Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
23.01.2021, 10:06,
#31
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
(22.01.2021, 21:39)luk napisał(a): ..... nie ma jak to dobre forum w starym stylu.

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
23.01.2021, 10:37,
#32
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Ulżyło mi że z Kurzweilem wszystko w porządku i nie trzeba oddawać do serwisu. Wrzucaj materiał i chwal się coś tam skomponował Smile

Odpowiedz
31.01.2021, 18:16,
#33
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Cześć, po czasie, przesyłam małe demko: https://www.youtube.com/watch?v=lXqqQv_1Dxo
Nagrywałem redsami podłączonymi do Scarlett 2i2 w Reaperze. Czy tak nagrany dźwięk Waszym zdaniem wymaga jeszcze jakiejś dodatkowej obróbki?
Chętnie wysłucham uwag Smile

Odpowiedz
31.01.2021, 21:56,
#34
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Brzmi tak jakbyś nagrywał mikrofonem, w paśmie przenoszenia słychać głównie średnicę co daje "jazgoczący" i dudniący efekt, inaczej mówiąc brakuje dynamiki. Nie korzystam z interfejsów i nie nagrywam w programach na kompie więc nie mam pojęcia co można zmienić i inaczej ustawić.
Ja nagrywałem na pożyczonego Zooma H4n podłączonego do miksera, który puszczał na rejestrator sygnał z dwóch instrumentów. Przy odpowiednim ustawieniu tego Zooma brzmiało świetnie, dynamicznie, niemal bezstratnie.

Odpowiedz
31.01.2021, 22:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.01.2021, 22:55 przez luk.)
#35
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Hmm, no ciekawe co tutaj jeszcze przeszkadza...
W moim odczuciu dźwięk nie jest tak szeroki i ma trochę za dużo basu. Spróbuje popatrzeć na ustawienia.
A jak brzmi Tobie tutaj https://www.youtube.com/watch?v=87jKAh2_ZOs&t=112s%20? Próba jest pod koniec nagrania.

Odpowiedz
31.01.2021, 23:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.01.2021, 23:14 przez Valtari.)
#36
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Dużo lepsza jakość, ale nie wiadomo też jaki instrument jest nagrywany, barwa przecież zupełnie inna.
U Ciebie słychać jakby to co nagrałeś w Reaperze puścił przez kolumny a następnie nagrał mikrofonem.

Posłuchaj jak brzmi SP6 nagrany z wyjść line out na Zooma a następnie porównaj ze swoim nagraniem
https://www.youtube.com/watch?v=n_mNXdfxYhU

Odpowiedz
31.01.2021, 23:23,
#37
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Niebo a ziemia, słychać różnicę.
Pytanie w czym problem... myślałem, że już temat mam z głowy Sad

Odpowiedz
31.01.2021, 23:34,
#38
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Nie znam się na sofcie, masz w Reaperze do wyboru w jakiej jakości nagrywasz ?
Może z tego filmu wyciągniesz coś potrzebnego
https://www.youtube.com/watch?v=JB34VSFp0kw

Odpowiedz
31.01.2021, 23:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.01.2021, 23:45 przez luk.)
#39
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Ok, zobaczę. Przy eksporcie mogę ustawić kilka rzeczy, miałem takie ustawienia. 


[Obrazek: Przechwytywanie.png]

Odpowiedz
31.01.2021, 23:53,
#40
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
To już temat dla kogoś obeznanego Reaperze i nagrywaniu przez interfejs z wykorzystaniem softu. Ja nie mam doświadczenia.

Odpowiedz
01.02.2021, 00:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.02.2021, 00:26 przez luk.)
#41
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Ok, problem raczej nie leży po stronie wtyków i kabli?
Możesz jeszcze rzucić uchem na to? https://vocaroo.com/14QRWLGagYAg i https://vocaroo.com/1dycHavrGcEO  - samo audio
Export przy domyślnych ustawieniach.

Odpowiedz
01.02.2021, 00:41,
#42
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Jest lepiej niż na filmie z YT. Kłuje w uszy jazgot słyszany przy nakładających się na siebie nutach, przy szybszych przebiegach, (w pierwszym pliku 14,15,16 sekunda potem 22, 23 sek) Grasz to z wciśniętym pedałem i nuty się nakładają tworząc nieprzyjemny efekt. Spróbuj to grać bez wciśniętego pedału albo może spróbować skorygować pasmo jeśli Reaper umożliwia edycję w postaci miksera.

Odpowiedz
01.02.2021, 01:01, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.02.2021, 01:27 przez luk.)
#43
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Tak, z pedałem przesadziłem - czas już spać Smile
Okazało się, że miałem wciśnięty przycisk INST w interfejsie (audio na filmie) - nie powinien być wciśnięty przy podłączeniu pianina - chyba to generowało problem, powinien być wyłączony dla sygnału liniowego.

Chyba mamy problem rozwiązany czy można się jeszcze przyczepić do jakości?
Podsumowując: z pianina do interfejsu idą dwa kable mono Reds GC1130BX (to jest ok?), volume w pianinie ustawiony na 70%, w interfejsie gain na 30% w Reaperze jeden track stereo.


Cytat:albo może spróbować skorygować pasmo jeśli Reaper umożliwia edycję w postaci miksera

Reapera używałem tylko do nagrywania, będę uważał na pedał bo korekcja pasma nic mi nie mówi Big Grin (możesz nakierować?) - chyba, że miałeś na myśli tutaj sygnał MIDI z pedału i jego edycję?

@Valtari jak już coś nagrywasz to tylko korzystasz z Zooma?

Odpowiedz
01.02.2021, 01:29,
#44
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Ja myślę że to może nie być tylko wina wciśniętego pedału i że jest on głównym problemem (bo przecież kto go nam zabroni używać nawet w niewłaściwych lub niepotrzebnych miejscachWink), a fakt że prawdopodobnie w tych miejscach gdzie jest wciśnięty dźwięk się potęguje i dochodzi do lekkiego przesterowania wejścia interfejsu. Nie zapala ci sie jakaś czerwona kontrolka przy wskaźniku poziomu wejścia sygnału w Reaper? Nie znam tego programu ale powinien coś takiego mieć jak wskaźnik poziomu sygnału wejściowego.

Korekcja pasma to najprościej ujmując skorzystanie z equalizera i za jego pomocą podbicie lub osłabienie głośności wybranej/nych częstotliwości.Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.02.2021, 01:38,
#45
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Zapalała się jak miałem za mocno gain skręcony. Podczas nagrywania interfejs i reapera mam za plecami, sprawdzę to, ale chyba główny impakt tutaj wciśnięty INST robił (mam taką nadzieje przynajmniej bo różnica w dźwięku jest).

Odpowiedz
01.02.2021, 18:46,
#46
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
(01.02.2021, 01:01)luk napisał(a): @Valtari jak już coś nagrywasz to tylko korzystasz z Zooma?

Zawsze kupowałem instrumenty typu workstation, ewentualnie dokupując syntezator i korzystałem z wewnętrznego sekwencera stacji robocze. Zooma miałem tylko pożyczonego i postanowiłem sprawdzić jaka jest jakość nagrań. Nagrywałem Yamahę MODX i Waldorfa Blofelda. To najprostszy sposób rejestracji, można dogrywać kolejne ścieżki, ale jak się pomylisz, to nagrywasz na nowo bo edycji nie ma Smile
Nigdy nie podłączałem instrumentów do komputera, nie używałem DAW.

Odpowiedz
01.02.2021, 23:37,
#47
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Rejestrator to też ciekawa zabawka Smile bez zbędnych gadżetów coś nagrasz. Finalnie jak z jakością? Przy tych drugich próbkach jest ok, czy jeszcze jakiś niuans się znajdzie w jakości dźwięku bo nie wiem czy odsyłać interfejs Big Grin jeszcze coś w tygodniu nagram na spokojnie z dobrymi ustawieniami to prześlę Smile

Odpowiedz
08.02.2021, 10:56,
#48
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Zrobiłem jeszcze jedną nagrywkę, chyba tym razem wszystko dobrze ustawiłem https://www.youtube.com/watch?v=e9UtJ2ywIlM

Odpowiedz
08.02.2021, 23:33,
#49
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Między tym nagraniem a tym pierwszym jest przepaść Smile Super, że udało się ujarzmić Reapera.
Teraz jest prawie idealnie, mnie osobiście trochę kłują zbyt ostre wysokie dźwięki, ale może to wynikać z mojego gustu odnośnie brzmienia bardziej klubowego, filmowego, niż wyraziście jasnego.

Myślę że można tak zostawić, zgaduję że i Ciebie efekt Twojej pracy zadowala. Porównując do pierwszego filmu, to jakby porównać Hi-Res Audio do MP3 Smile

Jak nagrasz coś jeszcze to wrzuć do działu "nasza muzyka"

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sp6 vs Sp6-7 krumar 4 3,309 11.09.2021, 12:19
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS