Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
02.05.2020, 17:20,
#1
Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Hej,

Zbieram się z napisaniem posta od kilku tygodni. Jakiś czas temu sprzedałam swojego VPC, w celu zamiany na MP7SE bądź inne (raczej stage) piano.
Tym razem na pewno będzie to pianino, które również będę używać z VST lecz to już drugorzędnie.
Nord Grand to 20kg do 29kg VPC1, czy odczuwa się to podczas gry i to, że klawisze nie są drewniane? Jak wypada mechanika klawiatury porównując do VPC? Z Kawai znam tylko RM3 z VPC i GFC. Z tego co czytam akcja w MP11SE z GF jest lżejsza niż RH3 w MP7SE, ale klawisze wolniej odbijają? Z kolei, w którymś wątku napisano:


I have an MP11 v1, and the keys over time have become heavier. My middle C is now 61-61 grams. There was a none Teflon/felt issue with my keybed and it may have continued on with the MP11SE.

To normalne, że klawiatura z czasem staje się cięższa? Tu akurat nie SE.
Inna sprawa, dziewczyna z tego forum pisała, że posiadała VPC i Norda, na co dzień grała na akustykach, ale w domu głównie na Nordzie. Więc zastanowiło mnie, że osobie na co dzień obytą z akustykami jednak Nord 'wygodniejszy, lepszy' do grania? Kwestia włącz i graj, ale jednak klawiatura to podstawa, a potem reszta. No to może Nord rekompensuje całą resztą i daje trochę inną odpowiedź instrumentu, wrażenia, co jest czynnikiem, przez który chętniej do niego usiąść i grać.
Jednak nie mam możliwości przetestowania ani NP ani Grand. 
Przy okazji mam pytanie, skąd tak mały rozmiar nordowskiego White Grand w granicach 250mb?

Z góry dziękuję za każde wtrącone 3 grosze,

Pozdrawiam  

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
02.05.2020, 23:04,
#2
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Witam  Smile

Na początek odrzuciłbym Nord Piano 4. Uważam, że ma fatalną akcję. To chyba TP40H, czyli najcięższa wersja Fatara a w tym mechaniźmie najlepiej sprawdza się TP40M czyli średnia waga TP40tki, która była w NP2 i NP3. Już lepiej zachowuje się lekka TP40 w Nord Stage 3 (tam chyba jest TP40L ale głowy nie dam).

Jeśli wbudowane brzmienia Kawai zadowalają, to cenowym kilerem jest MP7SE. Można zapytać o opinię jego użytkowniczkę Lucy:
https://forum.muzykuj.com/showthread.php?tid=2991
Ta kalwiatura RH3 jest naprawdę przyzwoita i gra się komfortowo aczkolwiek drewno VPC1 i dłuższy klawisz swoje jednak robią. Jest to niewielka różnica ale dla wprawnego pianisty może być istotna.

Jeśli chodzi o MP11SE, to akcja GF jest jeszcze bardziej wyczuwalna czy możliwa do kontrolowania dynamiki od VPC1 i tu GF ewidentnie jest Królem klwiatur cyfrowych ale jest nieco ślamazarna w porównaniu do VPC1 i MP7SE czy Granda. Nie nazwałbym klawiatury GF cieższą od VPC1 a raczej nieco wolniejszą. W szybkich przebiegach można ugrzęznąć ale może to kwestia czasu i nauki tej akcji?

Co do wersji klawiatury RH-N w Nord Grand, to ciężko się wypowiedzieć, gdyż nie miałem bezpośredniego porównania jej z wersją RH3 w Kawai ale podejrzewam, że musi być ona ciut lżejsza od RH3 w MP7SE, bo z reguły Nord zwykle uszczupla wagowo swoje instrumenty. Gra się w każdym razie znakomicie, bo sample Norda dodają animuszu. Należy jednak pamiętać, że sample Norda nie mają zbyt wiele do powiedzenia w niskich dynamikach, zwłaszcza pomiędzy piano a pianissimo, co może być odczuwalne w graniu klasyki. Nordy to instrumenty pod estradę jazzowo rozrywkową a na takich estradach często gra się głośno albo co najwyżej (czy raczej najniżej) mezzopiano i o tym trzeba wiedzieć ale to oczywiście zależy, co się będzie grało więc może nie ma o co drzeć szat.

Niestety jak dla mnie nadal czucie kinetyki drewnianych klawiszy w VPC1 zwycięża całokształt Norda Grand wraz z jego czarującymi samplami, zwłaszcza wyjątkowych uprightów, tak więc czucie klawiatury VPC1 przede wszystkim ale też jego klasyczny ascetyczny wygląd. Wizualnie mnie jednak bardziej podchodzi czarny instrument i tu oczko wyżej nad Grandem stawiam MP7SE ale to już kwestia gustu. Jeśli jednak mocne sample są istotne, to należy równie mocno rozważyć Granda.

Mały rozmiar White Grand? To obecnie największy z sampli w bibliotece fortepianów Norda.
Technicznie rzecz ujmując przypuszczam, że to kwestia jakiejś kompresji danych czy coś w tym rodzaju ale tutaj niech już ktoś inny się wypowie.

No no! Nie łatwy wybór przed Panią. Trzeba chyba będzie bardziej wybrać sercem niż rozumem. Polecam zapytać o to swoją podświadomość przed pójściem spać. Powinna pomóc w wyborze.  Wink 

Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.05.2020, 15:41,
#3
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
@Rychubil Bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź. W końcu mąż zdecydował za mnie wiedząc, że serce, nie rozum, już pół roku temu wybrało NG... No to czekam aż przyjdzie i mam nadzieję, że nie odsyłamy. 

Czy dedykowane monitory do Norda będą lepsze od innych w podobnej cenie prócz kwestii estetycznej? 
 
Pozdrawiam

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
04.05.2020, 16:39,
#4
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(04.05.2020, 15:41)shallya napisał(a): W końcu mąż zdecydował za mnie wiedząc, że serce, nie rozum, już pół roku temu wybrało NG... 

Czasem lepiej i szybciej kiedy ktoś za nas podejmie decyzję. Oby wszystko się spodobało. Po dostawie, jak najwięcej ogrywać, żeby w razie czego wymienić na coś innego ale życzę by nie było takiej potrzeby Wink

(04.05.2020, 15:41)shallya napisał(a): Czy dedykowane monitory do Norda będą lepsze od innych w podobnej cenie prócz kwestii estetycznej? 

Ciężko mi powiedzieć ale może lepiej osłuchać różne monitory samemu w jakimś sklepie muzycznym? Monitory norda powinny być dobrze zgrane ze swoim produktem ale czasem różnie to bywa więc sprawdziłbym to właśnousznie. Można ewentualnie jeszcze dopytać na "nord user forum".

Gratulacje w każdym razie  Smile

P. S. Proszę pamiętać o przycisku blokady panelu sterowania, który znajduje się po lewej stronie. Może być przydatny. Dla mnie był konieczny  Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.05.2020, 15:50,
#5
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Ajć no wszystko pięknie lecz jak pech to pech Big Grin Oby nic więcej. 

Prosto z kartonu, po wyjęciu z folii:

Zdj

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
06.05.2020, 16:27,
#6
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Oj przykra niespodzianka. Confused Dodgy 
Jaka decyzja? Zwrot czy będzie własna lakierka?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.05.2020, 17:10,
#7
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(06.05.2020, 16:27)Rychubil napisał(a): Oj przykra niespodzianka. Confused Dodgy 
Jaka decyzja? Zwrot czy będzie własna lakierka?

Zostaje, zawsze można trafić gorzej... coś się wymyśli Smile 

Pozdrawiam

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
06.05.2020, 18:24,
#8
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Przede wszystkim skontaktować się ze sprzedawcą i negocjować rekompensatę czyli obniżenie ceny i zwrot uzgodnionej kwoty. Miałem podobne przypadki z meblami (komody) i za takie nieduże uszczerbki obniżano mi cenę 5-10% a to jak by nie było też mebel ;-)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
06.05.2020, 20:21,
#9
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(06.05.2020, 18:24)bestspec napisał(a): Przede wszystkim skontaktować się ze sprzedawcą i negocjować rekompensatę czyli obniżenie ceny i zwrot uzgodnionej kwoty. Miałem podobne przypadki z meblami (komody) i za takie nieduże uszczerbki obniżano mi cenę 5-10% a to jak by nie było też mebel ;-)

Dziekuję za podpowiedź. Wysłałam do nich wlaśnie maila. Choć już i tak szukam jak i czym zakryć uszczerbek.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
07.05.2020, 09:47,
#10
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(06.05.2020, 20:21)shallya napisał(a):
(06.05.2020, 18:24)bestspec napisał(a): Przede wszystkim skontaktować się ze sprzedawcą i negocjować rekompensatę czyli obniżenie ceny i zwrot uzgodnionej kwoty. Miałem podobne przypadki z meblami (komody) i za takie nieduże uszczerbki obniżano mi cenę 5-10% a to jak by nie było też mebel ;-)

Dziekuję za podpowiedź. Wysłałam do nich wlaśnie maila. Choć już i tak szukam jak i czym zakryć uszczerbek.

Nie wiem jak się tacy fachowcy od mebli drewnianych nazywają ale są tacy którzy się specjalizują w naprawie np zabytkowych bezcennych mebli itp więc pewnie taki ktoś poradziłby sobie w dobraniu koloru, wypełnienieu uszczerbku i miejscowym "ukryciu" uszczerbku ale to by miało sens jak by sprzedawca zgodził się pokryć koszty takiej usługi.
Ewentualnie szukać podobnego lakieru do paznokci Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.05.2020, 10:47,
#11
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Ustalono, że był fabrycznie zapakowany, sklep skontaktuje się z dystrybutorem i spróbują coś wynegocjować. No nic takiego, ale chociaż na ten lakier, żeby się zwróciło Big Grin

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
07.05.2020, 11:38,
#12
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(07.05.2020, 10:47)shallya napisał(a): Ustalono, że był fabrycznie zapakowany, sklep skontaktuje się z dystrybutorem i spróbują coś wynegocjować. No nic takiego, ale chociaż na ten lakier, żeby się zwróciło Big Grin

Powinni zaoferować jakikolwiek zwrot za szkodę albo wymianę instrumentu. Jeśli tego nie zrobią, napisałbym skargę do głównego dystrybutora. To nie zabawka za kilkanaście złotych.
Tak w ogóle, to jakie pierwsze wrażenia na Grandzie (ogólne, klawiatura, brzmienia, obsługa)?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
07.05.2020, 14:06,
#13
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(07.05.2020, 11:38)Rychubil napisał(a):
(07.05.2020, 10:47)shallya napisał(a): Ustalono, że był fabrycznie zapakowany, sklep skontaktuje się z dystrybutorem i spróbują coś wynegocjować. No nic takiego, ale chociaż na ten lakier, żeby się zwróciło Big Grin

Powinni zaoferować jakikolwiek zwrot za szkodę albo wymianę instrumentu. Jeśli tego nie zrobią, napisałbym skargę do głównego dystrybutora. To nie zabawka za kilkanaście złotych.
Tak w ogóle, to jakie pierwsze wrażenia na Grandzie (ogólne, klawiatura, brzmienia, obsługa)?

Wrażenia bardzo pozytywne, ponieważ jakoś się obawiałam lekkiej czy sporo lżejszej akcji, do tego bez drewna klawiszy. Miło mnie zaskoczyło. Oczywiste, że jest mniej wymagająca od VPC, lżej pograć i szybsze przebiegi. To z jednej plus i minus. Brzmienie - bardzo satysfakcjonujące czyli nie zostawiające tego co zawsze po ograniu pianin cyfrowych 'że to jednak nie to, ale pogram i tak z VST'. Tutaj na pewno bez komputera się obejdzie.
 A dopiero tylko White Grand ogrywane i ze dwa inne.
Jedyne co mogę uwzględnić jako tako gorsze to głośność klawiszy, nie czuć tego filcu czy cokolwiek tam zastosowano, o które klawisz uderza po naciśnięciu jak w VPC. Obsługa intuicyjna i o kurcze wszystko pod ręką(!) No gdyby jeszcze nie te zadrapanie. 

Sklep odpisał, że wynegocjował z dystrybutorem... 'nakrywkę na pianino, którą zamówiliśmy dostaniemy gratis'(!) O ironio, 220zł piechotą nie chodzi. Big Grin A śmieszne, ale no już 'nakrywka' nie pomoże. Ja wciąż będę zdania, że na polski rynek trafia inny sort niż na zachód, nie tylko o instrumentach mowa. 

Poza tym to piękny instrument, którego potencjał jak dla mnie - nieograniczony.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
08.05.2020, 15:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.05.2020, 15:16 przez shallya.)
#14
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Przysłano mi okrycie przeciwkurzowe...które już mam, bo jest w każdym komplecie z NG. Drugie jest mi niepotrzebne. Dobra rekompensata. Dystrybutor chyba nie wie co standardowo znajduje się w zestawie. Smile

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
13.05.2020, 14:43,
#15
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Gdyby kogoś ciekawiło.. więc skontaktowałam się z dystrybutorem PL, ze sklepem ponownie. Czekałam na wiadomość co dalej. Minęło kilka dni bez odpowiedzi i dzisiaj napisałam do głównego dystrybutora w Szwecji. 2 godziny później dystrybutor PL oraz sklep maile z informacją, że boczki zostały już zamówione ze Szwecji i będą/będzie wymieniane przez serwis. Dodatkowo dystrybutor zaproponował słuchawki zamiast 'nakrywki' gratis. Więc jednak można...

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
13.05.2020, 16:27,
#16
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Szwedzi pogrozili palcem i nasi musieli zareagować Smile Szkoda że takie rzeczy trzeba załatwiać "drogą siłową" wywołując nacisk. Przypuszczam że gdyby nie kontakt ze Szwedami to zarówno Polski dystrybutor jak i sklep długo jeszcze grały by na zwłokę.
Jakie konkretnie słuchawki zaproponowali ?

Odpowiedz
13.05.2020, 16:34,
#17
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
No właśnie - można! BRAWO!!! Gratuluję konsekwentnego i asertywnego działania Smile

Niech to będzie przykład dla każdego przyszłego nabywcy instrumentu w Polsce, którego jakiś pazerny przedstwiaciel straganiarz w taki sam, ignorancko egoistyczny sposób będzie chciał potraktować. NIE handlarzyno! Bierzesz za to kasę, to wywiązuj się z umowy od A do Z!

Kiedy przeczytałem poprzedni wpis o propozycji nakładki, która już była w wyposażeniu, to mi tak ręce opadły, że nie byłem w stanie nic napisać. Jednak przeszło mi przez myśl napisanie maila do głównego przedstawiciela w Szwecji, no i proszę, machina zadziałała Smile Jak się pójdzie do samej "góry", to wówczas Ci na niższych szczeblach zaraz inaczej śpiewają. No i to jest uczciwe rozwiązanie problemu - wymiana uszkodzonego elementu a nie jakiś pic na wodę i fotomontaż.
Już trochę się naczytałem o przedstawicielswie norda w Polsce i za każdym razem odechciewa się z nimi jakiegokolwiek kontaktu. Sam kiedyś ich zapytałem o szczegół techniczny klawiatury nord piano 2, to udzielili mi błędnej odpowiedzi - tragedia! Nic nie wiedzą i nic nie chcą jak nie muszą.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
13.05.2020, 18:10,
#18
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(13.05.2020, 16:27)Valtari napisał(a): Szwedzi pogrozili palcem i nasi musieli zareagować Smile Szkoda że takie rzeczy trzeba załatwiać "drogą siłową" wywołując nacisk. Przypuszczam że gdyby nie kontakt ze Szwedami to zarówno Polski dystrybutor jak i sklep długo jeszcze grały by na zwłokę.
Jakie konkretnie słuchawki zaproponowali ?

A jakieś Presonus HD9, ale no kit tam ze słuchawkami. Tak się zastanawiam czy jest opcja, żeby to wymieniono u mnie w domu na miejscu jeśli serwis jakiś miejscowy by to odbierał, czy może wyłącznie z odsyłaniem i ryzykowaniem jakby nie patrzeć, innymi uszkodzeniami, heh.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
13.05.2020, 19:46,
#19
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Wydaje mi się że serwis ma jakąś tam siedzibę i obawiam się że nie jeżdżą do klientów. Ale może się mylę.
Jeżeli zabawa w kuriera, to przy dużej dawce pecha to można tak w nieskończoność wymieniać. No nic, trzeba napisać, dopytać, przedstawić obawy.

Odpowiedz
13.05.2020, 21:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.05.2020, 21:16 przez shallya.)
#20
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(13.05.2020, 16:34)Rychubil napisał(a): No właśnie - można! BRAWO!!! Gratuluję konsekwentnego i asertywnego działania  Smile

Niech to będzie przykład dla każdego przyszłego nabywcy instrumentu w Polsce, którego jakiś pazerny przedstwiaciel straganiarz w taki sam, ignorancko egoistyczny sposób będzie chciał potraktować. NIE handlarzyno! Bierzesz za to kasę, to wywiązuj się z umowy od A do Z!

Kiedy przeczytałem poprzedni wpis o propozycji nakładki, która już była w wyposażeniu, to mi tak ręce opadły, że nie byłem w stanie nic napisać. Jednak przeszło mi przez myśl napisanie maila do głównego przedstawiciela w Szwecji, no i proszę, machina zadziałała  Smile  Jak się pójdzie do samej "góry", to wówczas Ci na niższych szczeblach zaraz inaczej śpiewają. No i to jest uczciwe rozwiązanie problemu - wymiana uszkodzonego elementu a nie jakiś pic na wodę i fotomontaż.
Już trochę się naczytałem o przedstawicielswie norda w Polsce i za każdym razem odechciewa się z nimi jakiegokolwiek kontaktu. Sam kiedyś ich zapytałem o szczegół techniczny klawiatury nord piano 2, to udzielili mi błędnej odpowiedzi - tragedia! Nic nie wiedzą i nic nie chcą jak nie muszą.

No proszę.. a dałabym sobie rękę uciąć, że tam to muszą być techniczni fachowcy... Po tym jak dostałam paczkę z osłoną przeciwkurzową napisałam też maila do dystrybutora w UK, który zasugerował, że dystrybutor w Polsce powinien zająć się wymianą panelu, a jeśli takie załatwienie sprawy się nie powiedzie to wtedy kontaktować się także ze Szwecją.

Na temat osłony importer w PL przekazał info do sklepu, że mieli instrumenty z kilku dostaw, w ostatniej już nie było 'nakrywek', a w poprzednich były. Nie wnikam już głębiej w temat. Ważne, że będzie zrobione.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
13.05.2020, 23:53,
#21
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(13.05.2020, 18:10)shallya napisał(a): Tak się zastanawiam czy jest opcja, żeby to wymieniono u mnie w domu na miejscu ...

Yamaha oferuje taką opcję, czego dowodem jest naprawa Yamahy P-515 kolegi pawelsz ale czy przedstawicielstwo norda stać na taki gest? Moim zdaniem, zawsze warto zapytać.

(13.05.2020, 21:08)shallya napisał(a): No proszę.. a dałabym sobie rękę uciąć, że tam to muszą być techniczni fachowcy... 

Niestety ale często bywa wręcz odwrotnie więc proszę nie kłaść pod topór swych rąk, bo szybko można je stracić i to obie  Sad

(13.05.2020, 21:08)shallya napisał(a): ... napisałam też maila do dystrybutora w UK, który zasugerował, że dystrybutor w Polsce powinien zająć się wymianą panelu, a jeśli takie załatwienie sprawy się nie powiedzie to wtedy kontaktować się także ze Szwecją.

... wstyd państwo z Audiostacji Confused

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.05.2020, 08:36,
#22
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(13.05.2020, 18:10)shallya napisał(a): Tak się zastanawiam czy jest opcja, żeby to wymieniono u mnie w domu na miejscu jeśli serwis jakiś miejscowy by to odbierał, ........

Nie wiem jak te boczki są mocowane w Nordzie ale w większości instrumentów z drewnianymi boczkami da się odkręcić/przykręcić nie rozbierając instrumentu i jest to bardzo proste bo zazwyczaj trymają się na śrubkach pod spodem i z tyłu obudowy. Wystarczy te śrubki wykręcić i pociągnąć boczek w bok i już mamy zdjęty a zakłada się analogicznie odwrotnie.

Gdyby dla takiej pierdoły kazali przysyłać do siebie instrument do dupa a nie serwis Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
16.05.2020, 11:55,
#23
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(16.05.2020, 08:36)bestspec napisał(a):
(13.05.2020, 18:10)shallya napisał(a): Tak się zastanawiam czy jest opcja, żeby to wymieniono u mnie w domu na miejscu jeśli serwis jakiś miejscowy by to odbierał, ........

Nie wiem jak te boczki są mocowane w Nordzie ale w większości instrumentów z drewnianymi boczkami da się odkręcić/przykręcić nie rozbierając instrumentu i jest to bardzo proste bo zazwyczaj trymają się na śrubkach pod spodem i z tyłu obudowy. Wystarczy te śrubki wykręcić i pociągnąć boczek w bok i już mamy zdjęty a zakłada się analogicznie odwrotnie.

Gdyby dla takiej pierdoły kazali przysyłać do siebie instrument do dupa a nie serwis Wink

Póki jest gwarancja zwykle nie wolno żadnej śrubki tknąć by gwarancji nie stracić.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
16.05.2020, 16:39,
#24
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(16.05.2020, 08:36)bestspec napisał(a):
(13.05.2020, 18:10)shallya napisał(a): Tak się zastanawiam czy jest opcja, żeby to wymieniono u mnie w domu na miejscu jeśli serwis jakiś miejscowy by to odbierał, ........

Nie wiem jak te boczki są mocowane w Nordzie ale w większości instrumentów z drewnianymi boczkami da się odkręcić/przykręcić nie rozbierając instrumentu i jest to bardzo proste bo zazwyczaj trymają się na śrubkach pod spodem i z tyłu obudowy. Wystarczy te śrubki wykręcić i pociągnąć boczek w bok i już mamy zdjęty a zakłada się analogicznie odwrotnie.

Gdyby dla takiej pierdoły kazali przysyłać do siebie instrument do dupa a nie serwis Wink

No właśnie.. nie ma tu przecież żadnej ingerencji w elektronikę, moduł czy cokolwiek, ani naruszenia plomb.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
16.05.2020, 17:01,
#25
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(16.05.2020, 16:39)shallya napisał(a):
(16.05.2020, 08:36)bestspec napisał(a):
(13.05.2020, 18:10)shallya napisał(a): Tak się zastanawiam czy jest opcja, żeby to wymieniono u mnie w domu na miejscu jeśli serwis jakiś miejscowy by to odbierał, ........

Nie wiem jak te boczki są mocowane w Nordzie ale w większości instrumentów z drewnianymi boczkami da się odkręcić/przykręcić nie rozbierając instrumentu i jest to bardzo proste bo zazwyczaj trymają się na śrubkach pod spodem i z tyłu obudowy. Wystarczy te śrubki wykręcić i pociągnąć boczek w bok i już mamy zdjęty a zakłada się analogicznie odwrotnie.

Gdyby dla takiej pierdoły kazali przysyłać do siebie instrument do dupa a nie serwis Wink

No właśnie.. nie ma tu przecież żadnej ingerencji w elektronikę, moduł czy cokolwiek, ani naruszenia plomb.

Podtrzymuję zdanie pawelsza. Nie ważne, że nie ingerujemy w elektronikę. Jakakolwiek ingerencja własna czy nawet fachowca z po za serwisu, oznacza utratę gwarancji. Cwany przedstawiciel może to wykorzystać w celu odmowy naprawy bądź obciążenia kosztami naprawy właściciela sprzętu a ceny mają zazwyczaj odpowiednie. Byłbym więc ostrożny.

W profesjonalnych serwisach używa się śrubokrętów z miernikami docisku śrub. Taki miernik wykaże czy śruba była już odkręcana czy jeszcze nie i czy jej siła trzymania odpowiada standardom montażu producenta.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.05.2020, 17:12,
#26
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Właśnie się przyjrzałam i ten lewy bok to nie tylko kwestia tej rysy zadrapania, ale nawet śruby inaczej wyglądają niż na prawym. Jeden dolny szczególnie, ta głębiej osadzona śruba z odrapanym dookoła. Zdjęcia: 1 i 2 to prawy bok, 3-5 lewy do wymiany. Przekonwertowało do gorszej jakości w pdfie, ale widać i tak.

Zdjecia

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
16.05.2020, 17:26,
#27
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(16.05.2020, 17:01)Rychubil napisał(a):
(16.05.2020, 16:39)shallya napisał(a):
(16.05.2020, 08:36)bestspec napisał(a):
(13.05.2020, 18:10)shallya napisał(a): Tak się zastanawiam czy jest opcja, żeby to wymieniono u mnie w domu na miejscu jeśli serwis jakiś miejscowy by to odbierał, ........

Nie wiem jak te boczki są mocowane w Nordzie ale w większości instrumentów z drewnianymi boczkami da się odkręcić/przykręcić nie rozbierając instrumentu i jest to bardzo proste bo zazwyczaj trymają się na śrubkach pod spodem i z tyłu obudowy. Wystarczy te śrubki wykręcić i pociągnąć boczek w bok i już mamy zdjęty a zakłada się analogicznie odwrotnie.

Gdyby dla takiej pierdoły kazali przysyłać do siebie instrument do dupa a nie serwis Wink

No właśnie.. nie ma tu przecież żadnej ingerencji w elektronikę, moduł czy cokolwiek, ani naruszenia plomb.

Podtrzymuję zdanie pawelsza. Nie ważne, że nie ingerujemy w elektronikę. Jakakolwiek ingerencja własna czy nawet fachowca z po za serwisu, oznacza utratę gwarancji. Cwany przedstawiciel może to wykorzystać w celu odmowy naprawy bądź obciążenia kosztami naprawy właściciela sprzętu a ceny mają zazwyczaj odpowiednie. Byłbym więc ostrożny.

W profesjonalnych serwisach używa się śrubokrętów z miernikami docisku śrub. Taki miernik wykaże czy śruba była już odkręcana czy jeszcze nie i czy jej siła trzymania odpowiada standardom montażu producenta.

Oby profesjonalne w naszym kraju oznaczało to co w innych.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
16.05.2020, 20:58,
#28
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Panowie, czy ja już przesadzam? Usiadłam i słyszę takie brzęczenie. Przy zbliżeniu się do wyświetlacza i panelu całego wyraźniej i głośniej stamtąd to słychać. Poprzełączałam kabel zasilający do innego gniazdka, z listwą, bez listwy. To samo. 

Tutaj

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
16.05.2020, 21:30,
#29
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(16.05.2020, 17:01)Rychubil napisał(a):
(16.05.2020, 16:39)shallya napisał(a):
(16.05.2020, 08:36)bestspec napisał(a):
(13.05.2020, 18:10)shallya napisał(a): Tak się zastanawiam czy jest opcja, żeby to wymieniono u mnie w domu na miejscu jeśli serwis jakiś miejscowy by to odbierał, ........

Nie wiem jak te boczki są mocowane w Nordzie ale w większości instrumentów z drewnianymi boczkami da się odkręcić/przykręcić nie rozbierając instrumentu i jest to bardzo proste bo zazwyczaj trymają się na śrubkach pod spodem i z tyłu obudowy. Wystarczy te śrubki wykręcić i pociągnąć boczek w bok i już mamy zdjęty a zakłada się analogicznie odwrotnie.

Gdyby dla takiej pierdoły kazali przysyłać do siebie instrument do dupa a nie serwis Wink

No właśnie.. nie ma tu przecież żadnej ingerencji w elektronikę, moduł czy cokolwiek, ani naruszenia plomb.

Podtrzymuję zdanie pawelsza. Nie ważne, że nie ingerujemy w elektronikę. Jakakolwiek ingerencja własna czy nawet fachowca z po za serwisu, oznacza utratę gwarancji. Cwany przedstawiciel może to wykorzystać w celu odmowy naprawy bądź obciążenia kosztami naprawy właściciela sprzętu a ceny mają zazwyczaj odpowiednie. Byłbym więc ostrożny.

W profesjonalnych serwisach używa się śrubokrętów z miernikami docisku śrub. Taki miernik wykaże czy śruba była już odkręcana czy jeszcze nie i czy jej siła trzymania odpowiada standardom montażu producenta.

Bez paniki Wink Mnie tylko chodziło o to, że to tak prosta robota że nie potrzeba do tego oscyloskopa itp więc powinni sie pofatygować z przysłowiowym wkrętakiem do klienta i wymienić ten boczek, a nie żądać aby odsyłać do nich instrument.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
16.05.2020, 23:03,
#30
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(16.05.2020, 20:58)shallya napisał(a): Panowie, czy ja już przesadzam? Usiadłam i słyszę takie brzęczenie. Przy zbliżeniu się do wyświetlacza i panelu całego wyraźniej i głośniej stamtąd to słychać. Poprzełączałam kabel zasilający do innego gniazdka, z listwą, bez listwy. To samo. 

Tutaj

Nie podoba mi się to brzęczenie. Wysłałbym jak najszybciej ten filmik do przedstawiciala ale też do Szwedów z zapytaniem o co tu chodzi. W każdym razem nie jest to normalne.

P. S. Uszkodzony boczek, teraz to brzęczenie. Oj coś mi tu pachnie modelem z reklamacji. 

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 162 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  Kawai CN301 vs CA49 - co wybrać? Toluen 1 787 23.06.2023, 15:25
Ostatni post: pawelsz
  Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów gosciu_co_zaczyna 7 2,221 17.03.2023, 09:29
Ostatni post: gosciu_co_zaczyna
  Kawai VPC 1 czy coś innego??? accordiola 2 1,225 01.01.2023, 10:16
Ostatni post: shallya
  Yamaha czy Kawai Ravemag 3 1,713 26.10.2022, 16:02
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS