Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurzweil PC4
18.09.2020, 17:52,
#61
RE: Kurzweil PC4
(18.09.2020, 15:46)pawelsz napisał(a): Tylko.... po co?

Żeby nie stroić ze wszystkimi innymi instrumentami w zespoleWink

Tu masz wszystko:
https://www.youtube.com/watch?v=6T-NX-vFPu8

Niektórzy uważają że ta częstotliwość zapewnia większy relaks a nawet uzdrawia  a inni z kolei uważają że np 741 Hz usuwa toksynyWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
18.09.2020, 20:53,
#62
RE: Kurzweil PC4
Zmiana stroju choćby po to żeby dopasować do reszty. Znam profesjonalne studio i producenta, który tak produkuje i nawet niezły fortepian ma tak nastrojony do nagrań.... Wink

Kawai K4, Yamaha MU80, Yamaha S30, Yamaha MOX6, Kurzweil PC3A6, Artis 7, KURZWEIL FORTE 7
Odpowiedz
19.09.2020, 11:50,
#63
Big Grin  RE: Kurzweil PC4
(18.09.2020, 17:52)bestspec napisał(a):
(18.09.2020, 15:46)pawelsz napisał(a): Tylko.... po co?

Żeby nie stroić ze wszystkimi innymi instrumentami w zespoleWink

Tu masz wszystko:
https://www.youtube.com/watch?v=6T-NX-vFPu8

Niektórzy uważają że ta częstotliwość zapewnia większy relaks a nawet uzdrawia  a inni z kolei uważają że np 741 Hz usuwa toksynyWink

Dzięki bestspec, znam temat Smile Ale tego filmu od Reduktora jeszcze nie oglądałem do tej pory. W kazdym razie gdy widzę 432 Hz, to zaraz na myśl przychodzą mi antyszczepionkowcy, płaskoziemcy i inni. Od dzisiaj także Verdi Big Grin

Na szczęście dzisiejsze elektroniczne instrumenty pozwalają każdemu na stworzenie unikalnych wibracji zgodnych z częstotliwością indywidualnego wszechświata.

Odpowiedz
19.09.2020, 17:18,
#64
RE: Kurzweil PC4
(19.09.2020, 11:50)pawelsz napisał(a): W kazdym razie gdy widzę 432 Hz, to zaraz na myśl przychodzą mi antyszczepionkowcy, płaskoziemcy i inni. 


Tak się składa, że Ja akurat wszystkie swoje instrumenty cyfrowe i wirtualne mam ustawione wg 432Hz. Osobiście też jestem przeciwny szczepionkom z czysto logicznych wniosków ale żeby wierzyć, że ziemia jest płaska, ...no bez przesady. Wracając jednak do sedna, to może należałoby wpierw uzupełnić nieco wiedzy z zakresu fizyki fal akustycznych i ich wpływu na cząsteczki a potem rzucać nieuargumentowanym wetem? Tak więc może nie tak od razu wszsytkich pod jedną, grubą kreskę?  Undecided

P.S. Cenię i lubię filmy Pana Reduktora Szumu ale tutaj się akurat nie popisał, wręcz strzelił kulą w płot.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.09.2020, 18:39,
#65
RE: Kurzweil PC4
(19.09.2020, 17:18)Rychubil napisał(a):
(19.09.2020, 11:50)pawelsz napisał(a): W kazdym razie gdy widzę 432 Hz, to zaraz na myśl przychodzą mi antyszczepionkowcy, płaskoziemcy i inni. 


Tak się składa, że Ja akurat wszystkie swoje instrumenty cyfrowe i wirtualne mam ustawione wg 432Hz. Osobiście też jestem przeciwny szczepionkom z czysto logicznych wniosków ale żeby wierzyć, że ziemia jest płaska, ...no bez przesady. Wracając jednak do sedna, to może należałoby wpierw uzupełnić nieco wiedzy z zakresu fizyki fal akustycznych i ich wpływu na cząsteczki a potem rzucać nieuargumentowanym wetem? Tak więc może nie tak od razu wszsytkich pod jedną, grubą kreskę?  Undecided

P.S. Cenię i lubię filmy Pana Reduktora Szumu ale tutaj się akurat nie popisał, wręcz strzelił kulą w płot.

Czemu? Przecież ta częstotliwość to nie jakaś podnośna która przez cały czas w trakcie utworu jest słyszalna i jakoś na nas wpływa, a jedynie powoduje to że dany utwór jest zagrany o pół tonu niżej  więc zamiast zagrać coś w F  zagraj w E i masz to samo bez przestrajania instrumentu na tą częstotliwość.

Edit: Właściwie to około ćwierć tonu więc zagrac jak opisałem się nie da Wink W każdym razie mnie argumenty za 432 Hz jakoś nie przekonują i w obróbce materiałów audio dodało by tylko niepotrzebnych kłopotów i dodatkowej pracy.

Wróćmy zatem do tematu

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.09.2020, 20:56,
#66
RE: Kurzweil PC4
(19.09.2020, 18:39)bestspec napisał(a): Czemu? Przecież ta częstotliwość to nie jakaś podnośna która ...

Edit: Właściwie to około ćwierć tonu więc ...

Kompletnie się nie rozumiemy ale nie ważne, niech każdy gra jak mu się podoba, tak więc zatem ...

(19.09.2020, 18:39)bestspec napisał(a): Wróćmy zatem do tematu

No właśnie Wink

Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.09.2020, 09:46,
#67
RE: Kurzweil PC4
(19.09.2020, 18:39)bestspec napisał(a): Edit: Właściwie to około ćwierć tonu więc zagrac jak opisałem się nie da Wink W każdym razie mnie argumenty za 432 Hz jakoś nie przekonują i w obróbce materiałów audio dodało by tylko niepotrzebnych kłopotów i dodatkowej pracy.

Nie zapominajmy jeszcze o "stretched tuning" np. w fortepianie, które sprawia, że tylko w środkowym zakresie klawiatury mamy muzykę na 432 Hz... najwyższe oktawy mogą brzmieć nieco złowrogo Smile .

(19.09.2020, 18:39)bestspec napisał(a): Wróćmy zatem do tematu

A to swoją drogą.

Ciekaw jestem jakichś recenzji tych nowych PC4-7/SP4-7. Kurzweil zapowiedział instrumenty na swojej stronie internetowej, na Facebooku, natomiast żadnego filmu na YouTube który przyciągałby oko, nic. Marketingowo nie są zbyt mocni, oj nie. Pewnie minie z pół roku zanim cokolwiek się dowiemy. A ciekaw jestem bo w sumie jeszcze niedawno naprawdę nie było wyboru w formacie 73-76 klawiszy, jeśli mówimy o funkcjonalnych instrumentach na scenę nie kosztujących fortuny. Popatrzcie na średnią półkę (cenową) workstation/syntezatorów, nieśmiertelny Krome 73, potem doszły FA-07, MODX7, teraz Kurzweil atakuje siódemkami. Trend się odwraca Smile

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
20.09.2020, 10:08,
#68
RE: Kurzweil PC4
No tak.
Z tym że te recenzje to tylko w odniesieniu do klawiatury i nowej wagi, bo przecież nic innego się nie zmieniło w porównaniu do większych braci.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
20.09.2020, 17:50,
#69
RE: Kurzweil PC4
Pytanie dodatkowe.
W modelu Forte występują dwa gniazda usb - jedno opisane jako Tablet. Na oficjalnej stronie jest też do pobrania edytor na Ipada. Czy można rozumieć ze jedno z tych gniazd można właśnie wykorzystać do połączenia z Ipadem i pomóc sobie w edycji. Z Ipadem dopiero startuję - korzystałem czasem z edytora na komputer z Windowsem. I kolejna rzecz aplikacja Songbook+ do tekstów umożliwia też podobno zmianę ustawień instrumentu przy konkretnym tytule (chyba po midi) - ktoś próbował czy to działa.

Ograłem właśnie Forte 7 i chyba to będzie mój wybór. Na razie nie wiadomo kiedy będzie w sprzedaży PC4-7 i jaka będzie cena - informacja od oficjalnego dystrybutora.
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Kawai K4, Yamaha MU80, Yamaha S30, Yamaha MOX6, Kurzweil PC3A6, Artis 7, KURZWEIL FORTE 7
Odpowiedz
20.09.2020, 22:31,
#70
RE: Kurzweil PC4
(20.09.2020, 17:50)Mateo napisał(a): Pytanie dodatkowe.
W modelu Forte występują dwa gniazda usb - jedno opisane jako Tablet. Na oficjalnej stronie jest też do pobrania edytor na Ipada. Czy można rozumieć ze jedno z tych gniazd można właśnie wykorzystać do połączenia z Ipadem i pomóc sobie w edycji. Z Ipadem dopiero startuję - korzystałem czasem z edytora na komputer z Windowsem.

To gniazdo które jest opisane jako Computer (Tablet) służy do podłączenia właśnie z tabletem albo z komputerem. Ipada podłączysz właśnie do niego i będziesz mógł edytować na nim barwy itp. Ten sam edytor który masz na komputerze jest też na iPad ale z tego co pamiętam producent tego softu nie może nadążyć za zmianami jakie Kurzwail wprowadza do Forte więc nie jestem pewien czy są tam już możliwe wszystkie rzeczy do edycji jakie weszły w wersji systemu 4.0.
Nie wiem jakiego masz ipada ale jeśli jest ze złączem typu Lightning a nie USB-C (USB-C to w najnowszych ipad Air (4) i Pro) to do połączenia będziesz potrzebował dodatkowo adaptera  Camera Connection Kit (Taki albo  np taki).
Dzięki temu adapterowi Forte będzie klawiaturą sterująca również dla np syntezatorów które zainstalujesz na iPadzie (jest kilka darmowych więc wypróbuj).
Ipad z Forte można też połączyć bezprzewodowo za pomocą WIDI Master czyli MIDI przez Bluetooth 5 (mam od niedawna i super to działa, a kupić można np TU)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
22.09.2020, 10:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2020, 11:15 przez Mateo.)
#71
RE: Kurzweil PC4
(20.09.2020, 22:31)bestspec napisał(a): To gniazdo które jest opisane jako Computer (Tablet) służy do podłączenia właśnie z tabletem albo z komputerem. Ipada podłączysz właśnie do niego i będziesz mógł edytować na nim barwy itp. Ten sam edytor który masz na komputerze jest też na iPad ale z tego co pamiętam producent tego softu nie może nadążyć za zmianami jakie Kurzwail wprowadza do Forte więc nie jestem pewien czy są tam już możliwe wszystkie rzeczy do edycji jakie weszły w wersji systemu 4.0.
Nie wiem jakiego masz ipada ale jeśli jest ze złączem typu Lightning a nie USB-C (USB-C to w najnowszych ipad Air (4) i Pro) to do połączenia będziesz potrzebował dodatkowo adaptera  Camera Connection Kit (Taki albo  np taki).
Dzięki temu adapterowi Forte będzie klawiaturą sterująca również dla np syntezatorów które zainstalujesz na iPadzie (jest kilka darmowych więc wypróbuj).
Ipad z Forte można też połączyć bezprzewodowo za pomocą WIDI Master czyli MIDI przez Bluetooth 5 (mam od niedawna i super to działa, a kupić można np TU)
Dzięki za odpowiedź. W weekend wybieram się do sklepu żeby porównać Ipad pro 12.9 czy 11cali i ewentualnie wtedy w październiku ipad Air 4. Chce też wyświetlać nuty (na razie mam samsunga 10,5 cala i trochę mało) a edycja to dodatek. Czy Ipad pro 3 gen. z 4 ramu wystarczy do ewentualnej obsługi i zainstalowania syntezatorów.
Czy ewentualnie PC ma te same możliwości połączenia z ipad chyba tak? Huh

Kawai K4, Yamaha MU80, Yamaha S30, Yamaha MOX6, Kurzweil PC3A6, Artis 7, KURZWEIL FORTE 7
Odpowiedz
22.09.2020, 17:29,
#72
RE: Kurzweil PC4
(22.09.2020, 10:26)Mateo napisał(a): Czy Ipad pro 3 gen. z 4 ramu wystarczy do ewentualnej obsługi i zainstalowania syntezatorów.

Ja mam AiR2 i ten bez problemów daje radę więc każdy nowszy da sobie jeszcze lepiej bo mają mocniejsze procesory itp.

(22.09.2020, 10:26)Mateo napisał(a): Czy ewentualnie PC ma te same możliwości połączenia z ipad chyba tak? Huh

Chodzi ci o łączenie PC z iPad? Tak. Bez problemu podłączysz tylko nie wiem co masz na myśli pisząc "te same możliwości"

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
05.10.2020, 20:03,
#73
RE: Kurzweil PC4
Witam po przerwie.
Ostateczna decyzja zapadła. Udało się zakupić FORTE 7. Czekam na przesyłkę Wink . Po obejrzeniu na żywo tabletów ostatecznie zdecydowałem się na Ipada pro 12,9. Ale zakup pewnie w przyszłym miesiącu, teraz tylko szukanie okazji w zależności od ciekawych ofert 3 albo 4 generacja już z Usb c. Kończę więc aktywność w tym wątku. Jak sprzęt będzie w komplecie dam znać jak to działa i pewnie zapytam o jakieś porady co aplikacji na Ipada. Na razie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Kawai K4, Yamaha MU80, Yamaha S30, Yamaha MOX6, Kurzweil PC3A6, Artis 7, KURZWEIL FORTE 7
Odpowiedz
05.10.2020, 21:47,
#74
RE: Kurzweil PC4
Gratulacje
Czekamy na informacje z niecierpliwością ;-)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.10.2020, 06:48,
#75
RE: Kurzweil PC4
Czy już wiadomo kiedy PC4-7 wejdzie do sprzedaży i ewentualnie jak kształtować się będzie cena w korelacji do PC4-88 (aktualnie około 7500)?

Odpowiedz
07.10.2020, 09:04,
#76
RE: Kurzweil PC4
(07.10.2020, 06:48)Mixer napisał(a): Czy już wiadomo kiedy PC4-7 wejdzie do sprzedaży i ewentualnie jak kształtować się będzie cena w korelacji do PC4-88 (aktualnie około 7500)?

Nie znalazłem na ten temat żadnych informacji.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.10.2020, 12:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.10.2020, 19:09 przez Mateo.)
#77
RE: Kurzweil PC4
(07.10.2020, 09:04)bestspec napisał(a):
(07.10.2020, 06:48)Mixer napisał(a): Czy już wiadomo kiedy PC4-7 wejdzie do sprzedaży i ewentualnie jak kształtować się będzie cena w korelacji do PC4-88 (aktualnie około 7500)?

Nie znalazłem na ten temat żadnych informacji.
Pisałem w tej sprawie do dystrybutora Music Info oni też nie mają informacji o czasie produkcji i cenie sprzedaży.

Kawai K4, Yamaha MU80, Yamaha S30, Yamaha MOX6, Kurzweil PC3A6, Artis 7, KURZWEIL FORTE 7
Odpowiedz
07.10.2020, 18:21,
#78
RE: Kurzweil PC4
Czym różni sie Forte od PC4?

Odpowiedz
07.10.2020, 18:56,
#79
RE: Kurzweil PC4
(07.10.2020, 18:21)GoOrange napisał(a): Czym różni sie Forte od PC4?
Tak na szybko z moich obserwacji które brałem pod uwagę przy decyzji:
polifonia- 128 Forte-256 PC4
Klawiatura FATAR Forte - Medeli PC4
Liczba Brzmień fabrycznych 300+  Forte ale 16 GB pamięci próbek / 1000+ PC4 ale 2 GB próbek/  liczba komórek na programy 3000+ Forte/ 4000+ PC4
pamięć na sample 3,3GB forte / 2 GB PC4
PC 4 bezpośrednie sterowanie sekwencjami, tempem na panelu / ukryte w Forte
PC 4 dodatkowe programowane pokrętła przyciski do zmian programów
FORTE szybkie sterowanie EQ + compresor na panelu + programowane klawisze szybkiego dostępu do brzmień
Zasilanie FORTE z sieci / PC4 zasilacz zewnętrzny
Waga, Długość instrumentu, Obudowa
Pozdrawiam

Kawai K4, Yamaha MU80, Yamaha S30, Yamaha MOX6, Kurzweil PC3A6, Artis 7, KURZWEIL FORTE 7
Odpowiedz
07.10.2020, 19:07,
#80
RE: Kurzweil PC4
Pytanie do znawców / posiadaczy marki KURZWEIL.
Czy jest możliwość zapisania/importu fabrycznych programów z serii PC3A/K na USB.
Chciałbym przenieść kilka programów na FORTE. Programy zakupione i przygotowane przeze mnie zgrywam bez problemu, wgrywam do Forte i jest OK. Fabryczne pomimo ich zaznaczenia nie zapisują się są pomijane- czy jest jakaś opcja aby to przeskoczyć.
Pozdrawiam

Kawai K4, Yamaha MU80, Yamaha S30, Yamaha MOX6, Kurzweil PC3A6, Artis 7, KURZWEIL FORTE 7
Odpowiedz
07.10.2020, 20:09,
#81
RE: Kurzweil PC4
(07.10.2020, 19:07)Mateo napisał(a): Pytanie do znawców / posiadaczy marki KURZWEIL.
Czy jest możliwość zapisania/importu fabrycznych programów z serii PC3A/K na USB.
Chciałbym przenieść kilka programów na FORTE. Programy zakupione i przygotowane przeze mnie zgrywam bez problemu, wgrywam do Forte i jest OK. Fabryczne pomimo ich zaznaczenia nie zapisują się są pomijane- czy jest jakaś opcja aby to przeskoczyć.
Pozdrawiam

Powinno się udać jak skopiujesz fabryczne barwy do banku User i dopiero to zapiszesz na USB.
W razie problemu TU masz barwy fabryczne z PC3K (wszystko w jednym pliku oraz z podziałem na banki) oraz cały bank z rozszerzenia Kore które masz w Forte zaszyte fabrycznie ale tylko śladowa ilość barw z tego rozszerzenia jest w barwach fabrycznych Forte (samo Kore ma ponad 300 nowych barw).
TU masz nowe barwy z PC4 które są ponoć bardzo dobre i nowoczesne (nie mam jak zweryfikować), a których nie ma w Forte.

Na stronie Kurzweil masz do Forte dużo darmowych dodatkowych barw do pobrania przygotowanych przez Kurzweila ale to już pewnie wiesz.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
08.10.2020, 21:05,
#82
RE: Kurzweil PC4
(07.10.2020, 20:09)bestspec napisał(a): Powinno się udać jak skopiujesz fabryczne barwy do banku User i dopiero to zapiszesz na USB.
W razie problemu TU masz barwy fabryczne z PC3K (wszystko w jednym pliku oraz z podziałem na banki) oraz cały bank z rozszerzenia Kore które masz w Forte zaszyte fabrycznie ale tylko śladowa ilość barw z tego rozszerzenia jest w barwach fabrycznych Forte (samo Kore ma ponad 300 nowych barw).
TU masz nowe barwy z PC4 które są ponoć bardzo dobre i nowoczesne (nie mam jak zweryfikować), a których nie ma w Forte.

Na stronie Kurzweil masz do Forte dużo darmowych dodatkowych barw do pobrania przygotowanych przez Kurzweila ale to już pewnie wiesz.

Dzięki wielkie za zestawy barw. Wiem ze można zapisać do User ale mam sporo pozbieranych kupionych i znalezionych w internecie i zrobiło się ciasno żeby ładnie przekopiować całe banki i oczywiście jest pracochłonne zwłaszcza gdy chce się importować dużo programów (podwójna praca do User do USB i później do FORTE). A banki ze strony producenta już ogarnąłem i dodatkowo mam też kilka zestawów kupionych więc jest nad czym pracować.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Kawai K4, Yamaha MU80, Yamaha S30, Yamaha MOX6, Kurzweil PC3A6, Artis 7, KURZWEIL FORTE 7
Odpowiedz
12.10.2020, 16:55,
#83
RE: Kurzweil PC4
(08.10.2020, 21:05)Mateo napisał(a):
(07.10.2020, 20:09)bestspec napisał(a): Powinno się udać jak skopiujesz fabryczne barwy do banku User i dopiero to zapiszesz na USB.
W razie problemu TU masz barwy fabryczne z PC3K (wszystko w jednym pliku oraz z podziałem na banki) oraz cały bank z rozszerzenia Kore które masz w Forte zaszyte fabrycznie ale tylko śladowa ilość barw z tego rozszerzenia jest w barwach fabrycznych Forte (samo Kore ma ponad 300 nowych barw).
TU masz nowe barwy z PC4 które są ponoć bardzo dobre i nowoczesne (nie mam jak zweryfikować), a których nie ma w Forte.

Na stronie Kurzweil masz do Forte dużo darmowych dodatkowych barw do pobrania przygotowanych przez Kurzweila ale to już pewnie wiesz.

Dzięki wielkie za zestawy barw. Wiem ze można zapisać do User ale mam sporo pozbieranych kupionych i znalezionych w internecie i zrobiło się ciasno żeby ładnie przekopiować całe banki i oczywiście jest pracochłonne zwłaszcza gdy chce się importować dużo programów (podwójna praca do User do USB i później do FORTE). A banki ze strony producenta już ogarnąłem i dodatkowo mam też kilka zestawów kupionych więc jest nad czym pracować.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

No i udało się zestawy barw przeniesione z PC3A6 na FORTE. Udało się połączyć Forte z Ipadem pro i komputerem - kablem z USB i edycja działa Wink .
Zainstalowałem Song book+ na Ipad i wykazuje połączenie midi. Jeszcze tylko muszę ogarnąć dopisywanie programów Multi do tytułów ( może ktoś próbował ) i będzie super. .. a później może jakiś virtualny synt...
A poza tematem mam teraz PC3A6 na sprzedaż  - w ogłoszeniach na stronie głównej i olx - dla forumowiczów możliwe negocjacje..

Kawai K4, Yamaha MU80, Yamaha S30, Yamaha MOX6, Kurzweil PC3A6, Artis 7, KURZWEIL FORTE 7
Odpowiedz
12.10.2020, 17:43,
#84
RE: Kurzweil PC4
Gratulacje!
Songbook+ nie używam ale może ktoś inny podpowie co i jak.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
21.10.2020, 09:26,
#85
RE: Kurzweil PC4
(12.10.2020, 17:43)bestspec napisał(a): Gratulacje!
Songbook+ nie używam ale może ktoś inny podpowie co i jak.
Czy jest jakaś numeracja banków Midi programów multi. Pojedyncze programy już powoli ogarniam i nawet działa przypisanie do tytułów w soongbook. Nie wiem tylko czy uda się z programami multi(SETUP). 
Pozdrawiam

Kawai K4, Yamaha MU80, Yamaha S30, Yamaha MOX6, Kurzweil PC3A6, Artis 7, KURZWEIL FORTE 7
Odpowiedz
22.10.2020, 20:14,
#86
RE: Kurzweil PC4
(21.10.2020, 09:26)Mateo napisał(a): Czy jest jakaś numeracja banków Midi programów multi. Pojedyncze programy już powoli ogarniam i nawet działa przypisanie do tytułów w soongbook. Nie wiem tylko czy uda się z programami multi(SETUP). 
Pozdrawiam

W Kurzweilach aby sprawnie poruszać się w wyborze barw w poszczególnych bankach w trybie Program nie wystarczy sam komunikat Program Change ponieważ ma on zakres tylko 128 barw (0-127) a w każdym z banków da się przypisać więcej jak te 128 w kurzweilach.

Dlatego do spozycjonowania barwy wykorzystywane są 3 komunikaty:
Controll Change nr 0 (Bank Select lub zwany też Bank MSB)
Controll Change nr 32 (Bank LSB)
Program Change

Dla przykładu taki zestaw komunikatów da nam wybór pierwszej barwy czyli: 001 Standard Grand (bank Base 1)
CC0 = 0
CC32 = 0
PC = 1

taka kombinacja da nam wybór: 129 Piano Stack (bank Base 2)
CC0 = 0
CC32 = 1
PC = 1

taka kombinacja da nam wybór barwy nr 1156 z banku User jeśli coś w nim mamy
CC0 = 0
CC32 = 9
PC = 4

W trybie Setup dla każdej z komórek pamięci barw tego trybu nie ma przypisania wyboru za pomocą wyżej opisanych komunikatów czyli np Program Change = 2 nie wybierze drugiej pozycji w Setup czyli "2 BluesJam in G"

Jak zrobi się Setup dla np danego utworu i zapisze się go do Setup np pod nr 1125 (pierwsza wolna pozycja dla własnego programu Setup) to można nagrać na dodatkową ścieżkę midi naszego utworu (na samym początku przed muzyką) komunikaty przypisujące podstawowe parametry naszego Setup. Startujemy nagrywanie i wciskamy przycisk Setup a na ścieżkę zostaną wysłane komunikaty jaka barwa jest na danym Leyer jakie są głośności panorama i inne kontrolery które zostału urzyte w naszym Setup.
Dzięki temu zawsze przy starcie danego utworu na poszczególne ścieżki/Leyer trafia właściwe barwy i ich ustawienia.

Jeśli taką sekwencję damych midi jesteś w stanie wpisać w Songbook to jesteś w domu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.01.2021, 14:30,
#87
RE: Kurzweil PC4
Cześć.
Jako nowy użytkownik PC4 staram się opanować zdecydowaną większość możliwości instrumentu. Głównie zależy mi na wykorzystaniu sekwensera, tworząc muzykę tylko w oparciu o instrument. Będę wdzięczny za pomoc i ewentualne tipy. Dodam, że instrukcję i większość materiałów na YT już przejrzałem.
Czy funkcja Bounce w Song Track przenosi zapis z poszczególnych taktów do innego tracku (innych taktów)? Czy to tzw. "wklej"?
Co oznacza opcja Remap w Song Tack?
W jaki sposób przenosicie do PC4 drum patterns? Chciałbym korzystać z gotowców perkusyjnych (np. MT Power Drum), jednak jak najprościej wrzucać je do PC4? Może Kurzweil posiada jakiś własny DAW, którego nie udało mi się znaleźć.

Odpowiedz
26.01.2021, 23:06,
#88
RE: Kurzweil PC4
(26.01.2021, 14:30)Karlos napisał(a): Cześć.
Jako nowy użytkownik PC4 staram się opanować zdecydowaną większość możliwości instrumentu. Głównie zależy mi na wykorzystaniu sekwensera, tworząc muzykę tylko w oparciu o instrument. Będę wdzięczny za pomoc i ewentualne tipy. Dodam, że instrukcję i większość materiałów na YT już przejrzałem.
Czy funkcja Bounce w Song Track przenosi zapis z poszczególnych taktów do innego tracku (innych taktów)? Czy to tzw. "wklej"?
Co oznacza opcja Remap w Song Tack?
W jaki sposób przenosicie do PC4 drum patterns? Chciałbym korzystać z gotowców perkusyjnych (np. MT Power Drum), jednak jak najprościej wrzucać je do PC4? Może Kurzweil posiada jakiś własny DAW, którego nie udało mi się znaleźć.

Posiadam PC3K8 więc raczej  odpowiadam sugerując się sekwencerem który w nim jest jednak w PC4 w większości jest to samo.
Bounce ma dwa tryby Mode (Merge i Erase). W trybie Merge przeniesiesz zaznaczony fragment ze ścieżki źródłowej i dodasz go w zaznaczonym fragmencie innej ścieżki a w tryb Erase przeniesiony fragment zastąpi zaznaczony fragment na ścieżce docelowej. TU masz opis funkcji sekwencera na podstawie K2600 jesli nie posiadasz instrukcji do PC4 z opisem funkcji sekwencera.
MT Power Drum to instrument VST więc nie "wrzucisz" go do PC4 a jedynie możesz z niego korzystać w jakimś np programie typu DAW.
Kurzweil nie ma własnego programu DAW (nie ma potrzeby aby producenci instrumentów tworzyli swoje programy DAW) ale możesz zastosować jakiś darmowy. Całkowicie darmowy i w pełni profesjonalny jest Cakewalk by Bendlab.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.01.2021, 11:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2021, 11:41 przez Karlos.)
#89
RE: Kurzweil PC4
Dziękuję bestspec za odpowiedź.
Instrukcja do PC4 lakonicznie odnosi się do funkcji sekwensera, jedynie wymieniając je z nazwy. Widzę, że w K2600 zostało to szczegółowo opisane.
Wiem, że nie ma możliwości wysłania do PC4 wtyczek VST, dlatego szukam właśnie innego sposobu na korzystanie w instrumencie z gotowych drum patterns. Wspominasz o darmowym Cakewalk, w jaki sposób ten program umożliwi mi korzystanie z całej ścieżki perkusji na PC4? Nie chodzi mi o pojedyncze brzmienie, ale całą gotową ścieżkę perkusyjną. Czy jedyną drogą jest nagrywanie w DAW, zapisywanie jako sampli i dopiero wtedy wgrywanie ich do PC4? Może coś prostszego jak zapisanie w DAW w formacie midi i odtworzenie w PC4? Czy Cakewalk zapisuje projekty w formacie kompatybilnym z instrumentem .PC4, .SP6, .FSE, .FOR, .ASE, .ART, .P3A, .PC3, .P3K, .PLE, or .SPX?

Odpowiedz
27.01.2021, 19:51,
#90
RE: Kurzweil PC4
(27.01.2021, 11:26)Karlos napisał(a): Dziękuję bestspec za odpowiedź.
Instrukcja do PC4 lakonicznie odnosi się do funkcji sekwensera, jedynie wymieniając je z nazwy. Widzę, że w K2600 zostało to szczegółowo opisane.
Wiem, że nie ma możliwości wysłania do PC4 wtyczek VST, dlatego szukam właśnie innego sposobu na korzystanie w instrumencie z gotowych drum patterns. Wspominasz o darmowym Cakewalk, w jaki sposób ten program umożliwi mi korzystanie z całej ścieżki perkusji na PC4? Nie chodzi mi o pojedyncze brzmienie, ale całą gotową ścieżkę perkusyjną. Czy jedyną drogą jest nagrywanie w DAW, zapisywanie jako sampli i dopiero wtedy wgrywanie ich do PC4? Może coś prostszego jak zapisanie w DAW w formacie midi i odtworzenie w PC4? Czy Cakewalk zapisuje projekty w formacie kompatybilnym z instrumentem .PC4, .SP6, .FSE, .FOR, .ASE, .ART, .P3A, .PC3, .P3K, .PLE, or .SPX?

Skąd miał byś wziąć "całą gotową ścieżkę perkusyjną" w programie DAW jak Cakewalk? Musiał byś ją stworzyć czyli nagrać na podobnej zasadzie jak to robisz w sekwencerze PC4 a skoro chcesz pracować w PC4 to myślę że temat DAW jest do skończenia tym bardziej nie zapisują one w formatach które wymieniłeś a jedyne co by można było zrobić w sprawie przeniesienia materiału z daw do Pc4 to wyeksportowanie z nich tylko zapisu Midi i wgranie Midi do PC4.
Myślę że pracując tylko z PC4  i jego sekwencerem najbardziej będzie dla ciebie pomocne poszukanie gotowców z patternami perkusji w formacie MIDI. Jest tego mnóstwo na rynku. Możesz takie gotowce sobie wgrać do PC4 do sekwencera na ścieżkę perkusji. Wpisz w google "midi drum patterns" a będziesz miał pełno wyników z zarówno darmowymi gotowcami jak i tymi profesjonalnymi za pieniądze.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PC4 dynamika klawiatury w trybie Multi krumar 0 868 27.09.2021, 14:33
Ostatni post: krumar
  PC4 = DX7 marcinku 7 5,614 01.06.2021, 09:47
Ostatni post: bestspec
  Ładowanie presetów z PC3 i Forte do PC4 A.S. 2 2,288 15.05.2021, 09:35
Ostatni post: A.S.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS