Ankieta: Barwy które Was inspirują pochodzą:
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
z VST
0%
0 0%
wbudowane w instrument od producenta
0%
0 0%
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy klawisz z małym domowym studiem
21.06.2019, 22:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.06.2019, 22:42 przez K0K0N.)
#3
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem
Dziękuje za odpowiedzi,
dla ścisłości, priorytety:
1. Klawisz
2. Daw na 99% ableton - ze względu na ten live looping, chce sobie robić szybki podkład od podstaw i później improwizowac grać głowną ścieżkę na nowym klawiszu (wszystko w czasie rzeczywistym bez cięć - tak jak na scenie ale w domu)
3. Do daw kontroler, skłaniam się ku ableton push2, ponieważ chciałbym mieć nad kompozycją kontrole, programuje sciezki ze starej yamahy dgx620 (vst), robie perkusje na padach
4. Słuchawki Bayerdynamic lub AKG (miałem 2 rodzaje słuchawek akg i byłem zadowolony) za kwote 600-700zł i Monitory typu Yamaha HS7 czyli te 2000zł (czyli z tym się chyba wstrzeliłem)
5. Interfejs, pierwszorzędnie myślałem nad producentem Focusrite, aczkolwiek potem pojawiły się klawisze w mojej głowie Yamaha MODX8, który jak mniemam ma wbudowany interfejs, niestety zniesmaczyłem się postami na forum odnosnie jakości wykonania oraz awaryjnosci produktu i chyba go nie kupie. Marze o Nordzie, ale to bardzo wysoka półka, chyba osiągalna tylko przy ratach 0 % i sporym przekroczeniu budżetu.
6. Kwestie wokalne na szarej liscie, chciałbym kupić mikrofon (chyba pojemnosciowy), aczkolwiek nie jest to konieczne, wole przeznaczyć pieniażki na wyżej wymienione pkt.
7. Adaptacja miejsca, za 2 lata rozpoczynam budowę domu, nie chce w obecny inwestować, nagrywać akustyków nie bede za dużo, także wszytko byłoby po kablach (mam nadzieje, że jakoś bedzie to brzmiało. Parkiet, firanki, sufit 3m (po za schodami na górę - 5m), dwa biurka na komputery, wypoczynek, barek, komoda, pies i kotSmile
8. Obecnie korzystam z komputera starszej generacji ma około 5 lat, procesor i3 - 3,60 GHz, dysk ssd 500 GB, Ram 16GB, wszystko na sockecie 1150. Miałem problemy z szybkością programów Daw, czasami się potrafił po dłuższej pracy zaweisić lub nie wydalał i były jakieś krzaki muzyczne. Po zakupie dysku ssd oraz dokupieniu pamieci ram problemy zniknęły i pracuje wszystko ok. Brak karty dzwiekowej (jest ale zintegrowana) zastąpiłem sterownikami asio for all. Niestety dzwieki nie powalały, na słuchawkach troche lepiej, ale bez szału (słuchawki bardziej do słuchania muzyki akg k451) Rozumiem, że jak będzie interfejs i jakiś pakiet instrumentów VST jakość będzie o niebo lepsza.
Bitwig - wszedłem na strone producenta, ściągam, ale ze względu na wir w pracy, jak narazie te życiowe priorytetySmile

Zrobiłem z 3 miesiące temu taką pseudo liste produktów:
MODX8 7000
Monitory 1800
Słuchawki 650
Mikrofon 400
interfejs 800
push2 2500 (ableton Lite chyba jest w pakiecie, poźniej za sugestią "pwa" bym rozszerzył wersję)
Dysk ssd done
Ram done (16GB)
VST 2000
Suma 15150
coś pominąłem?
Jeszcze jedna sprawa, odnośnie tej mojej starej yamahy, czy jest możliwym odrestaurowania klawiatury w rozsądnej cenie, czy dać jej czas aby umarła i kupić poźniej jakis mini syntezator typu właśnie microkorg, ultranova albo Arturia Minibrute 2?

Mam swoje hobby i się z tego cieszęSmile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nowy klawisz z małym domowym studiem - przez K0K0N - 15.06.2019, 00:58
RE: Nowy klawisz z małym domowym studiem - przez K0K0N - 21.06.2019, 22:38

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,568 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Klawisz na wesela Majki 17 40,316 23.10.2022, 21:19
Ostatni post: klezmer_stg
  Jaki klawisz na chałtury patrykyamaha 4 2,345 21.08.2022, 10:49
Ostatni post: mar11111
  Najbardziej uniwersalny klawisz Muzyk-Kamil 7 4,609 15.11.2021, 22:03
Ostatni post: bestspec
  Jaki klawisz na początek do muzyki rock, funk, blues RaffaBassman 10 9,715 24.02.2021, 17:00
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS