Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ta przewaga prowadzić może do chapeau bas...
16.06.2015, 13:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.06.2015, 09:29 przez Flawed Velvet.)
#1
Ta przewaga prowadzić może do chapeau bas...
https://soundcloud.com/flawed-velvet


Prysznic kul - zimnych myśli grad

Pośród nich precyzyjny strzał

Ucieczka w noc w pościgu dnia

I serca cień

I słońca blask

Dla mnie ta gra już kończy się

Nie będę grać w tej grze

Zostanę w labiryncie

Mniej labilnie, kompatybilne

Czy troszczysz się, czy bawisz się

W zawiłe korytarze

Ta przewaga prowadzić może do chapeau bas

Odpowiedz
10.07.2015, 11:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.07.2015, 12:00 przez Azzorek.)
#2
RE: Ta przewaga prowadzić może do chapeau bas...
Przesłuchałem sobie właśnie te kawałki twoje na SoundCloud.

Powiem tak. Gra na pianinie/fortepianie nie jest moją moją mocną stroną, zatem oceniać melodii nie będę. Tutaj na forum jest trochę chłopaków, którzy grają bardzo dobrze na pianinie/fortepianie, niech oni zabiorą głos. Ja lubuję się w syntezatorach, a partie pianowe gram tylko do ulubionych soundtracków.

Generalnie mógłbym pomóc (koleżance?) jeśli chodzi o sam odbiór czyli po prostu slangowy "mix".
W mojej ocenie powinno się poprawić dynamikę utworu, ponieważ mam wrażenie, że raz jest za głośno a raz za cicho. Do tego dochodzi sposób rejestracji, który wymaga nieco więcej uwagi. Słychac to zwłaszcza w górnych partiach wokalu, gdzie po prostu dźwięk "wychodzi" poza max poziom rejestratora - mikrofon - interfejs audio czy mikser, nie wiem jak to nagrywasz. Po prostu za mocno masz ustawiony wokal i podczas śpiewania musisz na to zwracać uwagę. Znacznie obniża to jakoś utworu i tym samym psuje trochę odbiór.

Sam pomysł ciekawy, taki bardziej do refleksji, zupełnie inne klimaty niż ja tworzę.
Gratuluję zapału i ambicji. Twórz dalej, rozwijaj się bądź coraz lepsza.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
14.07.2015, 10:54,
#3
RE: Ta przewaga prowadzić może do chapeau bas...
(10.07.2015, 11:58)Azzorek napisał(a): Przesłuchałem sobie właśnie te kawałki twoje na SoundCloud.

Powiem tak. Gra na pianinie/fortepianie nie jest moją moją mocną stroną, zatem oceniać melodii nie będę. Tutaj na forum jest trochę chłopaków, którzy grają bardzo dobrze na pianinie/fortepianie, niech oni zabiorą głos. Ja lubuję się w syntezatorach, a partie pianowe gram tylko do ulubionych soundtracków.

Generalnie mógłbym pomóc (koleżance?) jeśli chodzi o sam odbiór czyli po prostu slangowy "mix".
W mojej ocenie powinno się poprawić dynamikę utworu, ponieważ mam wrażenie, że raz jest za głośno a raz za cicho. Do tego dochodzi sposób rejestracji, który wymaga nieco więcej uwagi. Słychac to zwłaszcza w górnych partiach wokalu, gdzie po prostu dźwięk "wychodzi" poza max poziom rejestratora - mikrofon - interfejs audio czy mikser, nie wiem jak to nagrywasz. Po prostu za mocno masz ustawiony wokal i podczas śpiewania musisz na to zwracać uwagę. Znacznie obniża to jakoś utworu i tym samym psuje trochę odbiór.

Sam pomysł ciekawy, taki bardziej do refleksji, zupełnie inne klimaty niż ja tworzę.
Gratuluję zapału i ambicji. Twórz dalej, rozwijaj się bądź coraz lepsza.

Pozdrawiam,

Azz

Dzieki za odpowiedżSmile To moje pierwsze i raczej ostatnie (na razie) utwory o brzmieniu akustycznym. Teraz zabieram się za elektronikę. Więcej ciekawych brzmień mozna wygenerować, samo pianino znudzilo mnieWink

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS