Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
16.05.2020, 23:43,
#31
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Jeśli nie minęły jeszcze 2 tygodnie a chyba nie minęły to polecam zwrócić i kupić nowy egz. Szkoda czasu na zabawę w reklamacje bo może więcej przebywać w serwisie jak w domu przez najbliższe kilak miesięcy.
Widać niedoróbki montażowe itp więc albo to jakiś pechowy model albo jakiś powystawowy tłuczony już na pokazach itp.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
17.05.2020, 10:59,
#32
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(16.05.2020, 23:43)bestspec napisał(a): Jeśli nie minęły jeszcze 2 tygodnie a chyba nie minęły to polecam zwrócić i kupić nowy egz. Szkoda czasu na zabawę w reklamacje bo może więcej przebywać w serwisie jak w domu przez najbliższe kilak miesięcy.

Zgadzam się, to najlepsze rozwiązanie. Pozbyłbym się tego egzemplarza.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
18.05.2020, 17:15,
#33
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Dziękuję za odpowiedzi. Były pomocne w odniesieniu się do całej sprawy. Szwecja po otrzymaniu filmiku odpisała dzisiaj, że instrument do serwisu. Dystrybutor mógłby wymienić na inny egzemplarz po otrzymaniu tego wadliwego. Ile by to wszystko trwało tego nie wiem. Pianino zwracamy, a sklep robi zwrot kosztów. Dobrze, że w porę te brzęczenie wyszło, bo na wymianę samego boku byłam w stanie przystać. Odnośnie panelu, gdyby ktoś był ciekaw Szwecja odpisała tak:
 'The marks of especially the left panel are not ok by our standards.
We have been contacted by your Polish distributor about this errand and will provide you with new wooden panels. (FYI, it is not rare that the depth of the holes for the screws are slightly different as the wooden sides are handmade.) '

Ja z kolei myślałam, że to właśnie 'handmade' nie ma takich niedoróbek montażowych Smile

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
18.05.2020, 18:51,
#34
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(18.05.2020, 17:15)shallya napisał(a): Pianino zwracamy, a sklep robi zwrot kosztów.

Dobra decyzja.
Ze swojego doświadczenia z czystym sumieniem mogę polecić Thomann'a. Za każdym razem kupując coś od nich, sprzęt był znakomicie zabezpieczony. Wszelkie procedury ewentualnych reklamacji i zwrotów ponoć również przebiegają sprawnie i bezproblemowo.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.05.2020, 09:46,
#35
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
https://www.norduserforum.com/nord-stage...15248.html

Więc te brzęczenie wychodzi na to, że jest rzeczą normalną. W wielu wątkach widzę temat się powtarza, z oledowymi wyświetlaczami to powszechne. No niestety, dla mnie odpada. Choć nie należę do osób, które słyszą ładowarki w kontakcie, ale zbyt głośne mi to by zignorować to buczenie.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
19.05.2020, 12:44,
#36
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(19.05.2020, 09:46)shallya napisał(a): https://www.norduserforum.com/nord-stage...15248.html

Więc te brzęczenie wychodzi na to, że jest rzeczą normalną.

Nord tym samym udowadnia, że ich instrumenty przeznaczone są głównie na estradę, gdzie zazwyczaj jest głośno. Oczywiście w studio takie brzęczenie też może nie przeszkadzać, bo jednak gra się tam w słuchawkach. Ciekawe czy tak jest w każdym najnowszym egzemplarzu i modelu norda? Miałem kiedyś nord piano 2 i nie pamiętam żadnego takiego hałasu dochodzącego z jego pokładu a gdyby był, to na pewno bym go usłyszał. Może w moim nordzie nie brzęczało dlatego, że wówczas tam jeszcze był nieco inny wyświetlacz - jasny oled, który był bardzo mały, bo miał zaledwie 2 linijki tekstu. W Grand i NS3 już są większe czarno białe oledy.
... a może to nie przyczyna wyświetlacza, tylko jakiegoś transformatora?
Przyznam, że sam też należę do osób, które też nie słyszą ładowarek ale nie toleruję takich brzęczeń w instrumentach czy odtwarzaczach muzycznych i nie wyobrażam sobie wydać TAKICH pieniędzy na instrument, który monotonnie brzęczy w moim zaciszu domowym. Denerwujące, nie wytrzymałbym Dodgy Już widzę siebie jak bym się wściekł i chodził struty Angry Sad a byłem blisko decyzji zakupu Granda.
No cóż, współczuję rozczarownia. Jeśli ten instrument ma grać tylko i wyłącznie w domu, to ciężko by było z tym wytrzymać.

Jaka decyzja, wymiana czy rezygnacja z norda?
Jeśli nord odpada, to jaki inny instrument?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.05.2020, 15:44,
#37
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Myślę że ktoś tu próbuje dorabiać niestworzone teorie do tej przypadłości a prawdy przecież nie powiedzą bo przyznanie się do błędu jest niepolityczne. Większość ekranów telefonów jest w technologi OLED i czy komuś brzęczy telefon? Wink
Po za tym wiele nowych instrumentów innych firm też wykorzystuje oledowe wyświetlacze włącznie z Nordem w innych modelach i co tam problemu nie ma?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.05.2020, 15:58,
#38
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Dam przykład z innej branży. Używam w pracy miernika elektrycznego wyposażonego w duży wyświetlacz. Z okolic tego wyświetlacza również słychać wyraźne brzęczenie. Podświetlenie tego wyświetlacza realizowanie jest po przez podłożoną pod niego folię elektroluminescencyjną. Ta folia zasiana jest z inwertera

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1756990.html

I to właśnie inwerter jest źródłem tego dźwięku. Okazuje się też że to częsty problem

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2102180.html

Prawdopodobnie w Nordzie podświetlenie wykonane jest w taki sam sposób.

Odpowiedz
19.05.2020, 19:54,
#39
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(19.05.2020, 15:58)Valtari napisał(a): Dam przykład z innej branży. Używam w pracy miernika elektrycznego wyposażonego w duży wyświetlacz. Z okolic tego wyświetlacza również słychać wyraźne brzęczenie. Podświetlenie tego wyświetlacza realizowanie jest po przez podłożoną pod niego folię elektroluminescencyjną. Ta folia zasiana jest z inwertera

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1756990.html

I to właśnie inwerter jest źródłem tego dźwięku. Okazuje się też że to częsty problem

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2102180.html

Prawdopodobnie w Nordzie podświetlenie wykonane jest w taki sam sposób.

Z twoich przykładów wynika co najwyżej że nord w tym modelu źle dobrał ukłąd zasilania wyświetlacza więc to trochę słabe bo przecież faza testów na pewno była a brzęczenie to nie jest czymś powszechnym a już na pewno niepożądanym w urządzeniach tego typu.

Swoją drogą ciekawe czy to też się zdarza w ich innych instrumentach. Jeśli obiło wam się to o uszy to dajcie znać.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.05.2020, 23:04,
#40
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Parę dni temu odwiedziliśmy sklep muzyczny. W dziale pianin były Yamahy z systemem silent. Po ograniu nie chciałam już innego instrumentu, lecz cena znacznie przekraczająca założony budżet. Sprzedawca informował, że co do ceny się na pewno dogadamy, ale nie proponował konkretnej obniżki lecz gratis ława, słuchawki i adapter do wifi. Wzięliśmy fakturę, żeby później zrobić przelew. Cena niższa niż na Thomannie więc i tak wydawało się korzystnie. Wczoraj znalazłam na stronie Grzegorza Rychlika model wyższy tego pianina, stan również jako nowe, z tym że sprawdzone i przez niego ograne, na stanie w sklepie. Cena 5tys. mniej niż w innych sklepach. Sklep kontaktował się czy decydujemy się na zakup jak było umówione, poinformowaliśmy, że jednak chcemy kupić model wyższy, bo ostatecznie wychodzi dopłata jedyne 2tys. zł. Na co sklep odpowiada, że również sprzedadzą nam ten model z obniżką 4tys. zł (u nich taniej stąd 4) po tyle co u tego pana. I tu i tu transport, strojenie w cenie. Po rozmowie doszłam do wniosku, że o wiele bardziej zaufam komuś, kto naprawdę dba i zna się na instrumentach niż temu, który na moje 'czy mógłby pan również sam mi je zademonstrować, informuje, że niestety nie gra Smile więc czekam aktualnie na Yamahę B2 SC2. Mam nadzieję, że intuicja nie zawiedzie. Miał być jakiś kompromis budżetowo jakościowy, ale no trzeba było mi nie siadać do akustyka... Dało mi to do myślenia, ile to razy przepłaca się za sprzęt jeśli sklep nie ma problemu z zaoferowanien oferty konkurencji od ręki na parę tys. w dół od ceny wyjściowej. Plus dla tego Pana, że od razu konkretna cena i bez januszowania/do negocjacji. Osobiście kupuję takie podejście do sprzedaży Smile choć może chwalę dzień przed zachodem słońca, oby nie.

Dobrej nocy Smile

Ps. Pytałam chłopaka na dziale z syntezatorami czy mógłby sprawdzić (na ten dział nie wpuszczali w tej godzinie ze względu na wirusa Smile rozmowa odbywała się w drzwiach), czy u nich Nordy też mają brzeczącze wyświetlacze. Wrócił za chwilę, powiedział, żeby przyjść w przyszłym tygodniu. Nie dowiedziałam się niczego, prócz tego, że mają NG Smile

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
26.05.2020, 12:28,
#41
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(25.05.2020, 23:04)shallya napisał(a): Parę dni temu odwiedziliśmy sklep muzyczny. W dziale pianin były Yamahy z systemem silent. Po ograniu nie chciałam już innego instrumentu,

Ho ho! No to poszybowaliśmy konkretnie  Wink
Gratuluję i życzę aby to już był ostatecznie trafiony i w pełni działający instrument.

(25.05.2020, 23:04)shallya napisał(a): Po rozmowie doszłam do wniosku, że o wiele bardziej zaufam komuś, kto naprawdę dba i zna się na instrumentach ...

Zgadzam się  Smile

(25.05.2020, 23:04)shallya napisał(a): ... niż temu, który na moje 'czy mógłby pan również sam mi je zademonstrować, informuje, że niestety nie gra Smile

niedowiary  Confused  Huh  Big Grin  ale wierzę, że tak mogło być, bo sam nieraz spotkałem się w sklepach muzycznych z takimi albo i jeszcze "ciekawszymi" odpowiedziami.

(25.05.2020, 23:04)shallya napisał(a): Plus dla tego Pana, że od razu konkretna cena i bez januszowania/do negocjacji. Osobiście kupuję takie podejście do sprzedaży Smile

Też popieram takie podejście do tematu  Smile

(25.05.2020, 23:04)shallya napisał(a): Ps. Pytałam chłopaka na dziale z syntezatorami czy mógłby sprawdzić (na ten dział nie wpuszczali w tej godzinie ze względu na wirusa Smile rozmowa odbywała się w drzwiach), czy u nich Nordy też mają brzeczącze wyświetlacze. Wrócił za chwilę, powiedział, żeby przyjść w przyszłym tygodniu. Nie dowiedziałam się niczego, prócz tego, że mają NG Smile

To też piękny "kwiatek" - tragedia  Dodgy

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.05.2020, 13:16,
#42
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
(25.05.2020, 23:04)shallya napisał(a):   'czy mógłby pan również sam mi je zademonstrować, informuje, że niestety nie gra Smile 

Bardzo często nie tylko nie gra, ale też się nie zna. Często jest tak, że jest jeden pracownik od wszystkiego. W sklepach które są w mojej okolicy sprzedawcy to raczej gitarzyści i to widać przy prezentacji instrumentu klientowi zainteresowanemu gitarą. Niestety w przypadku instrumentów klawiszowych brak nawet znajomości oferty swojego sklepu, podpieranie się stroną internetową przy jakimkolwiek pytaniu.

Mój znajomy stojąc w sklepie przy jakimś pianinie cyfrowym wymyślał bzdury, mówiąc sprzedawcy o funkcjach których ten instrument nie posiadał. Sprzedawca tylko przytakiwał Smile

Odpowiedz
27.05.2020, 19:38,
#43
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Sklep muzyczny ciężki chlebWink Ludzie którzy potrafią zagrać na kilku rożnych typach instrumentów z reguły dla nas grają a nie sprzedają instrumenty Wink
Sam sprzedaję skomplikowane technicznie urządzenia transportu pionowego i wiem że wiedza o tym co się sprzedaje to podstawa ale w sklepie muzycznym sprawdził bym się co najwyżej na stoisku z nagłośnieniem i instrumentami klawiszowymi i nic po za tym (w reszcie instrumentów mógł bym się tylko wykazać wiedzą teoretyczną którą próbował bym nabyć  jednak to mogło by się okazać za mało) Wink.
Generalnie branża sprzedaży cierpi na brak fachowców i niestety jeśli nie trafimy na kogoś z doświadczeniem albo pasjonata to mamy pecha.
Niestety tak to wszystko działa że dla przełożonych tych sprzedawców jest ważniejsze kto najwięcej sprzedaje a nie kto jest najlepszym fachowcem i to się raczej nie zmieni (dlatego wspomniałem o pasjonatach czyli ludziach którzy już wiedzą co sprzedają albo chcą wiedzieć i tą wiedzę nabywają i rozszerzają systematycznie)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.05.2020, 12:21,
#44
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Ale prosta sprawa - trudno, żeby w każdym muzycznym pracował lokalny Mike Oldfield.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
28.05.2020, 12:57,
#45
RE: Kawai MP7SE / MP11SE / Nord Piano 4 / Nord Grand
Duże, uznane na rynku sklepy na każdy dział zatrudniają odpowiedniego człowieka. No ale z racji dużych obrotów mogą sobie na to pozwolić. Te mniejsze muszą znaleźć jakiś kompromis i zatrudnić człowieka który w miarę ogarnia temat sprzętu muzycznego jako całość. Tylko że nawet Mike Oldfield nie pomoże jeżeli nie będzie znał oferty sklepu w którym pracuje.
Można też podejść jeszcze inaczej, pewien sklep w Katowicach o krótkiej nazwie zatrudnia księgowego Smile Byłem w tym sklepie parę razy i gość zawsze siedzi przy komputerze a jego zainteresowanie tym, co dzieje się na sali jest zerowe.
Prawdopodobnie ten pracownik zna ofertę bardzo dobrze (zakładam że robi zamówienia, lub zajmuje się obsługą strony internetowej sklepu), tylko co z tego jak trzeba go namawiać i prosić żeby coś sprzedał Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 162 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  Kawai CN301 vs CA49 - co wybrać? Toluen 1 787 23.06.2023, 15:25
Ostatni post: pawelsz
  Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów gosciu_co_zaczyna 7 2,221 17.03.2023, 09:29
Ostatni post: gosciu_co_zaczyna
  Kawai VPC 1 czy coś innego??? accordiola 2 1,227 01.01.2023, 10:16
Ostatni post: shallya
  Yamaha czy Kawai Ravemag 3 1,715 26.10.2022, 16:02
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS