Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sonivox 88 na ipadzie
26.05.2021, 19:25,
#1
sonivox 88 na ipadzie
Jako, że okres komunijny już za nami to córka dorobiła się ipada 8 gen. Naszła mnie myśl, żeby odstawić PC z winem i podpiąć M-audio hammera do tego ipada. Cały czas nie jestem zadowolony z pracy PC->Hammer, bo często trafiają się artefakty brzmieniowe, ścinki dźwięku, czy totalna zawiecha. Mam sonivoxa dokładanego do hammera i standardowo wchodzę na stronę i ściągam. Wybrałem wersję na maca. Ściągnął się plik pkg i zaczeły się schody. Niczym nie potrafię zainicjować instalacji wtyczki na ipada. Zdecydowanie czas mnie wyprzedził technologicznie. Czy taka instalacja jest w ogóle możliwa? Czy jestem skazany na granie podstawowym pianem w garage band? Czekam również na przejściówkę do podłączenia klawiatury sterującej do ipada.

Pomocy

Odpowiedz
27.05.2021, 15:53,
#2
RE: sonivox 88 na ipadzie
(26.05.2021, 19:25)klezmer_stg napisał(a): Jako, że okres komunijny już za nami to córka dorobiła się ipada 8 gen. Naszła mnie myśl, żeby odstawić PC z winem i podpiąć M-audio hammera do tego ipada. Cały czas nie jestem zadowolony z pracy PC->Hammer, bo często trafiają się artefakty brzmieniowe, ścinki dźwięku, czy totalna zawiecha. Mam sonivoxa dokładanego do hammera i standardowo wchodzę na stronę i ściągam. Wybrałem wersję na maca. Ściągnął się plik pkg i zaczeły się schody. Niczym nie potrafię zainicjować instalacji wtyczki na ipada. Zdecydowanie czas mnie wyprzedził technologicznie. Czy taka instalacja jest w ogóle możliwa? Czy jestem skazany na granie podstawowym pianem w garage band? Czekam również na przejściówkę do podłączenia klawiatury sterującej do ipada.

Pomocy

Przede wszystkim iPad ma inny system operacyjny niż Mac(ipad ma iOS a Mac OS X) i dlatego ci to nie pójdzie. Z informacji na stronie Sonivox wynika że 88 jest na Win i na Mac ale nie na iPad. Na ipad zainstalujesz całe mnóstwo instrumentów od syntezatorów po pianina ale szukaj w aplikacji sklepu App Store która znajduje sie w iPad (kafelek o nazwie App Store). Tylko w ten sposób czyli za pomocą App Store zainstalujesz nowe aplikacjie do iPad (legalnie).
Ja mam zainstalowane np piano Korg Module Pro (które ma już porządne piano ale można tez dokupić rozszerzenia  np z Synthogy Ivory American D Grand czy German Steinway D) ale jest też Ravenscroft 275 i np darmowe Collosus Piano.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.05.2021, 18:38,
#3
RE: sonivox 88 na ipadzie
Niestety obawiałem się takiej odpowiedzi. Dziś odebrałem kapele do podłączenia. Zobaczę jak to działa i jak to brzmi. Szkoda, że nie mogę skorzystać z brzmienia za które zapłaciłem. Rabencroft brzmi całkiem całkiem ale to 200zl. No nic. Zbieram dalej na kawai ca a do tego czasu muszę się męczyć z tym co mam.

Odpowiedz
27.05.2021, 18:59,
#4
RE: sonivox 88 na ipadzie
(27.05.2021, 18:38)klezmer_stg napisał(a): Niestety obawiałem się takiej odpowiedzi. Dziś odebrałem kapele do podłączenia. Zobaczę jak to działa i jak to brzmi. Szkoda, że nie mogę skorzystać z brzmienia za które zapłaciłem. Rabencroft brzmi całkiem całkiem ale to 200zl. No nic. Zbieram dalej na kawai ca a do tego czasu muszę się męczyć z tym co mam.

Niestety tak dobrze to nie ma i nawet jak aplikacja jest dostępna na wszystkie systemy przykładowo gdyby Sonivox 88 był również dostępny na iPad to nie dostał byś go za darmo a normalnie musisz go kupić.
Nie spotkałem jeszcze takiego przypadku aby kupując syntezator pod Win to jego wersja dla iPad była dla mnie dostępna za darmo a mam na ipad kilka takich syntezatorów które są dostępne i dla Win i Mac i iPad jednocześnie a trzeba za nie osobno płacićWink
Zainstaluj sobie na ipad Korg Module (nie Pro) bo jest za darmo i jest tam ten fortepian w pełnej wersji i może ci przypadnie do gustu (dla mnie OK jak na iPad). W darmowej wersji masz tylko jeden instrument czyli ten fortepian. Wersjia Pro ma więcej instrumentów i barw i można do niej dokupować rozszerzenia z innymi instrumentami i barwami w tym te dwa fortepiany od Synolgy co pisałem wcześniej. Raz na jakiś czas jest promocja 30-50% to sobie może wtedy taniej podniesiesz do wersji Pro.

Tu masz porównianie między wersją Pro a darmową:

[Obrazek: g1ezzsrjr60s.jpeg]

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.05.2021, 22:58,
#5
RE: sonivox 88 na ipadzie
Kabel dotarł i pobawiłem się odrobinę. Co mnie urzeka to prostota działania. Odpalam aplikację, podłączam klawiaturę i już. Mozna grać. Żadnych sterowników, opóźnień, artefaktów itd. Niestety darmowe brzmienia bardzo odbiegają od mojego sonivoxxa z którym się już nieco osłuchałem. Po przepięciu kabli po PC od razu czuć różnicę w jakości. Chciałbym mieć możliwość zagrania na tym ravenie przez 7 dni testowo za darmo. Niestety nie zaryzykuję 200zł, żeby się przekonać, że nie jest tak kolorowy jak bym chciał.

Sonivox daje mi dwie licencje więc z powodzeniem mógłbym mieć go na PC i mac-u/ipadzie. To chyba powinno być bardziej ujednolicone. Gdyby sonivox odpalił na ipadzie to miałbym więcej czasu na zbieranie fotruny za kawai. Muszę jednak przycisnąć pasa.

Odpowiedz
28.05.2021, 00:20,
#6
RE: sonivox 88 na ipadzie
(27.05.2021, 22:58)klezmer_stg napisał(a): Sonivox daje mi dwie licencje więc z powodzeniem mógłbym mieć go na PC i mac-u/ipadzie. To chyba powinno być bardziej ujednolicone. Gdyby sonivox odpalił na ipadzie to miałbym więcej czasu na zbieranie fotruny za kawai. Muszę jednak przycisnąć pasa.

No na komputery stacjonarne/laptopy licencja na programy muzyczne jest jedna wspólna dla PC i MAC najczęściej ale na iPad zawsze trzeba dokupić osobno. Niestety na iPady głównie dużo syntezatorów a z pianinami gorzej. Sonivox 88 na tą chwilę jest nie do uruchomienia na ipad do czasu kiedy nie zrobią specjalnej wersji na ipad ale chyba sie na to nie zanosi, bo chyba jeszcze nic nie zrobili na ipady.
Na ipady nie ma wersji próbnych więc niestety trzeba kupić aby sprawdzić i liczyć że się będzie podobało.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.05.2021, 01:36,
#7
RE: sonivox 88 na ipadzie
(28.05.2021, 00:20)bestspec napisał(a):
(27.05.2021, 22:58)klezmer_stg napisał(a): Sonivox daje mi dwie licencje więc z powodzeniem mógłbym mieć go na PC i mac-u/ipadzie. To chyba powinno być bardziej ujednolicone. Gdyby sonivox odpalił na ipadzie to miałbym więcej czasu na zbieranie fotruny za kawai. Muszę jednak przycisnąć pasa.

No na komputery stacjonarne/laptopy licencja na programy muzyczne jest jedna wspólna dla PC i MAC najczęściej ale na iPad zawsze trzeba dokupić osobno. Niestety na iPady głównie dużo syntezatorów a z pianinami gorzej. Sonivox 88 na tą chwilę jest nie do uruchomienia na ipad do czasu kiedy nie zrobią specjalnej wersji na ipad ale chyba sie na to nie zanosi, bo chyba jeszcze nic nie zrobili na ipady.
Na ipady nie ma wersji próbnych więc niestety trzeba kupić aby sprawdzić i liczyć że się będzie podobało.

Zatem kicha. Bawić się można, grać trzeba na instrumencie...

Odpowiedz
28.05.2021, 07:57,
#8
RE: sonivox 88 na ipadzie
Skoro na iPadzie ci sie podoba praca i nie podoba ci się praca z PC to pomyśl o zamianie PC na MAC. Nie trzeba kupować firmowanej drożyzny bo można robić też składaki tanim kosztem jak w przypadku PC ( w sieci na pewno znajdziesz info co i jak).
Ja uważam że musisz mieć źle skonfigurowane PC do muzyki bo skoro masz przycinki czy przytkania to znaczy że masz przeciążenie systemu audio czyli ustawiony za mały bufor sampli (aby latencja była mniejsza) i nie wyrabia ci na tych ustawieniach procesor w PC i/lub karta muzyczna. Jak masz to wszystko dobrze skonfigurowane to nie ma prawa sie nic dziać (u mnie sie nie dzieje) i u mnie np mój laptop działa lepiej niż mój iPad i laptop ma mniejszą latencję (bardzo dużo zależy od tego jakie sie ma PC/laptop).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.05.2021, 10:18,
#9
RE: sonivox 88 na ipadzie
(28.05.2021, 07:57)bestspec napisał(a): Skoro na iPadzie ci sie podoba praca i nie podoba ci się praca z PC to pomyśl o zamianie PC na MAC. Nie trzeba kupować firmowanej drożyzny bo można robić też składaki tanim kosztem jak w przypadku PC ( w sieci na pewno znajdziesz info co i jak).
Ja uważam że musisz mieć źle skonfigurowane PC do muzyki bo skoro masz przycinki czy przytkania to znaczy że masz przeciążenie systemu audio czyli ustawiony za mały bufor sampli (aby latencja była mniejsza) i nie wyrabia ci na tych ustawieniach procesor w PC i/lub karta muzyczna. Jak masz to wszystko dobrze skonfigurowane to nie ma prawa sie nic dziać (u mnie sie nie dzieje) i u mnie np mój laptop działa lepiej niż mój iPad i laptop ma mniejszą latencję (bardzo dużo zależy od tego jakie sie ma PC/laptop).

Nie wierze że komputer sobie nie może z tym poradzić. Mam 8 rdzeniowego athlona fx8350, 32gb rami, dyski ssd. UYwam reapera, bo ableton dołączony w zestawi był zbyt skomplikowany dla córki do ćwiczeń. Z poradników ustawiałem bufor bardzo duży, a podczas cudow z dźwiękiem reaper pokazywał 1,5% obciążenia komputera. Mam dziwne przeczucie, ze wina mogą być porty usb.  Hammer nie jest podpięty do zasilacza, bo gniazdo usb powinno go zasilić (info producenta). Na latencje 0,5s polecono sterownik ASIO. Ustawiałem go na wsYstkie sposoby. Latencja do zniesienia za to co jakiś czas artefakty i przycinki. Czasami PC zgubi komunikacje z Hamletem. Wtedy muszę zamknąć reapera, odpalić programik do ustawień klawiatury i odebrać lub wysłać pakiet z ustawieniami. Wtedy po restarcie reapera działa dalej. Nie da się tak pracować na dłuższa metę. Polecono mi zakup zewnętrznej karty dźwiękowej. Kupiłem behringera um2 lub um22 nie pamietam. Co się okazało? Ze to badziewie tez działa na ASIO i jestem w tym samym miejscu tylko 300zl lżejszy... zmieniałem już kable usb na droższe, z tłumikami zakłóceń, wyłączałem oszczędzanie energii mam portach isb. Ciagle coś nie trybi. Serwisanci M-audio bezradni. Co ciekawe te zakłócenia potrafią wystąpić nawet na materiałem puszczonym z programu muzycznego lub yt. Dźwięk czasami jak by się taśma do wciągała.

Odpowiedz
28.05.2021, 17:21,
#10
RE: sonivox 88 na ipadzie
(28.05.2021, 10:18)klezmer_stg napisał(a): Nie wierze że komputer sobie nie może z tym poradzić. Mam 8 rdzeniowego athlona fx8350, 32gb rami, dyski ssd. UYwam reapera, bo ableton dołączony w zestawi był zbyt skomplikowany dla córki do ćwiczeń. Z poradników ustawiałem bufor bardzo duży, a podczas cudow z dźwiękiem reaper pokazywał 1,5% obciążenia komputera. Mam dziwne przeczucie, ze wina mogą być porty usb.  Hammer nie jest podpięty do zasilacza, bo gniazdo usb powinno go zasilić (info producenta). Na latencje 0,5s polecono sterownik ASIO. Ustawiałem go na wsYstkie sposoby. Latencja do zniesienia za to co jakiś czas artefakty i przycinki. Czasami PC zgubi komunikacje z Hamletem. Wtedy muszę zamknąć reapera, odpalić programik do ustawień klawiatury i odebrać lub wysłać pakiet z ustawieniami. Wtedy po restarcie reapera działa dalej. Nie da się tak pracować na dłuższa metę. Polecono mi zakup zewnętrznej karty dźwiękowej. Kupiłem behringera um2 lub um22 nie pamietam. Co się okazało? Ze to badziewie tez działa na ASIO i jestem w tym samym miejscu tylko 300zl lżejszy... zmieniałem już kable usb na droższe, z tłumikami zakłóceń, wyłączałem oszczędzanie energii mam portach isb. Ciagle coś nie trybi. Serwisanci M-audio bezradni. Co ciekawe te zakłócenia potrafią wystąpić nawet na materiałem puszczonym z programu muzycznego lub yt. Dźwięk czasami jak by się taśma do wciągała.

No to wszystko jasne. Masz to wszystko nie tak jak trzeba. Wychodzi na to że korzystasz z wbudowanej karty dźwiękowej a te się do niczego nie nadają jesli chodzi o programy muzyczne z VST itp.
Nie wiem czemu sie czepiasz ASIO bo to jedyny sterownik jaki należy używać do Reaper i innych tego typu programów muzycznych tylko właśnie musisz używać dedykowanej do DAW karty muzycznej więc przeproś się z Behringer UM2 i zainstaluj do niego jego dedykowane sterowniki ASIO a zobaczysz że będzie o wiele lepiej tylko trzeba wszystko odpowiednio ustawić (cały muzyczny świat DAW/VST na PC działa na ASIO Wink)
Najwyraźniej trafiłeś na jakiś amatorski poradnik bo absolutnie nie należy ustawiać bufora na bardzo duży a latencja 0,5s to bardzo duża i raczej nie da się komfortowo z nią grać. Latencja powinna być jak najmniejsza a nie wyższa niż 20 ms i bufor trzeba tak skonfigurować (dobrać ) aby latencja była mała, a jednocześnie system audio się nie zatykał (trzeba doprowadzić do kompromisu). Ma Behringer UM2 myślę że da się doprowadzić latencję do 12-15 ms i powinno być wszystko OK (stawiam że bufor powinien być ustawiony na 256 lub 192 sample).
Klawiatura sterująca owszem może być zasilana z USB ale twój komputer prawdopodobnie ma gniazda USB za małej mocy i dlatego ci traci połączenie. Użyj równocześnie zasilacza a problem powinien zniknąć.
Zainstaluj sobie program Team View to jak sobie nie poradzisz z konfiguracją wszystkiego z Behringer to ci mogę zdalnie spróbować pomóc i to poustawiać tyle że Reapera nie znam więc chwilę będę się musiał w nim rozejrzeć aby znaleźć ustawienia itp. Jak chcesz iść tą drogą to mi napisz prywatną wiadomość z nr telefonu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
29.05.2021, 09:39,
#11
RE: sonivox 88 na ipadzie
Bardzo chętnie skorzystam z pomocy. Gdzieś naczytałem się ze ASIO jest bardzo wrażliwym sterownikiem. Zachowuje się u mnie bardzo niestabilnie. Czasami gdy córka ćwiczy mogę spokojnie korzystać w tle z PC i nic się nie dzieje, a czasami świeżo po odpaleniu systemu już są problemy.

https://youtu.be/fAUUS4GlOzE Nagrałem kiedyś problem i wrzuciłem na mojego yt. Jest tam kilka filmików z problemami dźwiękowymi. Zerknij proszę jak potężny jest to problem. Przy czym komputer nawet się. Je wzrusza od obciążenia. Co ciekawe to zauważyłem artefakty dźwiękowe w głośnikach za behringerem podczas korzystania z PC w innej formie. Czytając forum słyszę artefakty w głośnikach. Nie wiem skąd to się bierze.

Odpowiedz
31.05.2021, 21:12,
#12
RE: sonivox 88 na ipadzie
Dziwne rzeczy ci się dzieją.
Mam twój tel. więc jak tylko znajdę chwilę to zadzwonię (niestety weekend odpadł) ale jeśli nie masz, to zainstaluj sobie Team View aby nie tracić czasu jak zadzwonię, bo to niezbędne do zdalnego połączenia.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PPG na Ipada! muzykuj.com 0 4,037 25.08.2012, 11:48
Ostatni post: muzykuj.com

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS