Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oscylatory VA
04.05.2013, 10:52,
#1
Oscylatory VA
Cześć, powoli zaczynam ogarniać Kurzweila.
Z wielkimi trudnościami zrobiłem (czyt. zedytowałem) kilka barw, które jakoś tam brzmią. W trakcie pracy zauważyłem, że algorytmy "jednokomórkowe" typu "SAW" i "SQUARE" wydają jakby przester w wyższych tonach, jednak składające się np. z dwóch komórek grają już normalnie.

Takie zachowanie instrumentu jest normalne, czy będę musiał śmigać z gwarancją? Sad
Dzięki za pomoc. Wink

P.S. Łapcie padzik ode mnie. Wink
http://wrzucacz.pl/file/9631367661546/INTHEAIR.pc3

Odpowiedz
04.05.2013, 13:53,
#2
RE: Oscylatory VA
Nagraj próbkę twoich kłopotów.
Padzik zaraz sprawdzę.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
04.05.2013, 14:20,
#3
RE: Oscylatory VA
Próbka z przebiegami square i saw:
http://wrzucacz.pl/file/4681367673595/SQSW.mp3

Odpowiedz
04.05.2013, 15:48,
#4
RE: Oscylatory VA
Czy tak się dzieje na czystym programie czy któryś przerabiasz?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
04.05.2013, 17:17,
#5
RE: Oscylatory VA
Czysty program 999, podobnie jest z programami w których są użyte pojedyncze bloki Saw i Square, chodź nie jest to aż tak bardzo słyszalne.

Odpowiedz
04.05.2013, 17:33,
#6
RE: Oscylatory VA
Przeinstaluję soft, może to coś pomoże. Dodam, że buczenie powstaje tylko w oscylatorach które w tabelce z instrukcji oznaczone są jako "Aliased Oscillators".

Odpowiedz
12.05.2013, 14:37,
#7
RE: Oscylatory VA
Pomoże mi ktoś w temacie, bo nie wiem czy oddawać instrument na gwarancję?

Odpowiedz
13.05.2013, 05:25,
#8
RE: Oscylatory VA
Myślałem, że przeinstalowałeś soft i pomogło :-) bo nie opowiedziałeś co sie działo po Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
13.05.2013, 18:13,
#9
RE: Oscylatory VA
PROBLEM ROZWIĄZANY - U KOLEGI CZIKO WYSTĘPUJĄ PODOBNE BŁĘDY, CZYLI MÓJ INSTRUMENT NIE JEST USZKODZONY.
Dziękuję wszystkim, którzy zainteresowali się moim problemem. Wink

Odpowiedz
13.05.2020, 23:21,
#10
RE: Oscylatory VA
Mam nieśmiałe pytanie.
Posiadam PC3 (71) od niedawna, ale coraz bardziej mi przeszkadzają szumy przy wybrzmiewaniu. Kiedy brzmi w pełni, zupełnie to nie przeszkadza, ale kiedy barwa wybrzmiewa, albo puszczę klawisze, zostaje to bzyczenie, powoli cichnie i znika. Czy taki "urok" Kurza?

Odpowiedz
14.05.2020, 17:07,
#11
RE: Oscylatory VA
(13.05.2020, 23:21)marcinku napisał(a): Mam nieśmiałe pytanie.
Posiadam PC3 (71) od niedawna, ale coraz bardziej mi przeszkadzają szumy przy wybrzmiewaniu. Kiedy brzmi w pełni, zupełnie to nie przeszkadza, ale kiedy barwa wybrzmiewa, albo puszczę klawisze, zostaje to bzyczenie, powoli cichnie i znika. Czy taki "urok" Kurza?

 Cały czas mam PC3K8 i pierwsze słyszę tzn nic takiego u mnie nie zauważyłem. Możesz nagrać i jednocześnie podać nazwę barwy jakiej dotyczy przykład? Porównam ją z tą u siebie.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
14.05.2020, 18:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.05.2020, 22:00 przez marcinku.)
#12
RE: Oscylatory VA
Mam próbki. Jakość słaba, bo moja karta jest bardzo słaba, ale słychć te "wybrzmiewania" na każdej barwie.
Proszę, posłuchajcie i porównajcie ze swoimi. Dodam, że te wybrzmienia są jakby niezależne od potencjometra, tzn. czy jest jedna kreska, czy full, słyszalność tych przydźwięków jest prawie jednakowa. No i nie zwracajcie uwagi na szumy i bzyczenie spowodowane nieudolnością moją i sprzętu. Plik jest nazwany tak jak barwa na PC3.
https://drive.google.com/open?id=18YjNNi...6-DxjHAkjh
https://drive.google.com/open?id=1ORiDhK...VwQIRqwVnW

Odpowiedz
15.05.2020, 01:30,
#13
RE: Oscylatory VA
(14.05.2020, 18:05)marcinku napisał(a): Mam próbki. Jakość słaba, bo moja karta jest bardzo słaba, ale słychć te "wybrzmiewania" na każdej barwie.
Proszę, posłuchajcie i porównajcie ze swoimi. Dodam, że te wybrzmienia są jakby niezależne od potencjometra, tzn. czy jest jedna kreska, czy full, słyszalność tych przydźwięków jest prawie jednakowa. No i nie zwracajcie uwagi na szumy i bzyczenie spowodowane nieudolnością moją i sprzętu. Plik jest nazwany tak jak barwa na PC3.
https://drive.google.com/open?id=18YjNNi...6-DxjHAkjh
https://drive.google.com/open?id=1ORiDhK...VwQIRqwVnW

 U mnie nic takiego nie ma. Na słuchawkach wpiętych do Kurzwaila masz to samo?

moje nagranie:http://www.mediafire.com/file/yulvj778li...1.wav/file

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.05.2020, 07:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.05.2020, 08:17 przez marcinku.)
#14
RE: Oscylatory VA
No kurde, u Ciebie cisza... Na słuchawkach bezpośrednio mam tak samo, choć ciszej. Pewnie nie jest tak wzmocnione jak przez mikser. Tragedia jakaś.
Co tu zaradzić z tym Sad

Odpowiedz
15.05.2020, 10:31,
#15
RE: Oscylatory VA
(15.05.2020, 07:02)marcinku napisał(a): No kurde, u Ciebie cisza... Na słuchawkach bezpośrednio mam tak samo, choć ciszej. Pewnie nie jest tak wzmocnione jak przez mikser. Tragedia jakaś.
Co tu zaradzić z tym Sad

 Pewnie coś poszło w torze audio albo w zasilaniu (najczęściej kondensator) i to być może była przyczyna że ktoś go się pozbył a ty nieszczęśliwie kupiłeś.

Bez zajrzenia do środka pewnie się nie obędzie a jak nie majsterkujesz to musisz kogoś poszukać kto się w takich naprawach specjalizuje

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.05.2020, 10:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.05.2020, 13:13 przez marcinku.)
#16
RE: Oscylatory VA
Mieszkam w Katowicach, może ktoś by się podjął posłuchania na żywo, może próby naprawy?
Proszę o pomoc.
Nieboczekuję profesjonalisty, ale kogoś, z kim można dojść do ładu.
Kraków się może zająć, ale pachnie mi to sporymi kosztami i nie jestem jakoś przekonany, że naprawa będzie " w punkt". Nie chcę nikogo z góry oceniać, ale mam doświadczenie z serwisów samochodowych. 
Poza tym adres podany na forum jest nieaktualny- zamiast Madalińskiego 11a powinno być Na Załęczu 1d. To tak dla aktualizacji Wink

Odpowiedz
15.05.2020, 16:00,
#17
RE: Oscylatory VA
(15.05.2020, 10:33)marcinku napisał(a): Mieszkam w Katowicach, może ktoś by się podjął posłuchania na żywo, może próby naprawy?
Proszę o pomoc.
Nieboczekuję profesjonalisty, ale kogoś, z kim można dojść do ładu.
Kraków się może zająć, ale pachnie mi to sporymi kosztami i nie jestem jakoś przekonany, że naprawa będzie " w punkt". Nie chcę nikogo z góry oceniać, ale mam doświadczenie z serwisów samochodowych. 
Poza tym adres podany na forum jest nieaktualny- zamiast Madalińskiego 11a powinno być Na Załęczu 1d. To tak dla aktualizacji Wink

Masz może jakiś interfejs audio który ma wejście cyfrowe? Warto sprawdzić czy to samo jest na wyjściu cyfrowym Kurzwaila który ma wyjście S/PDIF. Połączenie można zrobić zwykłym kablem Cinch.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.05.2020, 16:26,
#18
RE: Oscylatory VA
Niestety tylko taki mik serek. Nie ma w nim cyfrowego wejscia.
IMG Stage Line MMX-22UFX

Odpowiedz
15.05.2020, 16:43,
#19
RE: Oscylatory VA
(15.05.2020, 16:26)marcinku napisał(a): Niestety tylko taki mik serek. Nie ma w nim cyfrowego wejscia.
IMG Stage Line MMX-22UFX

Wypnij kable audio z kurzweila i jeszcze raz sprawdź na słuchawkach czy są zakłócenia

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.05.2020, 17:18,
#20
RE: Oscylatory VA
Będę w domu wieczorem, to zastosuje sie do wskazań i opiszę efekt.

Odpowiedz
15.05.2020, 17:26,
#21
RE: Oscylatory VA
(15.05.2020, 17:18)marcinku napisał(a): Będę w domu wieczorem, to zastosuje sie do wskazań i opiszę efekt.

 Wypnij też usb z kurzweila jeśli masz podłączone. Generalnie niech pozostanie tylko zasilanie i sprawdź na słuchawkach. Dodatkowo wypnij tez kable zasilające od miksera i ewentualnie wzmacniacza jeśli jakiś masz z gniazdka zasilającego i niech Kurzwail będzie jedynym podłączonym elementem twojego zestawu audio do zasilania w gniazdku.
To może jeszcze być problem z tzw. pętlą maszy i noże sam Kurz nie jest walnięty - oby, bo z tą pętlą można się uporać.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.05.2020, 17:33,
#22
RE: Oscylatory VA
(15.05.2020, 17:26)bestspec napisał(a):  Wypnij też usb z kurzweila jeśli masz podłączone. Generalnie niech pozostanie tylko zasilanie i sprawdź na słuchawkach.
To może jeszcze być problem z tzw. pętlą maszy i noże sam Kurz nie jest walnięty - oby bo z tą pętlą można się uporać.
Mam gniazdo na kartę, nie USB, ale kartę moge wyciągnąć. Wyłączę wszystkie gniazda. Moge nawet pedał sustain odłączyć, choć przy graniu sie baaaaardzo przydaje. Wykonam zalecenia i przetestuję Smile

Odpowiedz
15.05.2020, 17:34,
#23
RE: Oscylatory VA
(15.05.2020, 17:33)marcinku napisał(a):
(15.05.2020, 17:26)bestspec napisał(a):  Wypnij też usb z kurzweila jeśli masz podłączone. Generalnie niech pozostanie tylko zasilanie i sprawdź na słuchawkach.
To może jeszcze być problem z tzw. pętlą maszy i noże sam Kurz nie jest walnięty - oby bo z tą pętlą można się uporać.
Mam gniazdo na kartę, nie USB, ale kartę moge wyciągnąć. Wyłączę wszystkie gniazda. Moge nawet pedał sustain odłączyć, choć przy graniu sie baaaaardzo przydaje. Wykonam zalecenia i przetestuję Smile

Wypnij tez mikser z gniazdka zasilającego jak pisałem wyżej gdy wedytowałem odpowiedź.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.05.2020, 21:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.05.2020, 21:13 przez marcinku.)
#24
RE: Oscylatory VA
Powyłączałem wszystko oprócz słuchawek i wydaje mi sie, że jest tak samo. Na słuchawkach słychać to cicho, ale przydźwięk na wybrzmiewaniu jest. Przez mikser wzmacnia się to i jest słyszalne jak na nagraniach.  Do miksera mam podłączoną też Yamahę SY 77 i w niej słychać tylko wybrzmienia pogłosów, a potem cisza.
Jestem trochę załamany. Tsk się cieszyłem z niego.

Odpowiedz
16.05.2020, 06:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.05.2020, 06:12 przez marcinku.)
#25
RE: Oscylatory VA
Jeszcze jedną rzecz sprawdziłem porównawczo z Yamaha. Kurzweil ma sporo większe zakłucenia na wyjściu.. Yamahę mogę rozkręcić na mikserze gain na max i słychać lekki gwizd, a w Kurzweilu sporo szumów i zakłuceń. To oczywiście nienaturalne wzmocnienie, ale nie wiem jak to się zachowa na przodach. Może  brzydko "siać".

Odpowiedz
16.05.2020, 08:24,
#26
RE: Oscylatory VA
(16.05.2020, 06:10)marcinku napisał(a): Jeszcze jedną rzecz sprawdziłem porównawczo z Yamaha. Kurzweil ma sporo większe zakłucenia na wyjściu.. Yamahę mogę rozkręcić na mikserze gain na max i słychać lekki gwizd, a w Kurzweilu sporo szumów i zakłuceń. To oczywiście nienaturalne wzmocnienie, ale nie wiem jak to się zachowa na przodach. Może  brzydko "siać".

 No ewidentnie coś z tym kurzweilem nie tak. Najlepiej dac go do jakiegoś serwisu niech w pierwszej kolejności zrobią diagnostykę i oszacują ile będzie kosztować naprawa i co się zepsuło. Diagnostyka wiele nie kosztuje a dzięki temu można będzie podjąć decyzję czy naprawa się opłaca.

Ceny części zamiennych są znośne z wyjątkiem płyt głównych których wymiana raczej się nie opłaca

https://www.instrumentalparts.com/engine...010101190/
https://www.instrumentalparts.com/kurzweil-parts/
https://www.fullcompass.com/brand/kur-ku...t-service/

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
16.05.2020, 11:57,
#27
RE: Oscylatory VA
Może wewnętrzny zasilacz Kurzweila coś nawala? Czytałem tu i tam, że Kurzweile mają zasilacze dość wrażliwe na tle konkurencji. A jak z napięciem w gniazdku?

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
16.05.2020, 15:02,
#28
RE: Oscylatory VA
Napięcie jest ok, nawet troche ponad 230V. Jeśli chodzi o zasilacz, to bardzo cenna informacja. Może uda mi się namówić jakiegoś elektronika, żeby przejrzał podstawy. Przydał bybsię schemat. Coś ściągnąłem, ale nie wiem czy to wystarczające dla fachowca.

Odpowiedz
16.05.2020, 18:56,
#29
RE: Oscylatory VA
Panowie, umówiłem się na piątek z Kurzweilem do zaprzyjaźnionego elektronika i obiecał przejrzeć locząwszy od zasilacza. Napiszę jakie wyniki, myślę że za około 2 tygodnie.
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
Pozdrawiam Smile

Odpowiedz
09.06.2020, 17:01,
#30
RE: Oscylatory VA
Jest dobrze! Po wymianie części w zasilaczu wewnątrz instrumentu bzyczenie niemalże zniknęło. Dziękuję wszystkim za pomoc i wskazówki :)

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS