Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
16.08.2012, 17:25,
#1
Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
Może dokonałeś jakiś modyfikacji w swoim Rhodesie?
Ja podwyższyłem gumki, przez co osiągnąłem szybsze uderzenie młotka.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
16.08.2012, 23:08,
#2
RE: Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
Swoją drogą - jak wygląda utrzymanie Rhodesa? Chodzi mi o strojenie, konserwacje.

Gram na: Nord Stage 2 88, Studiologic VMK 188+, Yamaha Motif ES Rack, Yamaha Clavinowa CVP 405

Było: Korg N5 EX, Roland XP30, Kurzweil PC3, Kurzweil PC3 61 + Ribbon Controller
Odpowiedz
17.08.2012, 10:19,
#3
RE: Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
Rhodes jeśli jest w dobrym stanie, mam na myśli piezzo, mechanikę klawiatury, gumki, to należy go tylko stroić. Odbywa się to poprzez przesuwanie sprężynki po pręcie. Dla wyrównania dźwięku trzeba dokręcić dwie śrubki.


Załączone pliki Miniatury
       

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
16.09.2012, 17:07,
#4
RE: Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
Piszę tu, bo mam pewien problem, a nie mam sie do kogo zwrócić. Chodzi o podpięcie pedału do rhodesa.
Pedal podnosi pręt, który wchodzi do otworu na samym srodku pod spodem pianina do tzw crossbar plate, zgadza sie?

Problem polega na tym że ten pręt tam się nie mieści.
Odkrecilem to crossbar plate, a tam w śroku deseczka, nieruchoma, wiec nawet jak by ten pręt miał się tam zmieścić, to nie wiem po co bo i tak jej nie podniesie.

Pod spodem jest jeszcze drugi otwór.
Mniej więcej po środku pianina, ale przy tylnej krawędzi.
Nie wiem czy to jest otwór na pedał czy po prostu brakuje tam śruby, ktora łączy ścianki kejsa.
Wkładając tam śrubokręt faktycznie unosi się coś w środku, ale nic sie nie dzieje, nie dziala to jak sustain.
Więc o co w tym chodzi?

Czy powinienem podlaczać pedal do tej crossbar plate pod spodem na samym środku, gdzie jest ta blokująca dostęp do środka deseczka?
...a ten drugi otwór przy krawędzi to tylko dziura po brakującej śrubie?

Czy powinienem go raczej podłączać do tego otworu przy tylnej krawędzi, a że przy podnoszeniu czegoś co tam w środku jest nic się nie dzieje to znaczy że mechanizm wewnątrz jest uszkodzony?


Czy jest może jakaś inna opcja?

Ps jest to Mark I z 1973r, a pedał i wszystkie części są oryginalne

Odpowiedz
18.09.2012, 09:00,
#5
RE: Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
Możesz wstawić jakieś zdjęcia, bo dziwne jest to że nie chce ci się zmieścić. Spróbujemy to tu na forum naprawić Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
22.09.2017, 10:54,
#6
RE: Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
Mam pytanie o strojenie. Muszę podstroić Rhodes 54, ale w niektóre struny trzeba wyżej stroić, inne niżej... Ma ktoś doświadczenie, czym sobie pomóc?

Odpowiedz
23.09.2017, 21:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.09.2017, 21:56 przez pawelsz.)
#7
RE: Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
Nigdy nie stroiłem Rhodesa i nie wiem jak to wygląda w praktyce, ale kiedyś znalazłem to:

http://www.fenderrhodes.com/org/manual/fig5-4.gif

Osobiście użyłem tego do wprowadzenia własnego "stretch tuning" w FP-80. I jest czyściej niż ustawienia fabryczne Wink

Obrazek pochodzi stąd:
http://www.fenderrhodes.com/org/manual/ch5.html

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
25.09.2017, 08:10,
#8
RE: Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
Dzięki, tak, to mam z instrukcji i nawet ściągnąłem apkę do strojenia fortepianów, by mieć strój temperowany, tylko chodziło mi o aspekt praktyczny Smile

Odpowiedz
25.09.2017, 11:07,
#9
RE: Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
(25.09.2017, 08:10)reweler napisał(a): ... by mieć strój temperowany...

O jaką temperację Ci chodzi? Chcesz przestroić rhodes-a na jakieś dawne stroje, czy chodzi Ci o równomiernie temperowany?

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
08.12.2017, 10:28,
#10
RE: Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
widziałem u znajomego ten sprzęt,
zrobił na mnie wrażenie,

Odpowiedz
05.12.2020, 21:41,
#11
RE: Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
Nim ktoś z Was wpadnie na pomysł zakupu tego instrumentu, niech zwróci uwagę na fakt, że odstęp sygnału od szumu w tym urządzeniu rzadko przekracza 20dB. Rhodes to gitara elektryczna o minimum 54 strunach, a każda ze strun posiada swój własny przetwornik. To kilometry drutu miedzianego, który ściąga wszystkie błądzące w otoczeniu elektrony. Wyklejenie obudowy grubą, miedzianą taśmą pomaga, ale kilka dB to żaden powód do radości.
Niestety Vintage to zazwyczaj strzał w kolano. Wiem coś o tym, bezsensownie reanimowałem Polysix-a. Dziesiątki godzin na odtwarzanie zjedzonych przez wilgoć ścieżek, by ostatecznie porzucić naprawę z braku dostępu do jednego układu scalonego. Trzy razy kupiłem podrobiony/niesprawny układ, nim zarzuciłem projekt.

Odpowiedz
06.12.2020, 17:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2020, 17:34 przez Valtari.)
#12
RE: Użytkownicy Rhodesa łączmy się.
Ja zwróciłem uwagę na fakt że jesteś nowy i nawet nie potrafisz się przywitać na forum.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS