Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupic stado syntezatorow i dobre piano czy.. Mac na scene ??
07.11.2018, 21:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.11.2018, 21:10 przez Azzorek.)
#17
RE: Kupic stado syntezatorow i dobre piano czy.. Mac na scene ??
W ramach wyjaśnień, używam wtyczek VSTi. Mam cały Pakiet Korg Legacy Collection, Spectrasonics Omnisphere, Waldorf PPG, Alpha Ray. Tak jak pisałem, fajnie się tego używa, prosto, bez problemów, fajne brzmienie itp. Jednak prawdziwą frajdę daje mi kiedy sampluję któryś z moich syntezatorów i na tym buduję ścieżkę w DAWie. Może wynika to z tego, że personalizuję moje instrumenty i traktuję jak ... ludzi, muzyków. Daje mi to inny klimat kiedy tworzę. Mogę je przede wszystkim dotknąć, poczuć że istnieją, i dzięki temu muzyka którą tworzę też mam wrażenie że istnieje. Oczywiście możecie to potraktować jako pierdzielenie, farmazony i jakieś sekciarskie podejście, bo przecież można użyć super wtyczek i jest ekstra.

W mojej opinii ta dyskusja nie ma kompletnie żadnego sensu. Każdy będzie obstawał przy swoim. Coś na zasadzie który instrument jest lepszy, która muzyka jest lepsza itd.

Jeśli ktoś chce niech tworzy tylko na wtyczkach i będzie szczęśliwy. Dla mnie tworzenie na instrumentach jest fajniejsze. Dlatego jak widzę na YT filmik, gdy ktoś pokazuje - puszcza swój aranż jakiegoś kawałka bez filmu jak gra, to wiem że na 99% jechał na wtyczkach i to jest dla mnie trochę słabsze. Co innego jak ktoś pokazuje jak gra na realnym sprzęcie, np. to:

link

...zupełnie inaczej się tego słucha, nawet jeśli perkę zrobił na VSTi.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Kupic stado syntezatorow i dobre piano czy.. Mac na scene ?? - przez Azzorek - 07.11.2018, 21:08

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 513 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
  Czy ktoś śpiewa? garit 0 317 16.06.2023, 12:07
Ostatni post: garit
  Ryski na klawiaturze. GoOrange 12 5,301 31.10.2022, 17:44
Ostatni post: GoOrange
  Straight Ahead Samples The Real Piano - za darmo przez jakiś czas bestspec 0 568 23.10.2022, 09:54
Ostatni post: bestspec
  Italo disco/spacesynth/eurodisco music - czy ktoś posiada multitracki lub/i sample ? MaroX 0 583 18.10.2022, 13:52
Ostatni post: MaroX

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS