Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korg Triton VST
18.02.2021, 20:14,
#7
RE: Korg Triton VST
(18.02.2021, 09:37)e_marian napisał(a): A może powinienem iść inną drogą ... ?
Posiadam Akai VIP - widzę go na twojej liście.
Używałem go długo bo wszystkie VST Korg działały na min i ładnie miałem ułożone set listy w których wykorzystywałem brzmienia VST Korg.
Ale VST Korg Triton namieszał na moim "podwórku". A tak naprawdę to AKAI bo nie aktualizuje swojego produktu i VIP nie mapuje listy brzmień.

A może masz sposób jak wgrać swoją mapę brzmień z VST Korg Triton do AKAI VIP ?
Wtedy miał bym wszystkie brzmienia wszystkich VST Korg w jednym miejscu Smile

Niestety na tą chwilę Akai nie przygotowało mapy dla Tritona a ja jej nie robiłęm i nie zanosi sie z najbliższym czasie z braku czasu.
Na czym polega problem?
Czy ty traktujesz Combi do grania jako barwy wielowarstwowe czy raczej jako moduł ośmiowarstwowy multitimbral do sekwencera?
Jeśli to drugie to dopiero widzę sens chęci wpływania potencjometrami klawiatury na poszczególne warstwy Combi.
W tym drugim przypadku jeśli dla danego Combi każdą warstwę w ustawieniach Midi dla Combi ustawisz sobie na innym kanale midi (a nie global) to możesz spróbować jednej rzeczy mianowicie utwórz 8 ścieżek midi w Cakewalk na kanałach od np 1 do 8 i zmuś swoją klawiaturę aby poszczególne 8 suwaków przyporządkować do sterowania suwakiem głośności kanału midi na poszczególnych kanałach od 1 do 8. Oczywiście na wyjścia każdej ścieżki midi musisz włączyć Tritona.
Inna sprawa to nie koniecznie musisz korzystać z Tritona w trybie Combi jeśli ma ci służyć jak wielowarstwowy moduł, a możesz zamiast tego otworzyć sobie np 8 Tritonów i każdego mieć w trybie Program (albo nawet Combi). Każdego ustawiasz na innym kanale midi i dalej tak samo jak pisałem próbujesz suwakami klawiatury obsługiwać nie Tritona tylko suwaki miksera Cakewalk. Nie wiem ile Tritonów da się otworzyć na raz (czy jest jakiś limit) ale ja otworzyłem 17 i dalej było można Wink Ta metoda daje w sumie większe możliwości ale bardziej obciąża komputer i interfejs audio wiec dużo zależy co wydajnościowo potrafi twój sprzęt.
Suwaki (i nie tylko bo dotyczy to też gałek czy przycisków) w Cakewalk dość łatwo sobie przypisać do suwaków klawiatury sterującej.
Klikasz na np suwak głośności ścieżki MIDI czy Tritona prawym przyciskiem myszy i z wyświetlonego menu wybierasz Remote Controll (i przy okazji sprawdzasz czy nie jest zaznaczone Disable ...... i jak jest to odznaczasz) i w nowym okienku zaznaczasz Controller oraz wciskasz przycisk Learn i przesuń suwak klawiatury sterującej, a ten suwak zostanie przypisany do suwaka w Cakewalk i następnie wybierz w okienku OK i powinno działać.
Ja do suwaków czy gałek wybieram Conntroller ale jak widać w okienku są też inne możliwości jak np wywołanie zdalnej kontroli jakiegoś elementu przez wciśnięcie jakiegoś klawisza klawiatury sterującej i nie tylko.
W każdym razie zawsze jest wiele dróg aby dotrzeć do celu a i możliwości jest wiele Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Waldorf Iridium desktop, Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Arturia AudioFuse 16Rig, iPad Pro,
DAW / VST hosts: Cubase 14 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 15 Collector's Edition, Arturia V Collection 11 Pro + Pigments 6, Korg Collection 5,IK Multimedia: Total Studio 5 MAX, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 6 i inne.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Korg Triton VST - przez e_marian - 08.02.2021, 11:31
RE: Korg Triton VST - przez bestspec - 08.02.2021, 18:05
RE: Korg Triton VST - przez e_marian - 17.02.2021, 12:35
RE: Korg Triton VST - przez bestspec - 17.02.2021, 19:37
RE: Korg Triton VST - przez e_marian - 17.02.2021, 23:00
RE: Korg Triton VST - przez e_marian - 18.02.2021, 09:37
RE: Korg Triton VST - przez bestspec - 18.02.2021, 20:14
RE: Korg Triton VST - przez e_marian - 19.02.2021, 10:11
RE: Korg Triton VST - przez bestspec - 19.02.2021, 19:47

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podkład z plików MIDI z wykorzystaniem VSTi-Korg e_marian 5 5,397 30.08.2022, 09:45
Ostatni post: bestspec
  Porównanie fortepianów VST: Ravenscroft 275 vs Embertone Walker 1955 Qaroll 0 2,047 23.05.2020, 18:40
Ostatni post: Qaroll
  Korg Kronos - Virtual Instrument e_marian 0 3,399 17.01.2019, 13:35
Ostatni post: e_marian
  Korg Legacy Tomek74 3 8,676 06.04.2017, 11:30
Ostatni post: STEVEN
  Cubase 7LE + VST Rychubil 7 16,197 12.07.2016, 17:14
Ostatni post: Azzorek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS