Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
31.12.2016, 13:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2016, 13:40 przez monoaudio.)
#1
Question  Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Witam wszystkich forumowiczów! Big Grin

Poszukuję klawisza (syntezator/workstation, jak zwał tak zwał) z dobrymi presetami fabrycznymi, czyli tytułowe "masz i grasz".

Na czym mi zależy:
- Pojedynczy klawisz, nie zamierzam grać na kilku naraz
- Klawiatura pełnowymiarowa (88) w pełni ważona, mechanizm młoteczkowy
- Ciepłe brzmienia (przede wszystkim pady, ale też chórki, rzadziej lead'y)
- Dobre fabryczne presety i spory ich wybór (nie lubię się bawić w edycję barw)
- Granie z palca (nie zamierzam nagrywać/bawić się w produkcję)

Muzyka jaka będzie grana jest bardziej nastawiona na akordy niż solówki (ambient, motywy muzyczne, SoundTrack'i; Generalnie spokojna, relaksacyjna muzyka).

Myślałem nad dwoma klawiszami:
- Korg Kronos 2
- Kurzweil PC3K8 + Kore64

Wydaje mi się, że Kurzweil jest cieplejszy i bardziej "zamulający" pod kątem barw, ale przez to bliższy temu co chcę osiągnąć. Wolałbym jednak, żeby ktoś się na ten temat wypowiedział i zweryfikował moje poglądy.

Obecnie mam Kurzweil'a SP4-8, ale przestał mi wystarczać barwowo. Myślałem nad programowymi rozwiązaniami (NI Komplete, Omnisphere), ale posłuchałem wbudowanych padów na Omnisphere 2 i Kontakt 5 (fabryczna biblioteka instrumentów) nazwanych ciepłymi i... mam wrażenie, że ich autorzy nigdy nie słyszeli ciepłych padów Tongue Nie miałem okazji ograć PC3K, ale po wysłuchaniu demówek bije na głowę konkurencję programową. Nie twierdzę, że takiego brzmienia nie da się uzyskać na VST, ale tak jak wspomniałem - nie chcę się nakręcić gałkami i zależy mi na gotowych barwach out-of-the-box.

Może ktoś ma pomysł na inny model instrumentu niż te, które podałem? Myślę, że za ok. 16000zł da się kupić coś sensownego, a jeśli trzeba będzie dołożyć to też da radę. Klawisz nigdy nie ujrzy sceny - będzie używany tylko w domu, dla przyjemności. Wydaje mi się, że nie mam zbyt wygórowanych wymagań i oczywiście są tańsze instrumenty, ale mi najbardziej zależy na barwach, które mam wrażenie - kuleją w tańszych modelach.

Z góry dziękuję za porady/sugestie.
Życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku Smile

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł - przez monoaudio - 31.12.2016, 13:37

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 191 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  Klawisz na wesela Majki 17 40,313 23.10.2022, 21:19
Ostatni post: klezmer_stg
  Jaki klawisz na chałtury patrykyamaha 4 2,342 21.08.2022, 10:49
Ostatni post: mar11111
  Najbardziej uniwersalny klawisz Muzyk-Kamil 7 4,607 15.11.2021, 22:03
Ostatni post: bestspec
  Jaki klawisz na początek do muzyki rock, funk, blues RaffaBassman 10 9,713 24.02.2021, 17:00
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS