Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Looper na wyposażeniu klawiszowca
26.01.2015, 22:10,
#1
Looper na wyposażeniu klawiszowca
Witajcie,

tak się zastanawiam, czy są na naszym forum koledzy (i koleżanki) klawiszowcy korzystający w swojej pracy na scenie/w studiu z dobrodziejstwa oferowanego przez loopera?

Czy takie urządzenie rzeczywiście przydaje się w praktyce? Jakie są Wasze wrażenia i spostrzeżenia użytkowe związane z takim sprzętem? Bajer-fanaberia czy pudełko jak najbardziej uzasadnionych korzyści?

Jakie konkretnie modele looperów proponujecie ew. wziąć pod uwagę?

Odpowiedz
27.01.2015, 06:16,
#2
RE: Looper na wyposażeniu klawiszowca
My możemy nagrać na sekwencer i zapętlać :-)

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
13.05.2015, 22:42,
#3
RE: Looper na wyposażeniu klawiszowca
W sklepie muzycznym jakiś czas temu znajomy podłączył mi looper Ditto do gitary (tyle że fatalny ze mnie gitarzysta) i było to dość inspirujące. ostatnio też bawiłem się looperem Nux (chyba ze stajni Cheruba) też z podłączonym wiosłem, ale poległem na obsłudze (nie czytałem instrukcji, jak prawdziwy szwagier Smile ).
Nie wiem jak wyglądała by obsługa takiego urządzenia (trzeba się schylać?) przy podłączeniu do parapetu.
Obgrywałem Casio XW (P1) i miał coś takiego jak rejestrator fraz, można było zapętlić to co się gra i dogrywać, ale chyba ograniczone ilości czasu. (coś jak to co pokazuje ten pan https://www.youtube.com/watch?v=pvQ-AI2kk7A), ale zasada była taka, że grałem frazę, naciskałem przycisk, dogrywałem kolejną, po czym to co dograłem było odtwarzane, a ja dalej mogłem dograć. szczerze mówiąc kupa frajdy i nie wiem, gdzie to jeszcze można spotkać (Fantom?). XW ma jeszcze droższego brata z ponoć prawdziwym looperem, ale nie miałem okazji sprawdzić, jak to działa.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 513 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
  Ryski na klawiaturze. GoOrange 12 5,302 31.10.2022, 17:44
Ostatni post: GoOrange
  Kto chce pograć na keyboardzie? garit 0 929 28.03.2022, 09:02
Ostatni post: garit
  Sale na konferencje marzenka22Walc1 1 2,348 12.05.2020, 17:16
Ostatni post: Valtari
  przemyślenia na temat instrumentu lub oprogramowania do brzmień organów kościelnych tilla 18 19,531 07.04.2020, 05:56
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS