, 11:28)Sgt_Pepper napisał(a):
(11.10.2018, 10:02)garit napisał(a): Panie i Panowie,
Dwa pytania:

Czy ktoś może potwierdzić czy w MODX jest już fabrycznie wgrany Bosendorfer, czy trzeba wgrać sobie samemu i czy jest za free?

Czy ktoś wgrywał już te 512 Performanceów z XF, które dodali ostatnio do Montage?

Ja mam wgrane: Montage Expanded, Motif XF Performance i Wojtek Olszak Pack. Bosendorfer wgrany nie jest. Trzeba samemu sobie pobrać i zainstalować jak ktoś potrzebuje.

O dzięki!
Czytałem, że pack Wojtka Olszaka dostaje sie przy zakupie, ew. można otrzymać potem kontaktując się z nim. A Montage Expanded i Motif XF Permormance to skąd się pobiera?

Odpowiedz
11.10.2018, 13:36,
RE: Yamaha MODX
Grzegorz, jak wpiszesz w google Yamaha MODX download to pokieruje Cie na stronę. Na tej stronie jest miedzy innymi aktualuzacja OS a na samym dole jest ten Motif xf performance. Piszę z telefonu więc nie mam jak wrzucić linka

Odpowiedz
11.10.2018, 14:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2018, 14:59 przez garit.)
RE: Yamaha MODX
Aha OK, znajdę.

Pozdrawiam,

Znalazłem.
Tu jest Bosendorfer i inne:

https://pl.yamaha.com/pl/products/music_...oduct-tabs

A tu MotifXF Performance:
https://pl.yamaha.com/pl/products/music_...oduct-tabs

Odpowiedz
11.10.2018, 17:17,
RE: Yamaha MODX
Ciekawe czy pendrive na który wrzucę te pliki musi być sformatowany w instrumencie ?
W Kurzweilu nie trzeba było, a jak jest tutaj ?

Odpowiedz
11.10.2018, 18:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2018, 19:04 przez flyski.)
RE: Yamaha MODX
[/quote]

(11.10.2018, 17:17)Valtari napisał(a): Ciekawe czy pendrive na który wrzucę te pliki musi być sformatowany w instrumencie ?
W Kurzweilu nie trzeba było, a jak jest tutaj ?

Gdzieś w instrukcji albo w tej drugiej instrukcji zalecali format przez urządzenie, więc przed upgradem OS wolałem sformatować pena Yamahą.

Ale jak wpinałem przed formatowaniem to widziałem normalnie zawartość pendriva.

Pozdrawiam Tomek Muszynski
Yamaha MODX8; Novation Launchkey MINI; Teenage Engeneering PO-32 TONIC; Aleton LIVE! Lite
Odpowiedz
11.10.2018, 19:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2018, 19:18 przez Sgt_Pepper.)
RE: Yamaha MODX
(11.10.2018, 17:17)Valtari napisał(a): Ciekawe czy pendrive na który wrzucę te pliki musi być sformatowany w instrumencie ?
W Kurzweilu nie trzeba było, a jak jest tutaj ?

MODX formatuje pendrive'a w rozpoznawalny dla Windows czy MacOS sposób. Robi z niego czytany w obu systemach FAT32. Musi tak być, bo pendrive musi być czytelny tu (MODX), tam (WINDOWS) i ówdzie (MACOS), by zapewnić bezproblemową wymianę plików. A FAT32 spełnia ten standard. Zalecany jest format w instrumencie. Bardziej chyba dla spokoju duszy i żeby nikt nic w opcjach formatowania nie namieszał Wink Przy okazji- nie każdy się na tym zna, a tak- wkładasz do instrumentu, klepiesz "format" i gotowe. Da się oczywiście sformatować na dowolnym komputerze i też będzie działał.

Odpowiedz
11.10.2018, 19:15,
RE: Yamaha MODX
Czyli wsadzić pusty pen, poszukać w opcjach format, a potem do kompa i dopiero wtedy wrzucić pliki ?

Odpowiedz
11.10.2018, 19:18,
RE: Yamaha MODX
Myślę że tak najlepiej będzie.
Trochę się naszukałem tego formatu :-)

Pozdrawiam Tomek Muszynski
Yamaha MODX8; Novation Launchkey MINI; Teenage Engeneering PO-32 TONIC; Aleton LIVE! Lite
Odpowiedz
11.10.2018, 19:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2018, 19:34 przez Sgt_Pepper.)
RE: Yamaha MODX
(11.10.2018, 19:15)Valtari napisał(a): Czyli wsadzić pusty pen, poszukać w opcjach format, a potem do kompa i dopiero wtedy wrzucić pliki ?

Tak najprościej i najpewniej. Nie zmartw się zbytnio jak z jakiegoś powodu nie zadziała ten pendrive w Twoim instrumencie. Niektóre nie chcą i basta. Dlatego Yamaha ma listę kompatybilnych dla Montage i nią się posłużyłem przy zakupie nowego. Stary nie chciał mi działać.

Odpowiedz
11.10.2018, 19:46,
RE: Yamaha MODX
(11.10.2018, 19:32)Sgt_Pepper napisał(a):
(11.10.2018, 19:15)Valtari napisał(a): Czyli wsadzić pusty pen, poszukać w opcjach format, a potem do kompa i dopiero wtedy wrzucić pliki ?
Nie zmartw się zbytnio jak z jakiegoś powodu nie zadziała ten pendrive w Twoim instrumencie. Niektóre nie chcą i basta.

To prawda. Tak samo bywa z kartami pamięci.
Mój Kurzweil czyta tylko karty ściśle określonego w instrukcji producenta i też o niewielkiej pojemności. Ponoć powinien czytać karty do pojemności 2GB ale takiej już nie chciał mi czytać. Musiałem więc znaleźć takiego rodzynka jak 64MB i chodzi.
Podobny problem miałem z moim telefonem (Blackberry Z30), który bezproblemowo czytał tylko karty Patriot, które niestety nie są tanie ale też i słabo dostępne na rynku europejskim. Kart Sandisk w ogóle nie czytał.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
11.10.2018, 21:20,
RE: Yamaha MODX
U mnie to był PLATINET 16GB z Auchana, poszedł bez problemu.

Pozdrawiam Tomek Muszynski
Yamaha MODX8; Novation Launchkey MINI; Teenage Engeneering PO-32 TONIC; Aleton LIVE! Lite
Odpowiedz
11.10.2018, 22:12,
RE: Yamaha MODX
Tu od 1 min. pokazuje jak sformatować:

https://www.youtube.com/watch?time_conti...tz8HXDB9UA

Gdzieś na forum czytałem, że tam jest taki myk, że po prawej stronie na górze musi być odznaczony "Job", widać na filmiku, że jest na zielono. Ktoś pisał, że to było takie mało intuicyjne.

Odpowiedz
11.10.2018, 22:24,
RE: Yamaha MODX
Dzięki, bardzo się przyda Smile

Odpowiedz
12.10.2018, 04:42,
RE: Yamaha MODX
(11.10.2018, 22:12)garit napisał(a): Tu od 1 min. pokazuje jak sformatować:

https://www.youtube.com/watch?time_conti...tz8HXDB9UA

Gdzieś na forum czytałem, że tam jest taki myk, że po prawej stronie na górze musi być odznaczony "Job", widać na filmiku, że jest na zielono. Ktoś pisał, że to było takie mało intuicyjne.

Oj mało intuicyjne, kilka razy cisnąłem Job a Format się nie pojawiał. Dopiero gdy naciśniesz Job a potem wskażesz jeszcze raz pendrive to po lewej wyskoczy Format.

Pozdrawiam Tomek Muszynski
Yamaha MODX8; Novation Launchkey MINI; Teenage Engeneering PO-32 TONIC; Aleton LIVE! Lite
Odpowiedz
12.10.2018, 05:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2018, 05:45 przez Sgt_Pepper.)
RE: Yamaha MODX
Fakt. Pewne sprawy w sekcji Utilities są w MODX mało intuicyjne. To jest do ewentualnej poprawy wraz z aktualizacjami firmware, moim skromnym laickim zdaniem. Aha- jakby ktoś potrzebował listy kompatybilnych pendrive’ów- niech sobie ją weźmie z yamahowskiej stronki-opisu Montage.
Co do WO Pack- albo w sklepie, albo trzeba napisać do Wojtka Olszaka przez Facebooka/Messengera i wtedy dostać linka do pobrania, bo była prośba od Yamaha Polska/samego WO żeby nikt tego nie umieszczał w sieci do pobrania. Także ... tylko tak. Reszta- na stronie modelu. W sekcjach Materiały do pobrania i w Sound library.

Odpowiedz
12.10.2018, 09:19,
RE: Yamaha MODX
Panowie jakieś sugestie gdzie kupić w dobrej cenie MODX8? Wink
Wiem że na zagranicznych forach nie wolno udzielać takich informacji, nie wiem jak u nas więc jakby co to na priv.

Odpowiedz
12.10.2018, 09:28,
RE: Yamaha MODX
A jaką najlepszą cenę znalazłeś ? Smile Ja kupiłem za 6899zł ale dobierałem jeszcze inne rzeczy i ostatecznie niektóre dostałem w gratisie.

Odpowiedz
12.10.2018, 09:43,
RE: Yamaha MODX
Większość cen oscyluje w granicach 6870zł znalazłem jedną ofertę 6799zł ale na razie nie pytałem jak z dostępnością.
Przymierzam się na spokojnie nie musi być na już ale nie ukrywam że napięcie rośnieSmile

Odpowiedz
12.10.2018, 15:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2018, 20:04 przez garit.)
RE: Yamaha MODX
(12.10.2018, 09:43)bacamusic napisał(a): Większość cen oscyluje w granicach 6870zł znalazłem jedną ofertę 6799zł ale na razie nie pytałem jak z dostępnością.
Przymierzam się na spokojnie nie musi być na już ale nie ukrywam że napięcie rośnieSmile

Tak, też widziałem tą cenę. Na razie to chyba minimum.
Zawsze jest tak, że cena nowości będzie z czasem spadac, no ale czekać w nieskończoność chyba nie będziesz. Podobno kontener płynie i yamaszki mają być w przyszłym tygodniu od ręki.

Odpowiedz
12.10.2018, 18:42,
RE: Yamaha MODX
Mogliby zrobić klawiature ważona młoteczkowa w modwlu MODX7

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
12.10.2018, 20:23,
RE: Yamaha MODX
Nie było w MOXF to i tu też. Koszty

Odpowiedz
13.10.2018, 01:52,
RE: Yamaha MODX
Witam wszystkich.
Wczoraj dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy MODX. Dokładnie to kupiłem MODX6 (za 4700zł). Wersja pudełkowa dodatku Wojtka Olszaka była w zestawie.
MODX kupiłem w zasadzie tylko z powodu że jestem fanem syntezy FM i obecnie to chyba najtańsza okazja w nowoczesnym wydaniu bo na Kronosa czy Montage mnie nie stać (moduł FS1R też za drogi jak na możliwości).

Nie jestem pianistą z prawdziwego zdarzenia ale przyzwyczajenie do ważonej klawiatury w Kurzweilu PC3K8 chyba powoduje że w MODX6 klawiatura wydaje mi się za miękka i palce w zasadzie w nią mi wpadają. Mam sterownik Novation 25 SL MKII i tu klawiatura choć też plastikowa stawia wyraźnie większy opór i bardziej mi odpowiada sama też jej mechanika (ale to moje subiektywne odczucie - dla innych klawiatura w MODX6 może będzie OK).

Instrument zdecydowanie wart swojej ceny.

Z cięć jakich dokonano niewytłumaczalne dla mnie jest zmniejszenie pamięci na sample do 1 GB, bo to za mało aby wgrać wszystkie darmowe dostępne brzmienia ;Big Grin . Przy dzisiejszych cenach pamięci nawet tych Flash moim zdaniem standardem powinno być minimum 8 GB na własne próbki (ile zaoszczędzili zmniejszając pamięć o te 0,8 GB? 50 EUR? - po za tym pewnie w instrumencie jest dokładnie ta sama kość pamięci co w Montage tylko jest sztucznie blokowana przez system do 1 GB).

Moim zdaniem w trybie Performance przydał by się do wybierania barw dodatkowy widok taki jak w Live Sets czyli aby cały ekran był pokryty kafelkami z nazwami barw, bo widok kategorii zajmuje pół ekranu i kafelki w dolnej części ekranu są małe i nie czytelne.

Szkoda że zrezygnowano z aftertouch bo sporo barw na to reaguje dodatkowym efektem zmieniającym barwę (w końcu to barwy z Montage gdzie aftertouch jest).
Szkoda że Yamaha idzie tym moim zdaniem niesłusznym ostatnio trendem i nie wypuszcza do każdego instrumentu wersji w module jak to kiedyś było dobrym zwyczajem, bo w sumie i tak bardziej mi pasuje posługiwanie się MODX jak modułem czyli korzystam z klawiatury w Kurzweilu PC3K8 gdzie mam aftertoutch i ribbon kontroler więc w sumie mogę wyciągać z barw to samo co możliwe jest na Montage Wink

to na razie tyle w temacie ;-)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
13.10.2018, 08:25,
RE: Yamaha MODX
Dzięki bespspec za info, no i gratulacje.

Oczywiście te braki/cięcia to efekt polityki producenta, taka rynkowa gra co by się im kalkulowało. Ja myślę, że nie byli zadowoleni ze sprzedaży Montage i stąd dość szybko MODX, w który jednak sporo wpakowali. Ja bym nie wykluczał wersji rackowej w przyszłości, ale chyba to zależy od sprzedaży MODX.


Co do klawiatury, to ta w MODX6, jak dla mnie, to jest lepsza niż w MOX, ale gorsza od Montage6, czyli zapewne tak jak chciał producent. Miałem obok Motif XF i niestety, ale tamta wydawała się lepsza nawet od Montage. Także jak dla mnie to tu spory minus.

Odpowiedz
13.10.2018, 11:09,
RE: Yamaha MODX
Jedno moim zdaniem rzuca się w oczy czyli że cena Montage jest mocno przestrzelona więc może dlatego nie najlepsza sprzedaż. W MODX dostajemy praktycznie Montage z okrojonym interfejsem więc czy trochę przycisków więcej, podświetlane stany gałek i potencjometrów, trochę więcej Flash na sample, mniej plastiku i Pure Analog Circuit moim zdaniem nie uzasadnia ponad dwukrotnie wyższej ceny.

Zauważyłem że nad zgodnością z Motif XF lub działaniem wyszukiwania po kategoriach producent musi jeszcze popracować. Po wgraniu niektórych banków z FX i XS jak w widoku kategorii chce odfiltrować po nazwie Banku który wgrałem (nowa nazwa pokazuje się na liście banków) to wybraniu niewłaściwie filtruje i pokazują się niewłaściwe Perfomances których nie ma normalnie w tym wybranym banku.
Chyba to zgłoszę ;-)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
14.10.2018, 13:00,
RE: Yamaha MODX
Dwie noce ledwie przespane po 4 hBig Grin

Czy ja dobrze się orientuje że do Montage jak i do MODX yamaha nie daje Edytora tak jak to miało miejsce w przypadku serii Motif?
Ten connect nie służy do edycji więc zostaja tylko płatne programy od John Miles?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.10.2018, 14:24,
RE: Yamaha MODX
Witam.
Czy któryś z posiadaczy MODX może już coś powiedzieć na temat, jak ten instrument zachowuje się w miksie z całym bandem?
Tutaj mam pewne obawy gdyż w odróżnieniu od Montage jest pozbawiony Pure Analog Circuit. Na Moxf niektórzy narzekali jeśli chodzi o mix, jak jest w tym przypadku?

Odpowiedz
15.10.2018, 20:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.10.2018, 20:26 przez Jupiter.)
RE: Yamaha MODX
Witam
Yamaha MODX jak dla mnie znów rozczarowanie. Instrument fajny, Ale ta klawiatura w wersji 61 i 76 to lipa. Na tym nie powinno się oszczędzać, można na innych rzeczach. Ja i pewnie wiele osób pewnie by wolała trochę dopłacić I mieć takie klawisze jak w montażu, przecież to klawiatura ich autorstwa i na jej sprzedaży by zarabiali.
Ciekawe jaki jest jej koszt wyprodukowania. Kiedyś nie wkladali do syntezatorow takiej plastikowej odlewanej po kilka klawiszy klawiatury, a teraz to mamy klawiaturę jak w keyboardach. Są producenci co aż tak nisko nie obniżyli jakości montowanych klawiatur w tańszych modelach. Do nich nie należy też korg.
Więc z tego powodu chyba się nie skuszę na ten fajny syntezator Sad

Niektóre klawiatury sterujące do komputera mają lepsze klawisze.

I jakoś można Smile

Kiedyś Yamaha w tańszych instrumentach nie miała klawiszy z reakcją FS, czy FSX, ale pomimo to klawiatury te były lepsze jak te aktualne.

Dopiero od MOX średnia półka dostała klawisze z najnizszej półki. Yamaha MO 61 z tego co pamiętam miała lepszą klawiaturę.

Odpowiedz
15.10.2018, 20:46,
RE: Yamaha MODX
Gdyby do MODX wsadzili taką klawiaturę jak w Montage, to ten drugi można by już wycofać ze sprzedaży. Teraz jeszcze się broni jakością wykonania, ale gdyby MODX był zbyt blisko to Montage nie miałby racji bytu.

Odpowiedz
15.10.2018, 21:15,
RE: Yamaha MODX
Nie znam klawiatury Montage ani MODXa, grałem raz na MX61 więc moja wypowiedź to czysto teoretyczne założenie.
Uważam że klawiatury w tych trzech instrumentach powinny być równomiernie od siebie zróżnicowane. Wtedy podział na półki: budżetowa, średnia i flagowiec ma sens i jest usprawiedliwiony. Jeśli jednak jest tak, że np. MODX ma niewiele lepszą klawiaturę od MXa a o wiele gorszą od Montage, to ta proporcja wtedy nie jest równa i sprawiedliwa.
Najlepiej byłoby ograć w jednym miejscu, sklepie razem te trzy klawiatury i wtedy ogłosić werdykt.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polska instrukcja do MODX Hipisek 10 8,898 21.11.2023, 12:06
Ostatni post: szpytma@o2.pl
  Graj na MODX jak na keyboardzie garit 0 513 04.04.2023, 11:08
Ostatni post: garit
  MODX sustain gieniun 1 669 19.01.2023, 16:11
Ostatni post: bestspec
  Yamaha MODX/Montage z iPad Pro bestspec 1 1,871 22.11.2021, 18:14
Ostatni post: garit
  Realtime arranger software - prgram do autoakompaniamentu dedykowany dla MODX/Montage bestspec 17 10,623 03.10.2021, 10:48
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 13 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS