Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wk 7600 co o nim sądzicie.?
02.12.2015, 10:40,
#1
Wk 7600 co o nim sądzicie.?
Witacie koledzy byłem ostatnio na koncercie charytatywnym, na którym organizowana była zbiórka pieniedzy na leczenie pewnej dziewczynki.
Grał tam zespół nie pamiętam dokładnie nazwy. skład 5 osobowy, ale mniejsza oto gość na klawiszu wykonywał niebywałe wstawki na barwach organ nigdy nie spotkałem się z takim połączenie ale powiem wam żę zrobiło to dla mnie super wrażenie te dopracowane brzmienie i kompozycja super.

Trochę pogrywałem jak byłem młodszy ale jakoś po tym koncercie nabrałem podwójnego zapału i myślę nad kupnem tego klawisza.

Czytałem troche w internecie i zapowiada się bardzo dobrze miał może ktoś do czynienia z tym klawiszem.?
Dodam tylko że jestem rodzajem małego kombinatorka i w grę wchodzi wielofunkcyjnośc czyli od tworzenia na piano po tworzenie gotowych utworów Wink

proszę o opinie

Odpowiedz
03.12.2015, 19:20,
#2
RE: Wk 7600 co o nim sądzicie.?
Hej, myślę że powinieneś osobiście pobawić się tym klawiszem i jeśli brzmienia będą Ci siedzieć, to nic tylko brać Smile Masz ponad 800 brzmień, klawiatura większa niż standardowe 61 klawiszy, no i bez problemów sobie coś skomponujesz bo i 16 ścieżkowy sekwencer jest.
Jeśli chodzi o to, co słyszałeś na tym koncercie, to pamiętaj, że nie ma pewności że wszystkie słyszane przez Ciebie brzmienia na pewno pochodziły z WK7600 ! Mógł być przecież podpięty jakiś moduł brzmieniowy. Ale raczej nie wydaje mi się aby tak było.
Do minusów zaliczyłby 64 głosową polifonię, dobrze by było gdyby była 128 głosowa
Pozdrawiam

Odpowiedz
06.12.2015, 16:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.12.2015, 16:28 przez Azzorek.)
#3
RE: Wk 7600 co o nim sądzicie.?
Ja do tej pory posiadam leciwego już WK-1800 link. Też ma sekwencer i na początek jest w sam raz zwłaszcza, że posiada 76 klawiszy. Po latach praktyki dochodzę do wniosku, że instrument ma drugorzędne znaczenie. Wprawny muzyk, "wyciśnie" na prawdę fajne rzeczy nawet na... grzebieniu Smile . Kwestia znajomości instrumentu, jego możliwości, wad i zalet. Umiejętne wykorzystanie tego co dobre i "zaciemnienie" tego co złe. Ostatnio bawiłem się zabawkowym pianinkiem (piszczałką) moich synków za 80zł z polifonią czterogłosową link . Umiejętna gra i wykorzystanie dobrego motywu zadziwiły mnie samego Smile . Trzeba tylko dobrze dobrać co się na czym gra.

Powodzenia!

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
01.03.2016, 15:21,
#4
RE: Wk 7600 co o nim sądzicie.?
(22.01.2016, 19:21)Kalif napisał(a): Możliwości ma spore i jest czym się bawić, więc jeżeli brzmienie Ci odpowiada to bierz.

Mówisz o tym zabawkowym pianinie za 80 zł z postu nad Tobą? Big Grin Big Grin

Odpowiedz
29.11.2020, 12:10,
#5
RE: Wk 7600 co o nim sądzicie.?
Witam
Mam pytanie dot. WK-7600. Czy są dostępne gotowe podkłady muzyczne do w/w klawisza np. na karcie SD?

Odpowiedz
29.11.2020, 20:07,
#6
RE: Wk 7600 co o nim sądzicie.?
Wojek Google nieczego nie widzi więc raczej żadna firma profesjonalnie nic takiego nie robi. Może ktoś zrobił sam dla siebie i odsprzeda na ebay czy Amazon ale to by trzeba akurat trafić.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS