Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
12.09.2013, 22:26,
#1
Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
To mój pierwszy post i na początek pragnę się przywitaćBig Grin

Niedawno kupiłem PC3 61. Bardzo podoba mi się jego brzmienie, edycja brzmienia w trybie program jest dla mnie w miarę zrozumiała (oprócz efektów) ale mam problem w trybie setup i song, może ktoś pomoże...

1: Rozumiem że w trybie setup nie da się edytować programów (chodzi mi o ustawienia typu filterFrq, resonans, attack itp.) tak jak np. w Korgu w trybie Combi. Trochę się tu rozczarowałem i nie wiem jak sobie poradzić. A może się mylę i da się to ustawić bez ingerencji w oryginalny program.
Czy w trybie setup i song można przypisać np. slidery do sterowania częstotliwością filtra, attack itp.? Było by to jakieś rozwiązanie. A może da się ustawić kontrolery tak żeby działały identycznie jak w trybie prog. na wybranym brzmieniu?

2: Czy można zmieniać parametry efektów i zapisać je w programie/ setupie bez zapisywania "nowego" efektu. Czytam instrukcję, próbuję w klawiszu i za każdym razem jak edytuję efekt to każe mi go zapisać jako nowy efekt a ja chciałbym zapisać sobie tylko jego ustawienia w programie albo stupie.
Czy da się skopiować wszystkie efekty lub pojedynczy efekt z trybu program do setup (chodzi mi o jakąś funkcję typu "copy fx")?

3: Czy jest dostęp do pojedynczych efektów? Chcąc użyć jakiś efekt mam dostęp tylko do łańcuchów efektów, dopiero gdy je edytuję mam dostęp do właściwych efektów które są logicznie poukładane i ich nazwy coś mi mówią. Czy można mieć do nich dostęp zamiast do chain fx? A może trzeba tworzyć swoje.

Siedzę nad tym instrumentem już 2 tygodnie i nadal niewiele mogę zrobić, szczególnie w trybie setup i song. Wkurza mnie to że wszystko trzeba zapisywać, np. gdy dany program w setup'ie jest za cicho to muszę go podbić w trybie prog. i zapisać. Mam już kilkadziesiąt objektów zapisanych (programy, efekty) do kilku setapów bo np. chcę mieć inne odcięcie filtra albo częstotliwość dealeya niż w programach w trybie program. Obawiam się że w ten sposób pogubię się w końcu w gąszczu ustawień użytkownika ale może na to wszystko są sposoby ?

Proszę o jakieś chociaż ogólne odpowiedzi na moje pytania, niekoniecznie o konkretne jak zrobić to czy tamto.

Kurzweil PC361
Odpowiedz
13.09.2013, 07:49,
#2
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
1. Jeśli masz ustawienie cutoff w programie i chcesz użyć go w setup ustaw slider na "Data" i każdy slider będzie tym programowym
2. Zmieniając parametry efektów prosi cię o zapisanie, bo to tak samo jak byś edytował brzmienie. Niestety będzie prosił Cię o nadpisanie.
Z tego co pamiętam to można importować efekty, ale to sprawdzę dziś i dam znać.
3. Najprościej stworzyć swoje, chociaż są presety oparte o jeden insert.
Nasycenie efektem możesz zrobić na suwaku i zapisać ten stan, albo w edycji setup. Nie trzeba tworzyć kolejnego efektu, no chyba że zmieniasz czasy itd. Chociaż można to przyporządkować do suwaków i na sztywno ustawić, a potem kopiować ten patent przy innych brzmieniach. Komórek jest bardzo dużo.
Wszystko jest kopiowane z jednego powodu. Aby prościej było eksportować i importować brzmienia. Wszystko jest powiązane ze wszystkim w logiczny sposób i w ten sposób nie dojdzie do sytuacji, że gdzieś skasowałeś jedno brzmienie z efektem i już go nie ma przy drugiej barwie.
Miejsca jest dużo, a zatem nie przejmuj się i twórz nowe!

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
13.09.2013, 14:35,
#3
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
No mówiłem już po Rzgowie, że Paweł powinien zrobić jakieś, nawet małe, warsztaty z Kurzweila.
Zrzucilibyśmy się coś tam oczywiście, nie?

Pozdrawienia dla Kurzweilowców,

Odpowiedz
13.09.2013, 16:22,
#4
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
Dzięki hammond.
Trochę mi to rozjaśniłeś. Z tym Data to byłoby dobre. Pewnie było w instrukcji ale przeoczyłem.
Pozdrawiam!

Kurzweil PC361
Odpowiedz
13.09.2013, 17:22,
#5
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
Potwierdzam komunikat Data działa Smile Nie trzeba robić spotkania wystarczy pisać tutaj, jak tylko będę potrafił pomogę. Pamiętajcie jeszcze, że im większa się uzbierać brać tym większe możliwości.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
25.03.2014, 12:19,
#6
Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
Witam serdecznie. Mam pytanie. Czy można w trybie setup zaimplementować więcej niż jedno brzmienie KB3? Mam PC3x. Ile może w tym trybie insertów pracować lub ich złożoność czyli poszczególne efekty złożone na insert? Pozdrawiam. Jak by ktoś był zaciekawiony to udało mi się ustawić Leslie pod kontrolą aftertouch'a edytując insert. Pozdrawiam.

Odpowiedz
26.03.2014, 08:48,
#7
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
Niestety jeden KB3. W trybie Setup brzmienia mogą korzystać z fabrycznych ustawień kdfx i dodatkowo dwa auxy i master.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
26.03.2014, 10:17,
#8
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
Tak jak się spodziewałem :o( popracuje nad stałymi brzmieniami organowymi V.A.S.T. tylko czy inserty z Leslie więcej niż dwa przyjmie setup? Tego jeszcze nie przetestowałem. Jak masz jakieś z tym doświadczenie to poproszę o taką informację. Pozdrawiam

Odpowiedz
27.03.2014, 23:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2014, 23:27 przez Zep.)
#9
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
Zapinasz leslie na auxa i masz na wszystkich programach. W insertach będzie ciężko bo najlepsze efekty mają 15 "jednostek".

P.S. Na forum cunka i ksetlist.com są jakieś gotowe setupy z dwoma manuałami, każdy z niezależnym sterowaniem drawbarami (jeden z nich to KB3 a drugi to właśnie vast czy tam próbki).

Kurzweil PC361
Odpowiedz
28.03.2014, 08:37,
#10
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
No to teraz powstaje pytanie co to jest jednostka w liczbie 15 bo możliwe jest okrojenie pewnych insertów i pomniejszenie tej liczby by było możliwe załadować Leslie do innego jak to załapie to jestem w stenie to sobie dobrze poukładać a auxy swoją drogą chodzą pięknie zwykle tam używam efektów przestrzennych a instery zależy mi na indywidualnym podejściu po poszczególnych brzmień. Mam instrument od niedawna i im głębiej wchodzę w szczegóły to jestem w stanie z niego więcej wycisnąć :o)
Pozdrawiam

Odpowiedz
28.03.2014, 08:44,
#11
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
Jednostka to oznaczenie mocy obliczeniowej procesora KDFX. Niektóre wymagają większej, a więc są procesorowe. Sądzę, że nowy Forte będzie miał już odświeżony KDFX i nie będzie problemów z mocą.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
28.03.2014, 08:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.03.2014, 09:00 przez myrfel.)
#12
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
Gdzie się pokazuje ta informacja z mocą obliczeniową jak ona wygląda? Jakie jest jej ekstremalne oznaczenie? Czy ta gra jest warta świeczki? Forte nie kupię bo mam PC3x i z nim muszę stworzyć jedność.

Chyba tak już mam że muszę znaleźć ekstermum możliwości tego sprzętu. Jak już dojdę do tego ekstremum to dopiero się zacznie przygoda :o)

Odpowiedz
28.03.2014, 23:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.03.2014, 00:00 przez Zep.)
#13
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
Ta informacja wyświetla się kiedy jesteś na jakiejś stronie z efektami w trybie Program, Setup, Effect. Jak podświetlisz jakiś "chain" czyli "łańcuch efektów" to na górze wyświetlacza wyświetla się coś w rodzaju np. "5/16 Units" . To znaczy że dany łańcuch efektów zajmuje 5 "jednostek" czyli Units. Maksymalnie można użyć tych jednostek 16. Z grubsza to są pojedyncze proste efekty, filtry itp z (tego co się zorientowałem) z których buduje się bardziej skomplikowane łańcuchy efektów. Można ich wszystkich użyć razem w jednym "efekcie" albo zrobić max chyba 12 insertów i 2 aux-y czy jakoś tak. Polecam instrukcję obsługi "PC3 Musician's Guide".

E: Da się stworzyć w miarę przekonujący efekt "Leslie" który będzie zajmował 7-8 "jednostek", sam takie chyba gdzieś mam bo używam w kilku aranżacjach. Ale nie ma to startu do efektów bazujących na pełnej mocy obliczeniowej KDFX.

Kurzweil PC361
Odpowiedz
29.03.2014, 19:55,
#14
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
:o) Dzięki i taka odpowiedź mi dużo rozjaśnia. Poduczę się angielskiego to ją zrozumiem, a niestety polska instrukcja jest do bani. Zapytam na misicinfo może mają już bardziej przydatną. Teraz dzięki tobie Zep bez instrukcji wiem jak mam postępować. Hammondowi też dzięki.

Odpowiedz
17.06.2014, 12:50,
#15
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
Witam Smile
Pytam tutaj, bo w sumie temat dotyczy edycji SETUPów. Może pytania z gatunku "głupie i było", ale mam bardzo ograniczony czas ostatnio Sad

Pytanie 1:
czy można utworzyć SETUP, który będzie zawierał tylko jedno brzmienie z KB3, ale żeby można było dorzucić efekt z ODROBINĄ reverbu? I czy to wpłynie na kontrolę leslie/drawbarów/mod wheela?

Pytanie 2:
Tworząc SETUP kurz wycina efekty - i tu też pytanie, jak najprościej, najłatwiej dodać taki efekt dla wszystkich programów w SETUPIE? Akurat ten konkretny ma trzy zone'y - dwie służą za odpalanie riff'ów opartych o song, trzeci to program 528, stringi.

Dzięki za wszelkie info i sugestie - nawet, jak się czegoś nie da, to przynajmniej będę o tym wiedzieć i będę kombinować inaczej Smile
Pozdrawiam!

Odpowiedz
17.06.2014, 21:33,
#16
RE: Edycja brzmienia w setupie i inne pytania.
Postaram ci odpowiedzieć chociaż nie wiem dokładnie o co ci chodzi.

Ad1: Oczywiście można stworzyć taki Setup. Po prostu ustawić reverb na którymś Aux: na stronie AUXFX1 (albo 2) ustawiasz parametr OVERRIDE : YES i w polu obok CHAIN: wybierz efekt jaki chcesz. W polu MOD OVERRIDE: możesz wybrać kontroler dla nasycenia efektem.Możesz też ustawić poziom nasycenia na dole (tam gdzie są te małe literki p). Nie wpłynie to na pracę kontrolerów o ile nie przypiszesz jakiegoś do tego efektu, przecież kontrolery można sobie ustawiać w dowolny sposób, zastępować jedne innymi itp.
Ponadto prawie każdy program Kb3 ma w sobie reverb i wystarczy że w Setupie ustawisz sobie AUXFX channel na kanał na którym masz KB3 i powinno wszystko śmigać.

AD2: Obcinane są tylko AUXY bo są tylko 2 więc na stronie COMMON wybiera się który kanał ma być "globalnym" Auxem dla całego Setup. Oczywiście można też wybrać całkiem inne efekty na stronach AUXFX1 i AUXFX2 jak i każdy kanał dowolnie nasycić efektem albo wyłączyć (patrz:AD1).

Kurzweil PC361
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurzweil pc3, brzmienia z muzykuj.com krzysztof78 8 17,202 11.01.2017, 18:18
Ostatni post: mar11111
  praca z sekwencerem, edytor na iPada i inne pytania owex 7 13,316 06.02.2014, 08:18
Ostatni post: cziko
  Brzmienia od AOS hammond 14 24,851 17.12.2013, 08:03
Ostatni post: cziko
  edycja programu PC361 gofer 2 6,612 15.12.2013, 09:20
Ostatni post: gofer

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS