Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtańszy sensowny instrument klawiszowy na początek
10.10.2021, 18:38,
#1
Najtańszy sensowny instrument klawiszowy na początek
Cześć,

od jakiegoś czasu chciałbym spróbować swoich sił na instrumencie innym niż gitara. Nie wiem czy instrumenty klawiszowe okażą się czymś dla mnie, dlatego wolałbym kupić na początek coś względnie niedrogiego. Obejrzałem ten film: Jaki wybrać instrument do nauki - pianino cyfrowe, keyboard czy pianino akustyczne - YouTube i sądzę że najlepszym wyborem byłoby pianino cyfrowe lub keyboard. Domyślam się że zakładając budżet wynoszący 500 złotych pierwsza opcja odpada, a i sensowny keyboard może być problemem. Chciałbym żeby to był stosunkowo prosty instrument, pozwalający wyrobić dobre nawyki, natomiast obowiązkową opcją jest możliwość regulacji głośności i/lub granie przez słuchawki. Używane jak najbardziej wchodzą w grę, chyba że nie polecacie takiego rozwiązania.

Z góry dziękuję za wszystkie rady! Smile

Odpowiedz
10.10.2021, 19:21,
#2
RE: Najtańszy sensowny instrument klawiszowy na początek
(10.10.2021, 18:38)samoloth napisał(a): Cześć,

od jakiegoś czasu chciałbym spróbować swoich sił na instrumencie innym niż gitara. Nie wiem czy instrumenty klawiszowe okażą się czymś dla mnie, dlatego wolałbym kupić na początek coś względnie niedrogiego. Obejrzałem ten film: Jaki wybrać instrument do nauki - pianino cyfrowe, keyboard czy pianino akustyczne - YouTube i sądzę że najlepszym wyborem byłoby pianino cyfrowe lub keyboard. Domyślam się że zakładając budżet wynoszący 500 złotych pierwsza opcja odpada, a i sensowny keyboard może być problemem. Chciałbym żeby to był stosunkowo prosty instrument, pozwalający wyrobić dobre nawyki, natomiast obowiązkową opcją jest możliwość regulacji głośności i/lub granie przez słuchawki. Używane jak najbardziej wchodzą w grę, chyba że nie polecacie takiego rozwiązania.

Z góry dziękuję za wszystkie rady! Smile

Obawiam się że za 500 zł to nie kupisz nic co by ci pomogło "wyrobić dobre nawyki".
Musisz przede wszystkim zdecydować czy idziesz w kierunku wyrobienia nawyku grania na klawiaturze typowo fortepianowej (wtedy piano elektryczne z klawiaturą z mechanizmem młoteczkowym imitującym prawdziwe pianino jest niezbędne - jest to jednocześnie najdroższa opcja), czy wystarczy ci nauka gry na klawiaturze pół ważonej typu syntezatorowego, a wtedy masz do wyboru keyboardy (instrumenty z autoakompaniamentem) lub typowe syntezatory/stacje robocze.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
10.10.2021, 19:36,
#3
RE: Najtańszy sensowny instrument klawiszowy na początek
Chciałbym po prostu nauczyć się grać. Nie planuję zostać zawodowym pianistą, więc raczej wybieram pierwszą opcję. Budżet mogę nieco zwiększyć, natomiast proszę o wskazówki w którą stronę szukać. Keyboard czy syntezatory / stacje robocze? Jeśli są jakieś polecane modele to chętnie się z nimi zapoznam.

Odpowiedz
10.10.2021, 22:57,
#4
RE: Najtańszy sensowny instrument klawiszowy na początek
(10.10.2021, 19:36)samoloth napisał(a): Chciałbym po prostu nauczyć się grać. Nie planuję zostać zawodowym pianistą, więc raczej wybieram pierwszą opcję. Budżet mogę nieco zwiększyć, natomiast proszę o wskazówki w którą stronę szukać. Keyboard czy syntezatory / stacje robocze? Jeśli są jakieś polecane modele to chętnie się z nimi zapoznam.

Rozumie że się pomyliłeś, bo skoro nie zamierzasz zostać pianistą to raczej druga opcja jest dla ciebie czyli albo syntezator/stacja robocza albo keyboard.
Sam musisz zdecydować czy chcesz mieć możliwość korzystania z autoakompaniamenty czyli lewa ręka trzyma tylko akordy wywołujące akompaniament a prawa gra melodię (zdecydowanie odbirga to od tradycyjnej gry na pianinie itp.), czy jednak wolisz grać bardziej tradycyjnie na dwie ręce jak gra się na pianinie tyle  ze na klawiatirze syntezatorowej to wtedy wybierasz syntezator albo stację roboczą.
Stacja robocza (workstation) to można w uproszczeniu powiedzieć że to syntezator z sequencerem który umożliwia nagrywanie materiał jak na wielościeżkowy magnetofon w studiu (czyli sam sobie robisz podkłady do których grasz itp).
Budżet raczej musisz zwiększyć do bliżej 2000 zł lub więcej jeśli myślisz o najtańszych wersjach pianin elektrycznych oraz stacji roboczych lub co najmniej 1000 zł w przypadku typowego używanego syntezatora (i to bardzo starego) i oczywiście w grę wchodzą raczej tylko używane przy takim budżecie.
Po odfiltrowaniu ofert na polskich portalach w przedziale 600-1300 zł masz do dyspozycji:
Roland JUNO-Gi - syntezator (z rejestratorem cyfrowym więc prawie jak workstation)
NOVATION X-STATION 61 - syntezator
Roland RS5 - syntezator
Alesis QUADRASYNTH - syntezator
Roland XP-10 - syntezator
Yamaha SY 55

Keyboardy ani pianina elektryczne nie sa moją domeną więc tym bardziej się nie podejmę zaproponować coś w ww. przedziale cenowym ale może kto inny ci pomoże.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
11.10.2021, 09:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2021, 18:57 przez samoloth.)
#5
RE: Najtańszy sensowny instrument klawiszowy na początek
Oczywiście chodziło mi o drugą opcję Smile

Jeśli wysyłka wchodziłaby w grę to może warto zainteresować się czymś takim? https://www.olx.pl/d/oferta/kompaktowe-p...LWg3F.html

A w przypadku gdybym zwiększył budżet do około 1000 złotych? Jestem w stanie znaleźć w tym budżecie już jakieś pianino cyfrowe?

Odpowiedz
12.10.2021, 00:00,
#6
RE: Najtańszy sensowny instrument klawiszowy na początek
Pomyślałbym inaczej- a jakby wypożyczyć?
Nie mam nic wspólnego z tym linkiem, ale wyskoczył pierwszy:
https://skladmuzyczny.pl/webpage/wypozcz...znego.html

ja bym pożyczył na miesiąc, może dwa, wziął jakieś lekcje i dopytał się czy "rokuję"

powodzenia Wink

Odpowiedz
02.11.2021, 00:15,
#7
RE: Najtańszy sensowny instrument klawiszowy na początek
Myślę że jest szansa na bezpłatne pożyczenie keyboarda od kogoś z rodziny. Czy takie rozwiązanie nie będzie przeszkodą w rozwoju i nie zbuduje złych nawyków? Przez te minione 3 tygodnie doszedłem do wniosku że wolałbym dozbierać do jakiegoś pianina cyfrowego z ważoną klawiaturą, ale do tego czasu mógłbym już ćwiczyć i jakoś wstępnie się zapoznać z instrumentami klawiszowymi.

Odpowiedz
02.11.2021, 20:32,
#8
RE: Najtańszy sensowny instrument klawiszowy na początek
Uważam, że za 500zł to można zabawić się z dźwiękiem. Jeżeli taki jest budżet to kupcie/pożyczcie cokolwiek i bawcie się. Zanim złe nawyki to jeszcze daleko. Do granie również daleko. Albo zapał szybko się wypali, albo instrument skieruje w stronę grania pod rytmy muzyki rozrywkowej, czy jednak w stronę klasyki. Jak wytrwasz do potrzeby lepszego instrumentu to i budżet się znajdzie.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 532 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,246 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,053 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 989 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz
  Instrument dla oldboya Rookie 4 1,107 30.05.2023, 19:22
Ostatni post: Rookie

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS