Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
27.04.2022, 08:35,
#1
Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
Są Jupitery X to teraz wyszedł Juno-X.

Więcej tu:
https://www.roland.com/global/products/juno-x/
https://www.youtube.com/watch?v=5JPA_A8fJm0
https://www.youtube.com/watch?v=VUe8r3MVgbI

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.04.2022, 16:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.04.2022, 16:39 przez pawelsz.)
#2
RE: Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
No ciekawe, ciekawe, choć nie dla mnie raczej. I to chyba raczej nie jest następca JUNO-DS, tylko model wyżej, do towarzystwa Jupiterowi-X.

Definitywnie widać zmianę w designie, w podejściu do projektowania instrumentów u Rolanda na przestrzeni ostatnich lat. Póki jeszcze żył założyciel firmy, Ikutaro Kakehashi, ostatnią generacją Jupiterów były 50 i 80, a w serii JUNO takie instrumenty jak G, Gi, D, Di. Czyli koncepcja instrumentu - względnie duży ekran na środku, mało kontrolerów fizycznych na panelu, dynamiczny rozwój silników SuperNatural. Załapała się jeszcze seria FA jako w owym czasie jedyna stacja robocza - średniak lecz bez flagowca nad sobą. Nowe Fantomy-0 są za to mniejszymi braćmi dużych Fantomów z 2019 roku.
Więc po pewnym okresie posuchy o Rolanda, zaczyna on sypać instrumentami w zupełnie innym stylu. Popatrzcie na Jupitery X i Xm, na JUNO-X, na nowego Fantoma. Ileż to suwaków, gałek wylazło na panel, wyświetlacze się kurczą, jest odejście od SuperNatural na rzecz ZenCore, SuperNatural zostaje wciąż "aktulany" przy fortepianach i pianach elektrycznych, choć jestem w stanie sobie wyobrazić V-ElectricPiano w przyszłości, obok V-Piano. Jedynie Fantom-0 jest taką hybrydą między FA a Fantomem, widać podobieństwa w podziale panelu na 3 sekcje.

EDIT: Obecny CEO Roland Corporation to Junichi Miki. Od kwietnia 2013 roku. Czyli niedługo przed wypuszczeniem serii FA. Klei się to razem.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
27.04.2022, 19:05,
#3
RE: Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
Dla mnie ważne jest też w tych nowych instrumentach (Jupiter-X Juno-X), że mając w nazwie Juno czy Jupiter i nawiązując do tych legendarnych analogów nie są zwykłymi Sampleplayer-ami jak to było z Jupiter 50/80 czy Juno G, Gi, D, Di, a maja już VA i fizyczne modelowanie swoich starych pierwowzorów. Tamte "cyfrowe" Juno i Jupitery (Jupiter 50/80 czy Juno G, Gi, D, Di) nie miały prawa nosić takiej nazwy a te z ZenCore już moim zdaniem bardziej zasługują.
Analizując co o nim można przeczytać to po za dedykowanym interfejsem (Juno podobnym) w porównaniu z Jupiter-X jeśli chodzi o możliwości różnic na tą chwilę nie stwierdzam.

Ciekawe czy powstanie Juno-Xm.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.04.2022, 20:39,
#4
RE: Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
No właśnie już piszą po angielsku, że w sumie Jupiter-X w innym opakowaniu, czy ZenCore w innym opakowaniu. Czyli pomysł taki: jedno oprogramowanie, sprzęt decyduje o tym co to za instrument Smile

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
27.03.2023, 19:57, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2023, 20:02 przez Azzorek.)
#5
RE: Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
Witajcie Panowie Smile ,

Długo nie zaglądałem na forum, ale życie "rzuciło mnie" w inne obszary działań niż muzykowanie.
Tak czekałem i czekałem aż może Paweł zrobi reckę tego syntezatora i się nie doczekałem Tongue .
W końcu po przesłuchaniu wszystkiego co się dało na YT i Soundcloudzie postanowiłem zakupić ten syntezator nijako "w ciemno" jak kiedyś Kurzweila PC3.
I wiecie co? Warto było Big Grin . Zakochałem się i jest dokładnie tak jak na prezentacjach - jest idealny do elektroniki i soundtracków z filmów lat 80-tych np. Johna Carpentera . Aby odbić sobie trochę koszty zakupu, sprzedaję Rolanda JP-8000 i Yamahę AN1X. Upłynnię też jakieś inne retro sprzęty bo w sumie za dużo tego mam. Zakup Juno X wymusił na mnie nijako update DAW, a że mój stary Macmini z 2008 roku osiągnął max rozbudowy i wydajności (już dawno temu) zmieniłem więc kompletnie platformę. Teraz jest PC i Cubase 12 Pro (na szczęście Roland Quad Capture jest nadal wspierany pod Win 11). Ten nowy Logic i tak jest tak odmienny od Logic 9, że musiałbym sporo rzeczy przyswajać na nowo. Postanowiłem więc że to dobry moment na zmiany Wink.

Pozdrowienia!

P.S.

Jak wrzucicie na Muzykuj.com test Juno-X i tak chętnie go obejrzę Smile .

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
28.03.2023, 14:02,
#6
RE: Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
No zmiany widzę, idzie nowe!
Nawet platforma i Cubase, od czasu do czasu trzeba.
Może zaproś Pawła i będzie polski teścik.

Odpowiedz
28.03.2023, 15:59,
#7
RE: Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
(27.03.2023, 19:57)Azzorek napisał(a): Witajcie Panowie Smile ,

Długo nie zaglądałem na forum, ale życie "rzuciło mnie" w inne obszary działań niż muzykowanie.
Tak czekałem i czekałem aż może Paweł zrobi reckę tego syntezatora i się nie doczekałem Tongue .
W końcu po przesłuchaniu wszystkiego co się dało na YT i Soundcloudzie postanowiłem zakupić ten syntezator nijako "w ciemno" jak kiedyś Kurzweila PC3.
I wiecie co? Warto było Big Grin . Zakochałem się i jest dokładnie tak jak na prezentacjach - jest idealny do elektroniki i soundtracków z filmów lat 80-tych np. Johna Carpentera . Aby odbić sobie trochę koszty zakupu, sprzedaję Rolanda JP-8000 i Yamahę AN1X. Upłynnię też jakieś inne retro sprzęty bo w sumie za dużo tego mam. Zakup Juno X wymusił na mnie nijako update DAW, a że mój stary Macmini z 2008 roku osiągnął max rozbudowy i wydajności (już dawno temu) zmieniłem więc kompletnie platformę. Teraz jest PC i Cubase 12 Pro (na szczęście Roland Quad Capture jest nadal wspierany pod Win 11). Ten nowy Logic i tak jest tak odmienny od Logic 9, że musiałbym sporo rzeczy przyswajać na nowo. Postanowiłem więc że to dobry moment na zmiany Wink.

Pozdrowienia!

P.S.

Jak wrzucicie na Muzykuj.com test Juno-X i tak chętnie go obejrzę Smile .


Gratulacje!. Bardzo przyjemnie się czyta relacji z takich spontanicznych działań Smile . To teraz czas (z)aktualizować stopkę/podpis Big Grin .
Możesz coś powiedzieć o klawiaturze tego cuda? Ponoć to samo siedzi w Fantomach-06/07, ale nie wiem gdzie to wyczytałem.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
28.03.2023, 18:40,
#8
RE: Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
(27.03.2023, 19:57)Azzorek napisał(a): Witajcie Panowie Smile ,

Długo nie zaglądałem na forum, ale życie "rzuciło mnie" w inne obszary działań niż muzykowanie.
Tak czekałem i czekałem aż może Paweł zrobi reckę tego syntezatora i się nie doczekałem Tongue .
W końcu po przesłuchaniu wszystkiego co się dało na YT i Soundcloudzie postanowiłem zakupić ten syntezator nijako "w ciemno" jak kiedyś Kurzweila PC3.
I wiecie co? Warto było Big Grin . Zakochałem się i jest dokładnie tak jak na prezentacjach - jest idealny do elektroniki i soundtracków z filmów lat 80-tych np. Johna Carpentera . Aby odbić sobie trochę koszty zakupu, sprzedaję Rolanda JP-8000 i Yamahę AN1X. Upłynnię też jakieś inne retro sprzęty bo w sumie za dużo tego mam. Zakup Juno X wymusił na mnie nijako update DAW, a że mój stary Macmini z 2008 roku osiągnął max rozbudowy i wydajności (już dawno temu) zmieniłem więc kompletnie platformę. Teraz jest PC i Cubase 12 Pro (na szczęście Roland Quad Capture jest nadal wspierany pod Win 11). Ten nowy Logic i tak jest tak odmienny od Logic 9, że musiałbym sporo rzeczy przyswajać na nowo. Postanowiłem więc że to dobry moment na zmiany Wink.

Pozdrowienia!

P.S.

Jak wrzucicie na Muzykuj.com test Juno-X i tak chętnie go obejrzę Smile .

Gratulacje z zakupu!
Czy kupiłeś w sklepie czy od kogoś? Pytam bo jeśli w sklepie to jestem ciekawy czy Roland daje jeszcze jakieś gratisy jak wcześniej czyli np roczny darmowy dostęp do Roland Cloud Ultimate gdzie za darmo będziesz mógł pobrać całą masę dodatkowych rozszerzeń/barw do Juno X (w tym Model Expansions) o dostępie do Zenology i edytorze dla Juno X nie wspominając.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.04.2023, 13:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.04.2023, 16:25 przez Azzorek.)
#9
RE: Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
(28.03.2023, 18:40)bestspec napisał(a): Czy kupiłeś w sklepie czy od kogoś? Pytam bo jeśli w sklepie to jestem ciekawy czy Roland daje jeszcze jakieś gratisy jak wcześniej czyli np roczny darmowy dostęp do Roland Cloud Ultimate gdzie za darmo będziesz mógł pobrać całą masę dodatkowych rozszerzeń/barw do Juno X (w tym Model Expansions) o dostępie do Zenology i edytorze dla Juno X nie wspominając.

Witajcie po dłuższej przerwie,

Ciągle coś mnie absorbuje i nie mam kiedy nacieszyć się Juno-X, ale jeszcze maj i od czerwca powinno być znacznie luźniej.

Do tego jeszcze kupiłem Rolanda SH-4D i po sprawdzeniu czy wszystko działa też czeka na bliższe poznanie Big Grin . Co do SH-4D to mogę śmiało napisać, że brzmieniowo i ergonomicznie jest rewelacyjny. Do tego bardzo solidnie wykonany - przedni panel to stal malowana proszkowo na czarno, gały chodzą super. Od dawna szukałem mobilnego syntezatora, który ma fajne brzmienie, jest zasilany również bateryjnie i pozwala zapisywać różne pomysły dzięki wbudowanemu sekwencerowi. Zastanawiałem się również nad połowę tańszym Sonicware Liven 8bit WARPS (jest w sklepie Thomann), ale brzmieniowo i "gałowo" wygrał Roland. Wrócę jednak do Juno-X i postaram się odpowiedzieć na część pytań.
Klawiatura Juno-X jest syntezatorowa z bardzo fajnym odbiciem które wprost uwielbiam. Do tej pory żałuję że większość syntezatorów 88 klawiszy ma młoteczkowe (a nie każdy musi chcieć grać subtelne partie fortepianowe tylko mieć dużo klawiszy), stąd ciągle cierpię z moim PC3 K8 Big Grin . Wrażenia z jakości klawki w Juno-X porównałbym do tych kiedy grałem na Kurzweil PC3 61, czyli w mojej ocenie bardzo dobre.
Juno-X i SH-4D kupiłem przez internet w sklepie Pasja z Warszawy (mieli ogłoszenia sprzedaży na Allegro).
Do obu syntezatorów Roland dołącza takie pomarańczowe karty z kodami QR. Domyślam się, że to jakiś bonus na Roland Cloud, ale wciąż nie mogę się zdecydować który wariant subskrypcji wybrać (zastanawiam się nad wariantami Core 36$/rok lub Pro 120$/rok). Nie ma co szaleć bo ja z muzyki nie żyję tylko traktuję jako hobby, na które też ostatnio czasu nie mam za dużo. Edytor do Juno-X jest darmowy (działa elegancko z Cubase 12) i nie trzeba nic płacić. 
Jako ciekawostkę dodam, że zarówno Juno-X  jak i SH-4D są Made in Malaysia co od razu widać w wysokiej jakości wykonania. Czyżby nowy ład światowy zaczął się tworzyć? 

Raz zdarzyło mi się, że podczas grania live zawiesił mi się Juno-X. Efekt był taki, że wszystkie lampki świeciły się, ale nic nie reagowało (przyciski, suwaki, klawiatura ani (uwaga) przycisk zasilania). Pomogło dopiero odłączenie wtyczki zasilania. Po twardym resecie wszystko wróciło do normy, ale złe wrażenie pozostało. Sprawdziłem firmware i mam najnowszy. Nie mam doświadczenia z nowymi syntezatorami, więc nie wiem czy to teraz norma że syntezatory się zawieszają jak komputery lub smartfony. Mieliście takie sytuacje w swoich klawiszach?

Pozdrawiam

Radek

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
26.04.2023, 19:05,
#10
RE: Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
Co do Roland Cloud to ja mam subskrypcje Pro wykupioną na rok z góry (aby mieć promocje o których niżej), bo najbardziej sie opłaca bo ma sie dostęp do Zenology i wszystkich dodatków do niego oraz dostęp dodatkowo do 4 wybranych innych syntezatorów z ich oferty a po roku możesz wybrać sobie jeden z syntezatorów na własność z programu Play4Life (to taka promocja do której trzeba się zgłosić jak ja ogłaszają) i jeden z programu lojalnościowego. Każdy ich syntezator kosztuje od 129$ w górę więc płacąc subskrypcję Pro 99$/rok i tak oddają mi w instrumentach na własność ponad dwa razy tyle. Przy subskrypcji Ultimate masz w promocji Play4Life zagwarantowane 2 instrumenty na własność. Ja mam już 5 instrumentów na własność a mogłem mieć 6 bo jedną promocję Play4Life przegapiłem Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.01.2024, 10:18,
#11
RE: Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
Łoooo jak tu na forum dawno nie zaglądałem Smile .
Też mnie ostatnio zainteresował Juno X. Ograłem go Smile , fajny ale chyba jednak nie on. Ale powiem wam co innego - ogrywałem obok siebie Fantoma 06 (miałem go ale sprzedałem) Fantoma 6 i Juno X i Jupitera X, System 8. I brzmienia typu synth inaczej na nich brzmią. Najsłabszy (cienkie brzmienie) to Fantom 0 i normalny . System 8 fajnie brzmiał ale klawiatura średnia .Tak że tylko Juno X albo Jupiter X. I klawiatury też mają aftertouch i są jak najbardziej OK.

Odpowiedz
04.01.2024, 23:58,
#12
RE: Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore
(04.01.2024, 10:18)RafałSC napisał(a): Łoooo jak tu na forum dawno nie zaglądałem Smile .
Też mnie ostatnio zainteresował Juno X. Ograłem go Smile , fajny ale chyba jednak nie on. Ale powiem wam co innego - ogrywałem obok siebie Fantoma 06 (miałem go ale sprzedałem) Fantoma 6 i Juno X i Jupitera X, System 8. I brzmienia typu synth inaczej na nich brzmią. Najsłabszy (cienkie brzmienie) to Fantom 0 i normalny . System 8 fajnie brzmiał ale klawiatura średnia .Tak że tylko Juno X albo Jupiter X. I klawiatury też mają aftertouch i są jak najbardziej OK.

Witaj po tak długiej przerwieWink
Mam pytanie czy porównując te barwy syntezatorowe korzystałeś z brzmień rozszerzeń modelujących ich stare syntezatory (Zencore Model Expansion) typu Juno 106, Jupiter-8,JX-8p,SH-101 czy raczej te z głównej pamięci Zencore czyli tak na prawdę oparte na samplach i to starych pochodzących głównie z XV-5080?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Korg KingKong Neo - nowy mniejszy brat Korg KingKong bestspec 0 106 19.01.2024, 20:46
Ostatni post: bestspec
  Roland Galaxias - nowy "Super Instrument" wirtualny od Rolanda bestspec 1 337 16.11.2023, 01:33
Ostatni post: bestspec
  Roland Fantom, aktualizacja Fantom EX GoOrange 3 493 09.11.2023, 19:40
Ostatni post: bestspec
  Korg Pa5X - nowy topowy keyboard od Korga bestspec 10 4,143 03.10.2023, 06:05
Ostatni post: GoOrange
  Roland GAIA 2 garit 1 376 28.09.2023, 17:48
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS