Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie instrumentów do komputera
22.10.2019, 17:51,
#31
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Właśnie czytałem na zagranicznych forach i przedstawiana jest jako fajny i często polecany sprzęt. Tylko dziwne że nikt spośród użytkowników forum takiego nie posiada. Ciekawy jestem dlaczego?? Może nie dziwne a szkoda.....
A może coś innego polecacie, coś na czym pracujecie lub zamierzacie kupić??? Mętlik w głowie....:/

Odpowiedz
22.10.2019, 18:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2019, 18:07 przez Valtari.)
#32
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Czyli podsumowując chcesz mieć dwie klawiatury, jedna to Nord Stage 2 którego planujesz sobie zostawić a Rolanda Fa chcesz zamienić na klawiaturę sterującą, za pomocą której będziesz wyzwalał brzmienia z wtyczek na kompie.
Pytałeś o nagłośnienie, sygnału audio z klawiatury sterującej nie wyprowadzisz, nie jest ona wyposażona w wyjścia Line Out ponieważ sama nie jest źródłem dźwięku, nie ma żadnych brzmień. W związku z tym nie ma potrzeby wyposażanie tego typu klawiatury w układy audio takie jak przetworniki D/A czy cały układ przedwzmacniacza oraz wyjścia sygnału. Klawiatura sterująca zgodnie z nazwą steruje zewnętrznymi źródłami dźwięku po przez komunikaty MIDI. Aby usłyszeć brzemienia z wtyczek na kompie musisz wyprowadzić dźwięk z karty dźwiękowej w komputerze/laptopie. No ale karty dźwiękowe w komputerach są kiepskiej jakości więc słyszałbyś wyraźne opóźnienia po między naciśnięciem klawisza a usłyszanym brzmieniu. Dlatego koledzy doradzają interfejs audio, który jest niczym innym jak dodatkową zewnętrzną kartą dźwiękową, ale o znacznie lepszych parametrach dzięki czemu pozbywamy się zjawiska latencji czyli wspomnianych opóźnień (a właściwie to redukujemy ją do niesłyszanego poziomu)

Co do Arturii Keylab zobacz tą prezentację jeżeli jeszcze nie widziałeś

https://www.youtube.com/watch?v=GWn4838tacM

Odpowiedz
22.10.2019, 18:12,
#33
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Dokładnie tak jak piszesz Valtari. Taki zestaw chce uzyskać. Dzieki za konkretną odpowiedź. Teraz już wiem na czym stoje. Interfejs to już prostsza sprawa bo taki juz posiadam więc myślę że sie nada, zresztą nie są to nie wiadomo jakie koszta. Chyba zdecyduje się na Keylab mk2 61. Zaryzykuje. Jeśli nikt nie posiada takiego to będę pierwszy i jak tylko trochę go rozpracuję to napewno podziele się wrażeniami. Tylko czy warto ryzykować czy może kupić coś sprawdzonego i popularniejszego??

Odpowiedz
22.10.2019, 18:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2019, 18:29 przez Valtari.)
#34
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Arturia możliwe że nie jest popularna z powodu nie najniższej ceny. Jest wersja Essential, ale to wersja okrojona. Plusem przy zakupie Keylaba są dodane za free wirtualne syntezatory.

Możesz również zainteresować się którymś z Nektarów Panorama. Zobacz wątek z nie naszego forum
gdzie ktoś również zastanawiał się nad klawiaturą sterującą. Różnica tylko taka że brał pod uwagę właśnie tańszą wersję Essential

https://translate.google.com/translate?h...rev=search

Odpowiedz
22.10.2019, 18:38,
#35
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
No i znowu dylemat. Ale temat do przemyślenia. Poczytam zobacze i coś będzie trzeba wybrać czego nie lubie robić. Najlepiej mieć wszystkie Big Grin Dzięki za informacje. Decyzja zapadnie na dniach więc napewno dam znać na co się zdecydowałem chociaż zakładam że i tak będzie to Keylab. Może jeszcze napisze tutaj jakiś szczęśliwy posiadacz Keylaba i przekona mnie do zakupu.

Odpowiedz
22.10.2019, 18:51,
#36
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Jest jeden zadowolony posiadacz Keylaba w wersji 88, ale od dłuższego czasu nic nie pisze.

http://www.muzykuj.com/forum/showthread.php?tid=1928

Może odpowie jak napiszesz na maila
http://www.muzykuj.com/forum/member.php?...e&uid=4981

Odpowiedz
22.10.2019, 18:58,
#37
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
No mogę spróbować. Nie zaszkodzi

Odpowiedz
22.10.2019, 19:21,
#38
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(22.10.2019, 18:12)mati89 napisał(a): Interfejs to już prostsza sprawa bo taki juz posiadam więc myślę że sie nada,

Trochę nie rozumiem. Masz już interfejs audio i tylko nie wiesz czy będzie on Ci potrzebny w twojej konfiguracji sprzętowej, czy nadal go nie masz i potrzebujesz go kupić?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.10.2019, 19:29,
#39
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Arturia KeyLab ma jak dla mnie jedną dużą wadę czyli to że może jednocześnie obsługiwać w trybie Multi tylko 2 tzw Party (Part 1 i Part2) czyli klawiaturę możemy podzielić tylko na 2 strefy lub te 2 strefy nałożyć na siebie (czyli możemy sobie nałożyć tylko 2 wirtualne syntezatory na siebie lub zrobić z nich podział) co przy takiej cenie dla mnie dyskwalifikuje tą klawiaturę.

O wiele większe możliwości ma Akai Advance 61 a jeszcze większe Akai MPK261 (więcej kontrolerów). W obu przypadkach możemy robić podział klawiatury na 8 stref lub nałożyć te 8 stref (np. barw wirtualnych instrumentów) na siebie. Do obu klawiatur dodatkowo dostaniemy kilka wirtualnych instrumentów a dla wersji Advance też bardzo dobry program do zarządzania kalwiaturą i wirtualnymi instrumentami czyli program Akai VIP (nie jestem pewny ale dla MPK261 chyba trzeba dokupić).
Advance jest nowocześniejsza i można np te 8 padów wykorzystać do aktywowania danego instrumentu czyli pod karzy pad nałożyć inną barwę z wirtualnego instrumentu/ów i przełączać się między barwami np na żywo wygaszając jedną barwę (wyłączając PAD) i aktywować drugą (włączając PAD) lub je sobie nakładać itp. jest dużo filmów na YT i widać jak to się robi. Myśle że podobnie da się zrobić to z MPK261 po zainstalowaniu programu AKAI VIP ale nie dam sobie ręki za to uciąć.
W każdym razie w MPK nie ma integracji z wirtualnymi instrumentami że widać je i ich parametry bezpośrednio na wyświetlaczu klawiatury jak w Advance itp.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
22.10.2019, 19:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2019, 20:29 przez mati89.)
#40
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(22.10.2019, 19:21)Rychubil napisał(a):
(22.10.2019, 18:12)mati89 napisał(a): Interfejs to już prostsza sprawa bo taki juz posiadam więc myślę że sie nada,

Trochę nie rozumiem. Masz już interfejs audio i tylko nie wiesz czy będzie on Ci potrzebny w twojej konfiguracji sprzętowej, czy nadal go nie masz i potrzebujesz go kupić?

Mam wlaśnie interfejs ale nie wiem właśnie czy będzie potrzebny do takiej konfigurcji. Ale z tego co wyczytałem to tak. Chodzi tutaj raczej tylko o opoznienia

(22.10.2019, 19:29)bestspec napisał(a): Arturia KeyLab ma jak dla mnie jedną dużą wadę czyli to że może jednocześnie obsługiwać w trybie Multi tylko 2 tzw Party (Part 1 i Part2) czyli klawiaturę możemy podzielić tylko na 2 strefy lub te 2 strefy nałożyć na siebie (czyli możemy sobie nałożyć tylko 2 wirtualne syntezatory na siebie lub zrobić z nich podział) co przy takiej cenie dla mnie dyskwalifikuje tą klawiaturę.

O wiele większe możliwości ma Akai Advance 61 a jeszcze większe Akai MPK261 (więcej kontrolerów). W obu przypadkach możemy robić podział klawiatury na 8 stref lub nałożyć te 8 stref (np. barw wirtualnych instrumentów) na siebie. Do obu klawiatur dodatkowo dostaniemy kilka wirtualnych instrumentów a dla wersji Advance też bardzo dobry program do zarządzania kalwiaturą i wirtualnymi instrumentami czyli program Akai VIP (nie jestem pewny ale dla MPK261 chyba trzeba dokupić).
No to ci powiem że teraz dałeś mi do myślenia. Trzeba zobaczyć jakie są koszta takiej klawiatury z programem oczywiście. Ja jedynie mogę sugerować się waszymi opiniami niestety. Przeczytałem już wiele na ten temat ale domyślam się że póki czegoś nie dotknę to sie nie dowiem.

Teraz należało by założyć osobny temat Akai MPK 261 vs Keylab Mk II 61. I bądź tu mądry. Minusem Keylaba - podział klawiatury a Akai - kupno dodatkowego oprogramowania. Ciekawi mnie kwestia samej klawiatury obydwu instrumentów. Za Keylabem przemawia też to że ma ok. 6000 brzmień dodatkowo.

A co powiecie na temat NOVATION 61SL mk3?? Może na niego warto zwrócić uwage??

Odpowiedz
23.10.2019, 15:37,
#41
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
Cytat: Minusem Keylaba - podział klawiatury a Akai - kupno dodatkowego oprogramowania.

Jak wynika z tej wiadomości przy zakupie wszystkich wymienionych tam klawiatur VIP będzie do pobrania za darmo (dla MPK261 też)

Cytat:A co powiecie na temat NOVATION 61SL mk3?? Może na niego warto zwrócić uwage??

Myśle że to nie dla ciebie (ale może się mylę). Droga bo płacisz za pokładowy Sekwencer z którego pewnie nie będziesz korzystał. Aczkolwiek na pewno to bardzo dobra klawiatura o bardzo dużych możliwościach (tylko droga)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
23.10.2019, 15:54,
#42
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(22.10.2019, 16:41)Rychubil napisał(a):
(22.10.2019, 13:53)bestspec napisał(a): Dla mnie produkty Focusrite są fajne pod tym względem że działają w trybie Stand-alone czyli mogą służyć jako prosty mikser bez konieczności podłączenia do PC co w tym przedziale cenowym nie jest regułą.

Czyli proponujesz Focusrite? Konkretny model albo coś innego jeszcze?

Można jakąś podpowiedź? Z góry dzięki Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
23.10.2019, 16:37,
#43
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
To może rozważ Focusrite Scarlett 4i4 3gen (tracisz wejścia i wyjścia cyfrowe). Tylko po co zmieniać jak jesteś zadowolony i nie potrzebujesz większej ilości wejśc/wyjść i nowych funkcjonalności?
A jak chcesz wydac troche więcej to fajne jest Focusrite Scarlett 8i6 3gen. Ma wyjścia i wejścia cyfrowe oraz dodatkowy odsłuch słuchawkowy i więcej wejśś i wyjść.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
23.10.2019, 16:50,
#44
RE: Podłączenie instrumentów do komputera
(23.10.2019, 16:37)bestspec napisał(a): Tylko po co zmieniać jak jesteś zadowolony i nie potrzebujesz większej ilości wejśc/wyjść i nowych funkcjonalności?

Jestem zadowolony, to dość umowne stwierdzenie z mojej strony, ponieważ nie mam porównania z innymi interfejsami. Może powinienem powiedzieć, że nie mam na co narzekać. Owszem, nie potrzeba mi więcej wejsć/wyjść czy innych funkcji, tylko jeśli jest interfejs w podobnym budżecie, który da zauważalnie czy raczej słyszalnie lepsze osiągi na torze audio, to czemu nie polepszyć tej jakości.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podłączenie dwóch instrumentów do siebie Sylwestwr13081974 2 3,463 10.11.2020, 21:41
Ostatni post: Sylwestwr13081974
  Podłączenie e. pianina do tabletu. Pawel0515 1 3,439 29.01.2020, 21:41
Ostatni post: pawelsz
  Transport instrumentów z ważoną klawiaturą. krumar 3 5,438 01.12.2018, 16:55
Ostatni post: Rychubil
  Kawai VPC1 (z komputera na moduł brzmieniowy) mariods 15 20,655 02.07.2018, 11:46
Ostatni post: borkey24
Lightbulb Sample pojedynczych dźwięków różnych instrumentów pawelsz 1 4,469 27.02.2018, 22:27
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS